Sušička LG vs Beko: zkušenosti? Jakou zvolit?

18
8.9.20 09:18

Sušička LG vs Beko: zkušenosti? Jakou zvolit?

Ahoj všem,

právě vybíráme sušičku a stále se nemohu rozhodnout, kterou zvolit. Líbí se nám tato od LG https://susicky.heureka.cz/lg-rc82eu2av4q/ nebo tato Beko https://susicky.heureka.cz/…-8544-csfrx/

LG by byla na prvním místě. Ale dočítám se různě, že se kazí těsně po záruce a opravy jsou extrémně drahé. Navíc, samočištění je prý hodně náchylné a ne moc kvalitní, takže časem nezbývá nic jiného, než servisní technik, který to za 2tis. vyčistí :) Nějak se mi to příčí, dát nemalý peníz za něco, co mě pak bude pěkně štvát.

No a pak je tu ta Beko. Zkušenosti s touto značkou máme a celkem dobré. Ale hlavně, líbí se mi 5.letá záruka. Ano, sice nemá samočištění, ale ve finále, není to výhoda? :-)

Díky všem za rady!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2664
8.9.20 11:56

Je, tak to se připojím. Já se taky rozhoduju. Čtu různý recenze. Mě tedy jde o to, abych opravdu nemusela žehlit. Někdo si stěžuje, že musí žehlit i po sušení v sušičce. A protože ji budu mít někde blízko obýváku, tak bych potřebovala co nejtišší. Já jsem uvažovala o téhle: https://susicky.heureka.cz/…specifikace/#…
Ale koukala jsem, že v hodnocení jsou i hodně slušné Bosch, Beko, Aeg. No já právě taky nevím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
8.9.20 12:06

To je v podstatě totožná, jako jsme vybrali my :-) Už jsme ji skoro pořídili, ale pak sem se začal dočítat např. zde: https://www.emimino.cz/…a-lg-322592/
ALe i v jiných diskuzích se dá dočíst, že třeba po 1,5 roce používání je najednou prádlo mokré, atd.

Je jasné, že oni dají 10let záruku na motor, ale ten se určitě nepokazí..:-D

Prostě, nerad bych za 3 roky nadával, jaký je to šmejd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2664
8.9.20 12:14
@Rolfínek píše:
To je v podstatě totožná, jako jsme vybrali my :-) Už jsme ji skoro pořídili, ale pak sem se začal dočítat např. zde: https://www.emimino.cz/…a-lg-322592/
ALe i v jiných diskuzích se dá dočíst, že třeba po 1,5 roce používání je najednou prádlo mokré, atd.

Je jasné, že oni dají 10let záruku na motor, ale ten se určitě nepokazí..:-D

Prostě, nerad bych za 3 roky nadával, jaký je to šmejd.

Hmmm, tak už nevím. Asi sednu večer k počítači a budu prolejzat recenze. Jenže ty většinou píšou lidi, co mají sušičku krátce. Mám pračku od Elektroluxu, už osmý rok a zatím dobrý, tak jestli nesáhnout po téhle značce. Doufám, že jsem si to teď nezakřikla, abych nemusela shánět i novou pračku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
8.9.20 12:20

No já už Beko nechci, kdysi jsem měla pračku a myčku asi 6let, poté jsme zase pořídili Beko a už nikdy více, obě odešli ještě v záruce, pračka ani neuměla pořádně vyprat, tak jsem se rozhodla pro LG, máme od této značky americkou lednici už 13 let, sušičku budeme mít 3roky a naprostá spokojenost, teď mám nově i LG pračku tak uvidím jak vydrží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
8.9.20 12:20

Ono, někdy patří koupit a nezkoumat :-) Už by jsme jí dávno měli, ale díky recenzím stále nemáme :-D
A víte co, já tu LGnu zkusím. Stejně byla první ve výběru, A buď mě mile překvapí, nebo budu ponaučen do budoucna :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10035
8.9.20 13:26

Mam LG a jsem s ni spokojená, ale je u nas teprve tři čtvrtě roku, takže nemam zkušenost s zivotem po záruce. Kamaradky maji Beko a jsou spokojené. Ale všechny maji starší modely, tezko říct, jak je to teď. Já myslím, ze u vsech značek (možná s výjimkou Miele) to bude prašť, hsko uhoď…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14078
8.9.20 13:39

@Rolfínek Bohužel, aktuálně řeším problém se sušičkou LG. Hrozné zklamání pro mě, protože mám i pračku, která fachší 8. rok a žádný problém. Sušička se posra.la po 4. roku :cert: Příští týden má přijít opravář (obrovský problém vůbec nějakého sehnat), tak jsem zvědavá, co z něj vypadne. Obecně mi ale bylo řečeno, že LG sušičky jsou na prd, často se kazí. Ti opraváři, co jsem s nimi mluvila, tak říkali, že pračky od nich super, ale sušičky nebrat. Prý nejméně poruchové jsou miele a siemens. Takže u mě jasný - pračka a sušička jsou jediné dva spotřebiče, které nemám od siemens, jestli bude k. o., tak to napravím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
8.9.20 13:45

Já mám lg asi 2 roky a zatím vše ok. Moc jsem ji také nechtěla ale koupili jsme ji extrémně levné diky slevové akci proto jsme ji vzali. Recenze opravdu nemívá dobre a asi je ti také o štěstí. Ale za mě zatím spokojenost:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
8.9.20 13:58

V tom případě jsem zase tam, kde jsem byl :D S takovou asi žádná sušička nebude :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1062
8.9.20 23:22

Ahojky, ja mam presne tu Beko asi rok. Spokojena jsem, ale ne 100%. Beko je trochu hlucnejsi a trvalo mi nez jsem vychytala programy. Ty doporucene strasne presusovali a pradlo bylo vic zmackane nez kdybych ho byla povesila na snuru. Ted uz vim jaky program na co a hlavne volim si nizsi uroven suseni a je to ok, naopak nektere veci jeste dosusuji na susaku. Cisteni filtru je otravne, musis to vybirat po kazdym suseni a pravidelne vysavat spodni filtr, dost se to zanasi.
Jeste pridam nevyzadany poznatek o avivazi, chybela mi, tak jsem ji zkousila nejaky cas zase pouzivat ikdyz se to nedoporucuje a opravdu to bylo znat na,,lepivosti” bordelu ve spodnim filtru. Aspon vidim co cistim a jak moc jsou filtry zaneseny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
9.9.20 15:08

Tak nakonec to risknu s LG…uvidíme časem, zda to byl krok správný:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
9.9.20 15:23

Ja mam susicku beku uz 7 let a nedam na ni dopustit, je uplne skvela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
10.9.20 15:36

LG RC81U2AV2W

Ja mam LG a jsem s ni hrozne spokojena. Mam ji teda jen rok a pul, ale zatim zadny problem. Jeste se mi nestalo, ze by pradlo bylo mokre. Ma spoustu programu na vyber, daji se stahnout pres mobilni aplikaci. Kdyz zavru dvere, zadny hluk me neobtezuje. Pradlo teda neni jak vyzehlene, to je nesmysl, ale kdyz se to posklada jeste teple, pripadne se to vyhladi, tak je to urcite nositelne (ja jsem teda byla extremne zehliva, ale s malym ditetem uz na to nemam cas), takze jsem snizila naroky a jsem spokojena. Chce to taky si to vyzkouset a naucit se ty programy pouzivat a sladit s prackou (pocet otacek). Urcite by se nasly nejake nevyhody, ale ty vyhody vyrazne prevazuji. Ja jsem susicku ani nechtela a ted nechapu, jak jsem bez ni mohla zit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5185
10.9.20 15:50

Nemám sice zkušenost se sušičkou, ale Beko považuju za slušnou firmu… Měl jsem několik prosklených ledniček Beko ve firmě, byly to držáky a za poloviční cenu proti jiným značkám… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama