Susedia tvrdia ze sme hluční

21
24.5.21 10:49

Susedia tvrdia ze sme hlučný

Dobrý deň. Mame taky menší problém so susedmy.Vo februáry sme kúpili vlastný byt a nasťahovali sne sa. Po necelom mesiaci došiel sused co býva v byte nad namy že v noci stále buchame a nedá sa spat, ze sme hlučný a stále hovoril ze ty co bývali pred namy v byte že boli hlučný že sa nedalo s nimy vychádzať a podobné veci. V kľude sme mu vysvetlili že s predchádzajúcim majiteľmi nemáme nič že keď mali problém s nimy nech si ho aj s nimy vyriešia. Ja som cely deň v práci, priatel robí na smeny tak niekedy celevdni je byt prázdny. Ale stále aj keď stretneme dotyčného suseda tak hovorí ze buchame a stále len spomyna predošlého majiteľa bytu.
Nik iný z bytovky sa nesťažuje iba tento jeden. nkecsme si vedomý ze by sme porusovali domovy poriadok.
Co mame robiť? Máme na neho nereagovať alebo co? Ďakujem za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2584
24.5.21 10:52

Vedle nás bydlí soused… Co mu vadí i rádio které si pustím v půl 12 když vařím oběd… Už na to nereagují je to jediný soused co mu něco vadí… Řekla jsem mu že pokud nemá rád lidi hudbu a hluk.. Ať se odstehuje někam na samotu. Já ve vlastním bytě nebudu šlapat po špičkách jen aby někdo si nestěžoval to jako vůbec. Když někdo je hlučný u nás v baráku je mi to burt pokud to není rušení nočního klidu tak mě to nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17485
24.5.21 10:57

Se sousedem se nehádat a snažit se s ním zkamarádit, tak abyste byli ti hodní, ne ty co si vybere zanepřítele.

Obávám se, že tam bude na pozadí nějaká neurologická porucha.

zároveň by stálo za to, aby něko zkontroloval jeho byt, jestli tam není někde něco, co dělá ten hluk, který připisuje vám.

Zkusila bych se domluvit, ať zapisuje časy, kdy něco slyší. Když v tu dobu budete prokazatelně pryč, tak si to třeba nechá vysvětlit.

Ale nesmíte na něj nasoupit s tím, že je bláznivý senila, potřebujete společně hledat řešení.

A jo, chcete do toho investvat a čas a energii, i když je asi protivnej dědek, protože to furt bude meně energie, než co vás bude stát, když s ním povedete válku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
24.5.21 10:58

Jestli byt je váš a je to jen jediný soused co mu vadí i růst trávy tak bych ho slušně poslal mezi půlky. A pokud by si chodil stěžovat pravidelně tak bych nahlásil já jeho za obtěžování :mrgreen:
Já si myslím, že to je ten tip člověka, který si bude stěžovat i na hluk z prázdného bytu :pocitac: poptej se na něj sousedů co ti o něm řeknou :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 11:05

Měli jsme souseda pod námi, který třískal do topení při jakýmkoliv pohybu po bytě a to myslím běžná chůze přes den, sprchování, puštěná televize, to všechno byl problém. Dokonce třískal, když vedle ve vchodě bourali koupelnu a nadával na nás. Po narození dětí jsem se dostala do takový stresu, že když jsme přijeli z víkendu, tak jsem byla tak vynervovaná, co zase bude, že mi bylo špatně od žaludku a nechtělo se mi do vlastního bytu. Vydrželi jsme necelý dva roky, vyvrcholilo to, když nám chodil mlátit do dveří a vyhrožoval sociálkou, ospodem, policií a přitom u nás byl prostě běžný režim (ano pak s malými dětmi) ale večer od 19h úplný klid. Byt jsme prodali a udělali to nejlepší, co jsme mohli udělat. Kolem toho domu, kde jsme bydleli, chodíme docela často, prvních pár měsíců po odstěhování jsem cítila neskutečný vztek, jak si někdo může něco takovýho dovolit, co je to za člověka, ale teď mu už děkuju, protože jsme si koupili úplně nový velký byt a máme v domě skvělý sousedy.

• Citovat
  • Nahlásit
21
24.5.21 11:05

My sme mala bytovka vo vchode je 8 bytov a z toho skoro všetko dôchodcovia. Co sme tak započuli od druhého suseda tak ze ten pan je 2× rozvedený a býva v byte s mamou a ze občas sú s ním neake problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2584
24.5.21 11:06

@44alex bych ho vůbec neřešila.. Je to váš byt a nebudete chodit po špičkách..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9089
24.5.21 11:14
@44alex píše:
Dobrý deň. Mame taky menší problém so susedmy.Vo februáry sme kúpili vlastný byt a nasťahovali sne sa. Po necelom mesiaci došiel sused co býva v byte nad namy že v noci stále buchame a nedá sa spat, ze sme hlučný a stále hovoril ze ty co bývali pred namy v byte že boli hlučný že sa nedalo s nimy vychádzať a podobné veci. V kľude sme mu vysvetlili že s predchádzajúcim majiteľmi nemáme nič že keď mali problém s nimy nech si ho aj s nimy vyriešia. Ja som cely deň v práci, priatel robí na smeny tak niekedy celevdni je byt prázdny. Ale stále aj keď stretneme dotyčného suseda tak hovorí ze buchame a stále len spomyna predošlého majiteľa bytu.
Nik iný z bytovky sa nesťažuje iba tento jeden. nkecsme si vedomý ze by sme porusovali domovy poriadok.
Co mame robiť? Máme na neho nereagovať alebo co? Ďakujem za radu

Bohuzel znam spoustu magoru, co si takto stezuji klidne na prazdny byt, ze neco slysi.
Podle me predesly majitel vedel, proc se stehuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1728
24.5.21 11:17

Ať vám říká přesné časy, kdy jste kde třískali a vy mu dle toho vysvětlete, že jste nebyli doma. Ono v bytovce jde často slyšet i byty „ob“ jednotku, takže to vůbec nemusíte být vy, ale třeba nějaký jiný soused.
Hodně štěstí, snad vám to vyjde, protože s některými lidmi prostě není domluva. Švagr s rodinou teď taky prodali byt a stěhují se pryč do vlastního domu, protože je podobně šikanovala sousedka. Sotva ráno vstali, už jim mlátila smetákem do stropu. Nejdřív ji vadilo jenom když jejich starší dcera běhala, ale postupně se to zhoršovalo a nakonec ji vadilo i to, když švagr v prázdném bytě vysával. Švagrová skončila málem na práškách z těch nervů, kdy ji manžel sousedky chodil mlátit na dveře a vyhrožoval, že je tam všechny pozabíjí, aby byl klid konečně.
Nepomohlo nic, švagr se snažil jim to vysvětlit. Zamotali do toho i společenství vlastníků, kdy pár dalších lidí jim šlo vysvětlit, že prostě bydlí v paneláku a ne na samotě u lesa. Odhlučnili podlahy, mají tam všude ty pěnové koberce atd, aby nešlo nic slyšet a stejně je pořád nějaký problém.
Bohužel, chlap alkoholik, ženská se dlouhodobě léčí z psychických problémů, pod práškama… za celý den si nezapnou ani TV, ani rádio, ven nechodí. Prostě sedí v bytě a poslouchají kde si kdo prdne. Tam se nedá vůbec nic dělat.
Je to obrovská nevýhoda paneláku, člověk často dostává čočku za něco, za co vůbec nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
24.5.21 11:39

My mame naštěstí dobry sousedy, ale i tak se z toho paneláku těším do baráku. Můžu nechat děti v klidu skákat, běhat, dupat, jezdit vevnitř na motorkách… a všem to může být úplně jedno, protože to uslyší tak maximálně pavouci ve sklepě. Tady si na mě jednou byla stěžovat sousedka, že moc často vysavam.. No co na to říct, mám 3 malý děti, co pořád někde drobi, tak přece nebudu žít mezi drobkama a pískem. Ona zas má nahlas televizi, nikdy by mě nenapadlo to řešit, ale tehdy jsem ji to vmetla do xichtu a byl klid. Když přišla zase kvůli mixéru, odeslala jsem ji pryč se stížností na její napouštění vany… už tu dlouho nebyla, tak to snad pochopila. Na tyhle typy platí buď protiútok nebo ignorace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
24.5.21 11:48
@Midaku píše:
My mame naštěstí dobry sousedy, ale i tak se z toho paneláku těším do baráku. Můžu nechat děti v klidu skákat, běhat, dupat, jezdit vevnitř na motorkách… a všem to může být úplně jedno, protože to uslyší tak maximálně pavouci ve sklepě. Tady si na mě jednou byla stěžovat sousedka, že moc často vysavam.. No co na to říct, mám 3 malý děti, co pořád někde drobi, tak přece nebudu žít mezi drobkama a pískem. Ona zas má nahlas televizi, nikdy by mě nenapadlo to řešit, ale tehdy jsem ji to vmetla do xichtu a byl klid. Když přišla zase kvůli mixéru, odeslala jsem ji pryč se stížností na její napouštění vany… už tu dlouho nebyla, tak to snad pochopila. Na tyhle typy platí buď protiútok nebo ignorace.
:palec: přesně tak.. to už je těžká buzerace když ve dne uklízíš a sousedka pindá. Já mám naštěstí zatím sousedy v klidu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9089
24.5.21 11:52
@Midaku píše:

Presne tak. Na tyto lidi plati nastavit jim zrcadlo. Mati chtela se vsemi vychazet, vsem poklonkovala a nakonec to dopadlo tak, ze sousedi, co ve 3 rano se skrtili, rvali na cely dum a volali hasice, ze bomba, ji chodili vytykat, ze zapla pres den pracku a ona se jim omlouvala a na mne si pak vylevala vztek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13552
24.5.21 11:56
@Anonymní píše:
Měli jsme souseda pod námi, který třískal do topení při jakýmkoliv pohybu po bytě a to myslím běžná chůze přes den, sprchování, puštěná televize, to všechno byl problém. Dokonce třískal, když vedle ve vchodě bourali koupelnu a nadával na nás. Po narození dětí jsem se dostala do takový stresu, že když jsme přijeli z víkendu, tak jsem byla tak vynervovaná, co zase bude, že mi bylo špatně od žaludku a nechtělo se mi do vlastního bytu. Vydrželi jsme necelý dva roky, vyvrcholilo to, když nám chodil mlátit do dveří a vyhrožoval sociálkou, ospodem, policií a přitom u nás byl prostě běžný režim (ano pak s malými dětmi) ale večer od 19h úplný klid. Byt jsme prodali a udělali to nejlepší, co jsme mohli udělat. Kolem toho domu, kde jsme bydleli, chodíme docela často, prvních pár měsíců po odstěhování jsem cítila neskutečný vztek, jak si někdo může něco takovýho dovolit, co je to za člověka, ale teď mu už děkuju, protože jsme si koupili úplně nový velký byt a máme v domě skvělý sousedy.

Meli jsme neco podobneho, nastesti v pronajatem byte. Taky me vystval. Bylo to navic v zahranici, pan s nami nekomunikoval a chodili jsme resit stiznosti na druzstvo. Byly tam dost prisne podminky - po 3. stiznosti vykazani z najmu, nastesti se ukazalo, ze pan je notoricky stezovatel a nebyli jsme prvni, na koho chodily stiznosti, takze na druzstvu k tomu pristupovali s rezervou. Od te doby s detmi jedine do prizemi a mame klid. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 12:01

@Midaku A jak jsi naučila tři děti neběhat a nedupat v bytě? Na nás sousedé taky klepou a zvoní, protože syn pobíhá. A to máme odhlučněné podlahy, všude jsme dali koberce. Prý mu máme dát do ruky tablet :roll: Jenže syn má rok a půl a nic se s ním dělat nedá. Trávíme velkou část dne venku, jezdíme často na víkendy k rodičům na zahradu. Nejdřív jim vadilo jen velké třískání, když měl syn období házení s věcma, tak jsem mu dala pryč většinu hraček. Teď jim vadí i takové běžné pobíhání, ale já nehodlám syna vodit po bytě za ruku, aby náhodou nerušil sousedy. Pořád ho napomínám, křičím, vysvětluju a jsem z toho fakt hodně na nervy, je to děs :zed: Teď se nám navíc narodilo miminko, které pláče, staršímu synovi rostou všechny špičáky, tak teď taky hodně brečí a furt je u nás kravál. A od té doby kdykoli přes den usne, sousedé začnou šíleně třískat, stěhovat nábytek, klepat do stropu, že to snad dělají schválně. Nebo pak zásadně dělají hluk v 10 večer. Je to na palici a bydlet mě tu fakt nebaví, i když chápu, že je to pro ně rušivé.

• Citovat
  • Nahlásit
2050
24.5.21 12:12
@Anonymní píše:
@Midaku A jak jsi naučila tři děti neběhat a nedupat v bytě? Na nás sousedé taky klepou a zvoní, protože syn pobíhá. A to máme odhlučněné podlahy, všude jsme dali koberce. Prý mu máme dát do ruky tablet :roll: Jenže syn má rok a půl a nic se s ním dělat nedá. Trávíme velkou část dne venku, jezdíme často na víkendy k rodičům na zahradu. Nejdřív jim vadilo jen velké třískání, když měl syn období házení s věcma, tak jsem mu dala pryč většinu hraček. Teď jim vadí i takové běžné pobíhání, ale já nehodlám syna vodit po bytě za ruku, aby náhodou nerušil sousedy. Pořád ho napomínám, křičím, vysvětluju a jsem z toho fakt hodně na nervy, je to děs :zed: Teď se nám navíc narodilo miminko, které pláče, staršímu synovi rostou všechny špičáky, tak teď taky hodně brečí a furt je u nás kravál. A od té doby kdykoli přes den usne, sousedé začnou šíleně třískat, stěhovat nábytek, klepat do stropu, že to snad dělají schválně. Nebo pak zásadně dělají hluk v 10 večer. Je to na palici a bydlet mě tu fakt nebaví, i když chápu, že je to pro ně rušivé.

Nenaučila, prostě jim to nedovolím. Nebo když vím, že sousedka pod námi není doma, tak chvíli ano. Běhají a skáčou venku, jsme venku velmi často. Na víkendy jezdíme pryč. Když maji potřebu blbnout doma, můžou na skákat na gauči nebo dělat kotrmelce na posteli, běhání nedovoluju, stejně není moc kde a klouže jim to, takže padají a dělají akorát binec, to bych jim nedovolila, ani kdyby to sousedům bylo jedno. Jeden syn má adhdy takže toho bych musela privazat k topení, aby byl v klidu. Prostě jsme našli systém, jak blbnout doma a nerusit u toho sousedy. V baráku už to bude jedno, jak já se tam těším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat