Reklama

Suroviny na thajské kari, kde lze koupit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sněžení
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 30.12.16 16:04
suroviny na thajské kari , kde lze koupit

Praha a okolí?

1-2 lžíce rybí omáčky
1ks citronové trávy
2 kafírové (limetové) listy
nakládaného bambusu
Limetová šťáva
Hrst čerstvého koriandru
Thajská bazalka
thajského lilku (lze dát i kusy velkého fialového)
50g zelené kari pasty

Reklama

Reakce:

Lady Bee
Ukecaná baba ;) 2205 příspěvků 30.12.16 16:09

Sapa, Holešovická tržnice. Rybí omáčku, citronovou trávu, nakládaný bambus, limetovou šťávu, koriandr seženeš podle mě i v Albertu. Zbytek nějaká specializovaná prodejna, či tržnice jak jsem napsala.

baal7513
Kecalka 116 příspěvků 30.12.16 16:10

Vše krom citronové trávy, limetových listů a thajské bazalky se dá koupit v každém větším supermarketu jako Tesco a pod. Zbytek pak ideálně v Sapě, občas mívají tyto suroviny i v malých vientamskýchob­chůdcích (třeba na Letné mají tyto bylinky). :-)

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 30.12.16 16:56

Krámek na Ruské ulici - v půlce mezi zastávkami Jana Masaryka a Krymská. Kafrové listy hledejte v mrazáku, v takové krabičce.

Případně tedy Sapa a nebo Malešická tržnice. Nejsem si jistá, jestli v holešovicích jsou ke koupi i čerstvé bylinky, natož kafrové listí.

Xsvel
Kecalka 398 příspěvků 30.12.16 17:08

Makro. Vse krom kafrových listů jsem tam viděla. A jinak teda Sapa.

Moni25
Generální žvanilka 20509 příspěvků 30.12.16 17:33

Globus.. neco i Albert. Problem byvaji listy, ty byvaji v Marks and Spencer. Jinak Sapa Praha 4 nebo trznice Malesice

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28519 příspěvků 30.12.16 17:38
@Moni25 píše:
Globus.. neco i Albert. Problem byvaji listy, ty byvaji v Marks and Spencer. Jinak Sapa Praha 4 nebo trznice Malesice

V Sapě bych měla trochu strach stran hygieny :(

Sněžení
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 30.12.16 22:10

Jasně, že bambus seženu třeba v supermarketu, ale třeba už koriandr mají jen někdy, o citronový kůře ani nemluvě. Nechci hodit po obchodech a shánět to po částech.
A kde v Sapě?

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28519 příspěvků 30.12.16 22:28
@Sněžení píše:
Jasně, že bambus seženu třeba v supermarketu, ale třeba už koriandr mají jen někdy, o citronový kůře ani nemluvě. Nechci hodit po obchodech a shánět to po částech.
A kde v Sapě?

koriandr mají v Makru a po docela malých porcích.

Mišmiš
Kelišová 6448 příspěvků 30.12.16 22:34

rohlik.cz

dxma
Nováček 2 příspěvky 09.01.17 20:19
@baal7513 píše:
(třeba na Letné mají tyto bylinky). :-)

Můžu se zeptat, kde přesně na letné mají Thajskou bazalku?

baal7513
Kecalka 116 příspěvků 09.01.17 20:48

@dxma u zastávky Kamenická je obchůdek s asijskými potravinami. Většinou ji tam mají.

dxma
Nováček 2 příspěvky 10.01.17 17:23

@baal7513 Díky! Pokud by se tam někdo chystal, tak je to na půl cesty mezi Kamenickou a Letenským náměstím po straně, kde je Billa.

Jinak neví někdo, jestli někde mimo tržnici neprodávají koření živé v květináči? (např. tu thajskou bazalku)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama