Sundání prstenu ve zlatnictví

22.8.15 07:00

Sundání prstenu ve zlatnictví

Prosím o zkušenosti.

Podařilo se mi sundat jeden prstýnek, ale další dva už marně. Zkouším to průběžně už 2 týdny. Zkouším různé fígle: mastit, provázek, manžel zkoušel. V říjnu mám rodit a bůhví jak budou prsty vypadat. Prsteny jsem nosila bez přestání několik let, páč jak bych je sundala, ztratila bych je. Čas od času jsem zkoušela zda jdou sundat a šli, ale teď už to nejde a ten jeden je zařízlý do prstu.

Napadlo mě zajít do zlatnictví kde dělají opravy, zda by mi je přeštípli. Doma se bojím, nechci o ty prsteny přijít, mám k nim opravdu Silný citový vztah a byla bych ráda spíš za odborný zásah. Nechci si ty prsteny doma zničit tak, že už nepůjdou opravit.

Máte nějaké zkušenosti v Praze a jejím okolí? A šly prsteny zas opravit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

93
22.8.15 07:20

Ahoj zkušenost nemám. Ale když jsem byla v porodnici, tak se mnou na císaře čekala paní, ktere taky nesel sundat prstýnek a tak ji ho normalne nechali :-/ me by teda tech prstýnků bylo taky lito.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.8.15 07:27

@trmoka jednoho císaře už prstýnky právě zvládli, jenže ani jeden nebyl zařízlý :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11726
22.8.15 07:47

Jo v loni mi strasne ze dne na den natekli prsty jak bylo teplo a jeli jsme na pohotovost. No chteli volat hasice a nakonec mi ho sestra sundala. Ne provazkem ale niti. No bolest neuveritelna jenze od ciziho to sneses : :mrgreen:. Byla jsem ve vinohradsky. Prstynku skoda, ale taky aby se ti ten prst spravne prokrvoval :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
22.8.15 07:50

Zkus si pustit na ruce ledovou vodu, aby splaskl případný otok, pak mejdlo a zkoušet…
Ale pokud jsou hodně zařízlí.. :nevim: Asi zkus to zlatnictví… ale nevím, jestli tohle dělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
22.8.15 07:50

@Špuntice1986 tohle ti vyrsi hasici he znama mela ten samy problém ale zlatnik nemel moznosti jak navíc se bal tak zavolala hasicum resp prijela za nima na centrálu a sundali ji to behem par sekund a zlatnik dal pak do poradku ;)

• Citovat
  • Upravit
7047
22.8.15 08:09

Tak já jsem šla na sundání prstýnku na chirurgii. Doktor vyndal nějaký kleštičky a za tři vteřiny byl prstýnek dole. Byl to snubák, ale v tý době mi na něm už nezáleželo, že bude přeštípnutý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
22.8.15 09:06

Přeštípnutý prstýnek jde dobře opravit, já bych se toho nebála a zašla na chirurgii, přece jen zlatník neni zvyklý na cizí prsty :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22312
22.8.15 13:48

A co ruce zmrazit, třeba ve vodě s ledem a pak to namazat a zkusit zase. Řezat bych asi taky nechtěla, ale dolů bych je radši dala. Do října je ještě dlouho, aby jsi neměla mrtvý prsty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama