Superfit pro první krůčky

115
27.7.21 10:22

Superfit pro první krůčky

Ahoj,
Máte někdo zkušenosti s botami Superfit?
Jsou tyto dva typy vhodné pro první krůčky?

Děkuji :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
614
27.7.21 10:28

Pro první krůčky jsou vhodné capáčky. Dítě potřebuje cítit, po čem chodí. Taky potřebuje mít prostor pro všechny prsty. Každý nemusí být zastánce barefoot obuvi, to chápu, ale teda tahle bota mi na první pohled přijde jako vrchol nepohodlnosti, to snad musí vidět každý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7618
27.7.21 10:30

Ani nahodou. Navíc dítě pro první kroky nepotřebuje žádný boty. Dojdi do dětské obuvi, a nech si zmerit a poradit jakou botu koupit. Ono ne každá bota sedne každému dítěti. Někdo má vyšší nárt, dominantní prst…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18541
27.7.21 10:31

@misuled naprostý souhlas :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27201
27.7.21 10:51

Superfity jsou hodně úzké boty a ty co ukazuješ nejsou zrovna nic moc. Už dítě stabilně chodí? Jinak ti ty boty bude stejně tahat po zemi víc než chodit. Na první chození jsou lepší s tenkou podrážkou a není zima aby musel mít uzavřené boty až nahoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
27.7.21 10:51

@misuled špatně jsem se vyjádřila. V capackach teď chodi, ale už bych mu ráda pořídila boty. Tak ne pro první krůčky ale pro začínajícího chodce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14547
27.7.21 10:52

Rozhodně ne, dítě potřebuje ohebnou, dostatečně širokou (ale ne moc, prostě přesně na jeho nohu), měkkou botu. Např. barefoot boty. Případně dobrý kompromis.
Pro úplně první krůčky doporučuji capáčky, až bude chodit cca 2-4 měsíce už pěkně sám tak až poté boty (ale ať splňují alespoň ohebnost a tu šířku pro práci nohy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54122
27.7.21 10:53

Další problém Superfitů je, že ač jsou to samo o sobě kvalitní boty, tak jsou na opravdu úzkou a specificky tvarovanou nohu. Jako ono se do nich nacpe skoro každé dítě a sama si pamatuju, jak mi před lety pro první batole nutili Superfity s tím, že jsou to prostě nejkvalitnější boty a ta špička (špička dětské nohy! :-D) se prostě přizpůsobí a prsty přihnou. Což fakt nebylo nic, co bych chtěla (nejen!) začínajícímu chodci udělat, narvat ho do tvarově nesedící boty. Jinak mí začínající chodci měli přes půlku léta jen bosé nohy/ capáčky a když už lítali velmi sebejistě, vybírali jsme naživo ve specializované prodejně (pro znalé, nakonec mám dítě ve Fare bare, tak jak by se asi chudák cítilo v Superfitech).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
27.7.21 11:03

Ahoj holky, máte nějaký tip na zimní barefoot botky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
27.7.21 11:13
@Asiina píše:
Ahoj holky, máte nějaký tip na zimní barefoot botky?

boty se kupují podle tvaru nohy, bf značek je už strašně moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54122
27.7.21 11:14

@Asiina no a na jakou nohu? Moje dítě loni zimu odchodilo v Jonapech, ale kupovala jsem za lockdownu metodou pokus-omyl a jestli letos zase nenapadne nějakého idiota zavřít dětské obuvi, tak dítě vezmu do obchodu a zkusíme, co sedne letos, těm malým batolatům se noha může docela hnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1337
27.7.21 11:35

Můžete prosím někdo poradit něco pro hodně vysoký nárt? :kytka: (Doufám, že se zakladatelka nebude zlobit, že se ptám tady :kytka: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
535
27.7.21 11:39

Ještě žádnou nohu, ale chtěla už jsem mít nějaký přehled. Zatím jsem bf viděla jenom letní, jarní, tak se ptám 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3795
27.7.21 12:46
@Asiina píše:
Ještě žádnou nohu, ale chtěla už jsem mít nějaký přehled. Zatím jsem bf viděla jenom letní, jarní, tak se ptám 😊

Tak až nějakou nohu bude mít a bude stabilně chodit, vem ho do prodejny BF obuvi a oni nohu změří a řeknou, které by sedly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4429
27.7.21 13:02

Supeefity jsou opravdu úzké, doporučuju na začátek kožené capáčky případné např fare botičky mají i řadu fare bare. Supeefity jsou kvalitní, ale pro starší dítě s užší nohou,.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat