Sundání rovnátek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 09:57
Sundání rovnátek

Čeká mě sundání fixních rovnátek. Mám trochu obavu ze sundání kroužků, protože jsou na dost zplombovaných zubech, tak se bojím, aby nějaká plomba nevypadla. Na jednom zubu je navíc malá plomba zboku, která mi už párkrát vypadla.

Díval jsem se, že se sundávají kleštičkami. Má někdo zkušenost, zda musí ortodontista vyvinout nějaký větší tlak, nebo zda to jde samo? Díky

Reakce:
Helca83
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 25.08.19 09:59

Mne to zuby dist ponicilo, ale uz je to dlouho (mela jsem je jako dite), snad se metody od Te doby zlepsily… urcite bych doporucila pak pouzivat elmex gel a fialovou elmex zubni pastu, at se da sklovina do poradku co nejvice…

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 25.08.19 09:59

Rovnátka snad nejsou na plombach ne? :think: Ty SIS nikdy neutrhla zámek třeba rohlíkem nebo tvrdším soustem?

malákráličice
Závislačka 2928 příspěvků 25.08.19 10:02

@Bubla Bůčková Asi mysli ty krouzky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 10:12

Zámečky jsou ok na zdravých zubech. Myslím sundávání kroužků. Zda to je lehce, musí vyvinout tlak podobný skousnutí nebo to více páčit. Protože zuby s kroužky mají dost plomb. :zed:

Čičorečka
Závislačka 2782 příspěvků 25.08.19 10:27

Já z toho měla strach, ale ani jsem nepoznala, že už je mám dole. Takže to asi žádný velký tlak není. Je pravda, že už je to patnáct let, takže si přesně nevzpomenu :lol: Vím jen, že jsem z toho měla hrůzu, ale nakonec to nic nebylo.

Atisia
Kecalka 194 příspěvků 25.08.19 12:41

Samo to nejde. Klestickami tam i zpět. Sundá ani lepidla mi vadilo víc.

lleenka12
Povídálka 22 příspěvků 25.08.19 16:16

Ty kleštičky mají jedno rameno co podebere kroužek a druhé, které se opírá o kousací plošku zubu, tj. směr tlaku by plombu mohl jedině jakoby víc ‚zatlačit‘ do zubu. Nemyslím, že by to plomby poškodilo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 16:45

Díky za reakce. Podle mě je potřeba u kroužků jen povolit lepidlo, které tak pevné nebude. Několikrát odpadl zámek při pouhé výměně drátku, tak snad to bude ok.

Váš příspěvek
Reklama