Sudeckův syndrom - máte zkušenost, vyléčili jste?

Anonymní
13.8.20 23:00

sudeckův syndrom - máte zkušenost, vyléčili jste?

Dobrý den,

měla jsem těžší distorzi kotníku, následně 2 týdny ortéza, 2 týdny stahovací pás.
Pak ortopedem dopor. postupně zatěžovat podle vlastního pocitu. Nic víc, dopor. kontrola za měsíc. Noha stále zvláštní pocit, pobolívala, pocit při chůzi ne na jako zdravé noze..
Obvodní na můj dotaz na rehab. /na netu jsem všude četla, jak je důležitá/mne odbyl, že to nemá cenu, že mne stejně vezmou za dlouho.
Nedalo mi to a objednala jsem se. Bohužel po 7 týdnech po úraze mi dr. do zprávy napsala, že nelze vyloučit rozvoj Sudeckova syndromu.
Po přečtení na netu /sama mi nic k tomu neřekla/ jsem docela vyděšena.
Moc tomu nerozumím, ale údajně jde o nefunkci cév, lymfy..
Nohu mám opravdu trochu jinak zbarvenou než tu zdravou a malinko jinak jakoby velikost.
Dr. z rehab. mi předepsala 7× cvič, výřivku a magnet..
Myslíte, že to pomůže? Mám více nohu doma cvičit, více chodit? Zatím jsem ji dost šetřila. Jsem docela vyděšena, že už nebude plně funkční.
Měly být rehabilitace dříve?
Nemám s tím žádné zkušenosti.
Děkuji všem..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.8.20 23:50

Moje dcera měla sudeckův syndrom kotníku po 6 týdnech v ortéze. Intenzivní rehabilitace zahájená co nejdříve je nejdůležitější. O berlích jezdila tramvají několikrát týdně na RHB. Po ukončení rehabilitace jí sestřička řekla, že nevěřila tomu, že rehabilitací udělá takový pokrok.
Anonym z důvodu zdravotních informací dospělé dcery.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama