Reklama

Superželezo tablety

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mysiceles
Kecalka 230 příspěvků 18.08.18 16:06
Superželezo tablety

Bral jste někdo tablety Superželezo? Pomohlo? Mně hlavně není jasné to dávkování: prý před večeří - jak dlouho ale před večeří? Měla jsem za to že železo nejlépe na lačno.. :think:

Reklama

Reakce:

Jana525
Závislačka 4764 příspěvků 18.08.18 16:22

Tabletky neznam, ale podle me muzes uzivat pri jidle. Jen pozor, ne s mlecnymi vyrobky, ty zabranuji vstrebavani ! Pry by jsi mela mit aspon hodinu rozestup od mleka. To same kava a caj. Naopak vstrebavani zeleza pomaha vitamin C!

Taky mi ted nasli velmi nizke zelezo, ja to resim porci jater nekolikrat tydne a hlavne jsem vypustila ty mlecne vyrobky. Jim z mleka jen maslo. Jedla jsem je pomerne casto s potravinami bohatymi na zelezo a vubec jsem netusila, ze to ma tak neblahy vliv na vstrebavani.

Mysiceles
Kecalka 230 příspěvků 18.08.18 19:05
@Jana525 píše:
Tabletky neznam, ale podle me muzes uzivat pri jidle. Jen pozor, ne s mlecnymi vyrobky, ty zabranuji vstrebavani ! Pry by jsi mela mit aspon hodinu rozestup od mleka. To same kava a caj. Naopak vstrebavani zeleza pomaha vitamin C!Taky mi ted nasli velmi nizke zelezo, ja to resim porci jater nekolikrat tydne a hlavne jsem vypustila ty mlecne vyrobky. Jim z mleka jen maslo. Jedla jsem je pomerne casto s potravinami bohatymi na zelezo a vubec jsem netusila, ze to ma tak neblahy vliv na vstrebavani.

Děkuji, a když máš málo železa - cítíš se nějak unavenejsi ? Já hrozně :(
Mléko si dávám ráno trošku do kafe, večer jogurt a sklenku mléka na spaní, jinak mléčné výrobky ani ne. Občas sýr. Jinak chci k tomu teď ještě zkusit jeden recept z jedné dobre knížky který říká že pomáhá ráno si dát lžičku práškované kopřivy , zapít sipkovym čajem. Tak to chci zkusit.

Jana525
Závislačka 4764 příspěvků 18.08.18 19:59

@Mysiceles jasne, unava k tomu patri.

Mysiceles
Kecalka 230 příspěvků 18.08.18 20:18
@Jana525 píše:
@Mysiceles jasne, unava k tomu patri.

A můžu se zeptat - hemoglobin máš normální? Já mám krevní obraz úplně ok, jen prostě - údajně - to železo. Nezlob se, že se takhle ptám. Jen se snažím udělat si o tom obrázek, co se asi tak v tom organismu děje. Přijde mi divné, že mam hemoglobin údajně v pohodě, přitom ( když to dokážu ) a dělám trebas nějakou domácí práci, musím jakoby víc dýchat. Jak kdybych byla babička.

Jana525
Závislačka 4764 příspěvků 19.08.18 08:09
@Mysiceles píše:
A můžu se zeptat - hemoglobin máš normální? Já mám krevní obraz úplně ok, jen prostě - údajně - to železo. Nezlob se, že se takhle ptám. Jen se snažím udělat si o tom obrázek, co se asi tak v tom organismu děje. Přijde mi divné, že mam hemoglobin údajně v pohodě, přitom ( když to dokážu ) a dělám trebas nějakou domácí práci, musím jakoby víc dýchat. Jak kdybych byla babička.

Jee, to ja nevim. Mne delali nejake krevni testy kvuli bolestem kloubu a jedine, co mi nasly bylo hodne nizke zelezo a pak pry vitamin D. Nakonec se ukazalo, ze bolesti kloubu mam psychicke z nervu a ze mam depresi a vyhoreni. Ale to pry muze s nizkym zelezem take souviset. Navic se blizim prechodu, takze urcite v tom hrajou svoji roli i horminy. Ale uz se davam dohromady. Ja trpela na nizke zelezo, uz jako batole. Musim si na to zkratka davat pozor.

Mysiceles
Kecalka 230 příspěvků 19.08.18 09:20
@Jana525 píše:
Jee, to ja nevim. Mne delali nejake krevni testy kvuli bolestem kloubu a jedine, co mi nasly bylo hodne nizke zelezo a pak pry vitamin D. Nakonec se ukazalo, ze bolesti kloubu mam psychicke z nervu a ze mam depresi a vyhoreni. Ale to pry muze s nizkym zelezem take souviset. Navic se blizim prechodu, takze urcite v tom hrajou svoji roli i horminy. Ale uz se davam dohromady. Ja trpela na nizke zelezo, uz jako batole. Musim si na to zkratka davat pozor.

Hm hm, no…to je tedy divné že bolesti kloubů hodí na depresi :think: vždyť to dává logiku že když chybí D tak je problém s kostmi, s klouby :roll: prý je Dčko civilizační problém docela, však dítěti ho teď musím kapat do mléka, prý to vzniká smogem ( záření se nedostane k zemi ), používáním opalovacích přípravků, a taky nejspíš tím, že dojny dobytek se většinou nepase :?
No… Taky mi začaly trošku večer úzkosti. Jenže to mam právě z toho jak cítím že mi v těle chybí síla. Prostě takový jako strach, z toho, jak je člověk slabý. Ale to mi přijde přirozené. Ale napadá mě , že ty deprese můžou jít ruku v ruce s tím , že jak chybí to železo, no tak je méně hemoglobinu, tím pádem se hůře prokysličuje mozek, a když se hůř prokysličuje mozek no tak.. je v útlumu.
Ale mně hemoglobin nehlasili že by byl blbě jenže si právě říkám že se můžu třebas sice vejít do tabulky ale můžu ho mít méně než je obvyklé pro mé tělo.

Jana525
Závislačka 4764 příspěvků 19.08.18 09:45

@Mysiceles nehodi. Udelali testy na artritidu a vse v poradku. Proste, kdyz mas v tele moc stresovyho hormonu, tak se ti fakt muzou dit strasny veci. Svaly jsou v napeti a diky tomu tlaci na klouby a ty pak boli. Je fakt, ze vse souvisi se vsim, ale psychika je proste mrcha.

Mysiceles
Kecalka 230 příspěvků 19.08.18 20:02
@Jana525 píše:
@Mysiceles nehodi. Udelali testy na artritidu a vse v poradku. Proste, kdyz mas v tele moc stresovyho hormonu, tak se ti fakt muzou dit strasny veci. Svaly jsou v napeti a diky tomu tlaci na klouby a ty pak boli. Je fakt, ze vse souvisi se vsim, ale psychika je proste mrcha.

Jako jo to jo, přísně vzato, může psychika za veliky díl nemocí . Myšlenka má přece chemickou podobu tak proč ne :think: ale zase proč nepomoci organismu vitamínem, minerálem, léčba komplexní :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama