Sudocream místo opalovaciho krému

Anonymní
29.6.21 07:46

Sudocream místo opalovaciho krému

Ahoj, napadla mě taková blbost. Myslíte, že by se dal použít sudocream místo dětského opalovaciho krému. Kupuji jen minerální krémy a ty jsou z 90% jen zinek a mastici složka což je vlastně i složení sudocreamu. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3690
29.6.21 07:48
@Anonymní píše:
Ahoj, napadla mě taková blbost. Myslíte, že by se dal použít sudocream místo dětského opalovaciho krému. Kupuji jen minerální krémy a ty jsou z 90% jen zinek a mastici složka což je vlastně i složení sudocreamu. :think:

Ano, napadla te blbost. Nějak ti tam chybí ty uv složky… ale jinak předpokládám, ze tohle je nějaká provokace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 07:51
@hospodki píše:
Ano, napadla te blbost. Nějak ti tam chybí ty uv složky… ale jinak předpokládám, ze tohle je nějaká provokace.

Není to provokace. Minerální filtry fungují právě na fyzikálním způsobu, ze zabrání fyzicky dopadu paprsků na kůži. To je podstatně minerálních filtrů v minerálních opalovacích krémech. A sudocream obsahuje stejné složky, jako minerální opalovací krémy.

• Citovat
  • Nahlásit
5508
29.6.21 08:03

Sudocrem bych fakt chtěla rozmazávat po těle…,.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22418
29.6.21 08:08

Nemá spf a zkoušelas rozmazat sudocreme po celém těle, abys nevypadala jak sněhulák? Nehledě na tu spotřebu. Říkám si, proč by to proboha někdo dělal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
29.6.21 08:11

@hospodki proc by to mela byt provokace? Opalovaci kremy, ktere funguji na principu mineralnich filtru obsahuji napriklad oxid zinecnaty a ten zajisti ochranu SPF10 proto se pridava jeste nejaky podobny mineralni filter, ktery vysledne SPF zvedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 08:11
@Kriss Tina píše:
Nemá spf a zkoušelas rozmazat sudocreme po celém těle, abys nevypadala jak sněhulák? Nehledě na tu spotřebu. Říkám si, proč by to proboha někdo dělal?

A požívala jsi někdy minerální opalovací krém? Ten také nejde rozmazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 08:13
@Kriss Tina píše:
Nemá spf a zkoušelas rozmazat sudocreme po celém těle, abys nevypadala jak sněhulák? Nehledě na tu spotřebu. Říkám si, proč by to proboha někdo dělal?

A spf jsem již vysvětlovala. Jde o fyzikální ochranu. Zinek vytvoří mechanickou bariéru.

• Citovat
  • Nahlásit
18142
29.6.21 08:13
@Anonymní píše:
Není to provokace. Minerální filtry fungují právě na fyzikálním způsobu, ze zabrání fyzicky dopadu paprsků na kůži. To je podstatně minerálních filtrů v minerálních opalovacích krémech. A sudocream obsahuje stejné složky, jako minerální opalovací krémy.

Ano, minerální filtry působí na fyzikálním způsobu, ale uvnitř pokožky. Aby ti Sudocrem fungoval stejně, musela bys podle mě natřít velkou vrstvu a nechat dítě bílé :mrgreen: To fakt chceš :pankac: Navíc zinek v této koncentraci dost vysušuje, takže bych ho rozhodně na větší plochy nepatlala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1423
29.6.21 08:16
@hospodki píše:

Ta UV složka je ten zinek.

Taky jsem nad tím párkrát přemýšlela :mrgreen:. Dokonce mi to tu jednou někdo navrhl v diskuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
29.6.21 08:18

I když, člověče, jak tak koukám na složení a složení jiných krémů přímo určených jako ochrana proti slunci, tak se to liší skutečně jen v tom, že ty opalovací mívají navíc hodně složek hydratačních. Právě proto, že oxid zinečnatý vysouší a stahuje kůži. Sudocrem je logicky nemá (krom lanolínu). Takže čistě teoreticky by to asi fungovalo, ale měla bys pod tím dítě vysušené jak rozinku :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24241
29.6.21 08:21
@Anonymní píše:

no chudák dítě, a až ho zcela vysušíš tím sudocreamem, tak ho pak budeš promašťovat tedy spravovat čím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
29.6.21 08:25

Mimochodem, pokud by to mělo být myšleno jako finanční úspora, tak si myslím, že to neklapne. Sudocremu vypatláš víc, než běžného krému s minerálními filtry a zrovna levnej taky není. Tak jedině jako nouzovku, pokud si zapomeneš opalovák ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3661
29.6.21 08:26
@hospodki píše:

Blbost je to, co píšeš ty. Oxid zinečnatý, který je v sudocremu je opravdu minerální UV filtr. Silný a kvalitní, rozhodně mnohem lepší, než chemické filtry v normálních opalovácích.
Zakladatelko, jako použít to lze, ale asi budete celí bílí a pokožka si myslím bude zbytečně vysusena. V nouzi klidně, ale na celou sezónu bych koupila opalovací krém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3661
29.6.21 08:28
@Anonymní píše:

To asi záleží, jaký máš. Já měla Wooden spoon a rozmazat šel krásně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat