Supertenká, prodyšná rouška pro děti na dlouhodobé nošení

99
7.1.21 12:35

supertenká, prodyšná rouška pro děti na dlouhodobé nošení

Prosím mám dotaz - potřebuji pro malé dítě - 4roky - najít roušku, kterou může mít (chudák) 7hodin na obličeji a přitom bude moct dýchat.
Nejvíce se osvědčily takové ty jednorázové čínské.
mall.cz/detske-rousky/detska-trivrstva-rouska-detska-s-motivy-50-ks-bila-100034258413
V těch se dá dýchat dobře, jenže dítě si stěžuje, že roušky smrdí, tlačí do očí ten horní lem, tahají ouška..ve všem má pravdu - fakt tak divně smrdí (nechci vidět tu výrobu :poblion: atd) různě se posouvají, jsou až skoro k očím…prostě špatný
Veškeré možné bavlněné, šité, jsou hrozný. Po chvilce mokré, nejsou prodyšné, lepí se, špatně se v tom dýchá i když dítě měnilo za tu dobu třeba 4×, 5×…
tak nevím, hledám, potřebujeme bohužel. :roll: :pocitac:
když by jste měli s nějakýma (ideálně jednorazovyma) zkušenost tak prosím název, odkaz..díky za to dítě chudáka co v tom musí být :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1127
7.1.21 12:54

Však to zvládne, život je boj, nic jiného mu stejně nezbývá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
7.1.21 12:54

Mojiˇ detem hodne vyhovuji termoplasticke-nejsou to teda jednorazove ale ja mam parni cistic a tam je davam. Jsou hodne tenke, jedem cely kus takze netahaji za usi a deti si na poceni nebo spatne dychani nikdy nestezovaly. Ja ji mela taky a prima. Na obliceji ji ani necitim.
Nedelam reklamu ale kupovala jsem s aktovkou tady…
https://www.baagl.cz/rousky/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6133
7.1.21 12:59

@M.I.L.F. vsak k 7 hodinovemu nonstop noseni jsou urcene jen primo k tomu urcene respiratory. Zadna rouska na obliceji tak dlouho byt nema. At si vezme nekolik hadrovych a nebo to je takovej problem tu jednorazovou posunou na obliceji? A jinak mam xty baleni a nesmrdelo ani jedno. Zkusit jinou znacku/vyrobce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.21 13:06

Děti nosí už jen látkové od vietnamců. Syn je má celý den ve škole, mají skvělé měkké gumičky. Určitě je bude mít každý vietnamec - s různými disney motivy…hezky padnou, měli jsme od švadleny šité bavlněné a ty byly za chvilku vytahané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65728
7.1.21 13:13

Našít z gázy. Kde to musí mít dítě 7 hodin v kuse? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12852
7.1.21 13:20
@Kazimíra Olejovka píše:
Děti nosí už jen látkové od vietnamců. Syn je má celý den ve škole, mají skvělé měkké gumičky. Určitě je bude mít každý vietnamec - s různými disney motivy…hezky padnou, měli jsme od švadleny šité bavlněné a ty byly za chvilku vytahané.

Taky jsem synovi do skoly nakoupila u vietnamcu. Sice u nas chteji 40 korun/kus, takze to par stovek stalo, ale jsou prijemne.
Velky vyber maji na Ali, ceny uplne jine, ale dlouha doba dodani :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2651
7.1.21 13:21

@M.I.L.F. Jen ze zvědavosti, proč musí mít roušku 7 hodin? A pokud bude nějaká supertenká, tak asi moc efekt mít nebude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2499
7.1.21 13:26
@Kazimíra Olejovka píše:

Souhlasím, ty od vietnamců jsou nejlepší. A ve večerkách se dají sehnat pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6584
7.1.21 13:29

@Cenarius Jednorázové roušky smrdí všechny, jen někteří lidi to necítí. Já těch jednorázových vyzkoušela hodně druhů a jsem na všechny, do jedné, alergická. Po cca 20 minutách mi oteče obličej pocitově (otok není vidět, ale bolí a je cítit na omak), po dalších 10 minutách mi začínají otékat i sliznice a dusím se. Stejný problém mám s respirátorem a obecně s mnoha druhy netkaných textilií. Je to dáno chemií výrobního procesu.

@M.I.L.F. Někdo mi radil udělat roušku ze silného hedvábí (musí být ale pravé nikoli syntetické), ale vzhledem k ceně materiálu jsem to nezkoušela. Mě jako silnému alergikovi nejvíc vyhovují roušky z bavlněného saténu. Mám je udělané ze starého povlečení, jednovrstvé. Důležité je aby byl střih správně veliký a tvarovaný, aby na obličeji dobře držel a neplandal, protože když je rouška moc volná, tak se rychleji zapaří a zmokne a hůř se v ní dýchá. Mám to vyzkoušené, že vydrží cca hodinu v klidu, nebo 30 minut při aktivitě, než je třeba ji vyměnit. Jinak s ušima to lze vyřešit něčím, čemu se na Pinterestu říká „ear saver“ v podstatě jde o pruh materiálu (látky, háčkovaný nebo pletený pás) se dvěmi knoflíky, které drží gumičky dál od uší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8988
7.1.21 13:32

Tchýně někde na netu sehnala dětské respiratory a taky jsou dobré nanorousky. Jinak dcera nosí ve škole plastovou roušku m dobře se jí pod tím dýchá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
7.1.21 13:38

Ok tak já zkusím nějaké ty vietnamce? 8o já byla jen párkrát u vietnamce pro nějakou zeleninu, to tam bude mít i roušky pro děti? Já tedy s vůbec žádnými bavlněnými nemám dobrou zkušenost, dýchá se v nich hůře než v těch jednorázových
Může jich měnit kolik chce, ale musí mít něco přes pusu prostě 7hod :?, a bohužel to nevypadá, že by se to mělo v dohledné době změnit…o efekt mi nejde, být na mě tak at ji ma klidne ze záclony

Ty jednorázové prostě srmděj. všechny. nejmín bílé, ale taky jsou podle mě (a hlavně dítěte) cítit. Málo, ale jsou

jo a za rady jak to ušít atd děkuji, ale to se bohužel nepovede - nikdy jsem nepřišila ani knoflík, natož něco ušít. napadlo mě to dát někomu ušít z třeba nějakého tenkého materiálu funkčního?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4u
162
7.1.21 13:39

Pokud mate d-test, tak tam byl ted v lednu velky test rousek vcetne detskych. Hodnotili to i dle parametru prodysnosti. Vseobecne to vychazelo cim vyssi prodysnost, tim nizsi ucinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2689
7.1.21 13:44

Dcera si chválí tyhle z Dr. Maxe. Mají holčičí i klučičí. Zvládá v ní ráno autobus, školu, i družinu. https://www.drmax.cz/…i-5-ks-modra
V tašce nosí i dvě roušky látkové, od vietnamců, ty má ráda, když jdou místo hudebky nebo tělocviku ven, prý v nich není taková zima jako v jednorázovkách.

Jinak jsem viděla zaměstnance jednoho nejmenovaného řetězce, kde si klasické jednorázovky upravili tak, že vystříhali vnitřní vrstvy roušek a nechali jen tu vrchní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
7.1.21 13:58

@4u D test nemam - prosim jak vysla nejvice prodyšna? Ucinost je mi jedno

@Murka
Dekuji, ta je z tech jednorazovych asi nejleosi, ale diteti je velka… :( to je prave ten pripad ze to leze az skoro do oci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat