Supraventikulární tachykardie

24.4.21 14:23

Supraventikulární tachykardie

Ahoj všichni. Již 11 let se léčím s nemocným srdíčkem. Moje diagnóza je supraventrikulární tachykardie. Jde o to, že jsem již 3× byla na ablaci srdce ( zavedli mi přes tříselnou tepnu do srdíčka drátky s elektrodama, které mi pálili na srdíčku vzruchy, které způsobují to bušení - tachykardii). Teď se mi to objevuje znova, mám holtera na 3 dny ( na srdíčko) a zaznamenávám si každou arytmii. Včera jsem jich měla cca 10, včetně noci. Lék beru Nebilet, dříve jsem měla Rytmonorm. Minulý týden mě odvezla rychlá kvůli tomuto bušení. Tam mi pan docent říkal, zda jsem neuvažovala nad kardiostimulátorem. Moje obvodní říkala, že je to blbost, že kardiostimulátor vyvolává a nakopává srdíčko k větší činnosti, že se kardiostimulátor dává lidem s nižší tepovou frekvencí. Že by mi spíše dala defibrilátor 😳 nemáte někdo zkušenosti s něčím podobným jako mám teď já prosím? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28623
24.4.21 15:23

Tak já nevím, ale asi bych víc věřila docentovi než obvodní, v tomhle případě teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14063
24.4.21 16:15

Úplně by přerušili tvoji vlastní srdeční aktivitu, která evidentně nejde zkorigovat léky ani zákroky, a měla bys plně stimulovany rytmus z kardiostimulátoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4042
24.4.21 17:39

Defibrilátor se dává na komorové tachykardie, takže ten určitě ne. Předpokládám, že na kardiologii mysleli že by udělali úplnou ablaci mezi síní a komorou a daly Ti kardiostimulátor, který by stimuloval přímo komory. Takže i pokud by arytmie v síních dál vznikala, vlastně by se nepřevedla na komory a srdeční frekvenci by určoval pouze kardiostimulátor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.4.21 10:39

Děkuji za odpovědi všem :srdce:. No nevím nevím jestli dneska neskončím na pohotovosti… :roll: bušení mazec včera a dneska krev z nosu.. Nikdy před tím jsem neměla. Tlak mám v pořádku. Achjo :think:
To bušení je nevyzpytatelné, není to pravidelné ale když to přijde, stojí to za to.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat