Sušička suší prádlo klidně 5 hodin!

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
122
17.10.21 21:54

Sušička suší prádlo klidně 5 hodin!

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Mám sušičku lg, suším ručníky, po zapnutí mi to ukazovalo čas 2,5 hodiny. Po této době se jdu mrknout a sušička stále jede ukazuje čas ještě 40 minut a když jsem i po této době přišla opět jela a ukazuje ještě dvě hodiny 8o 8o 8o
To přece není možný sušit takhle dlouho ne? To už bych to měla dřív na sušáku :roll:.
Nebo je možné že mám nějak blbě nastavenou tu funkci eco hybrid? Moc jí nerozumím. Má to být úspora času/energie.
Děkuji za pomoc!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15446
17.10.21 22:02

Můžeš mít ucpané filtry nebo moc plnou sušičku. Je potřeba ji pořádně vyčistit. Koukni dovnitř, jestli už není prádlo suché.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
17.10.21 22:03

@nozu
Sušička je úplně nová a mám v ní 6 ručníků ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
17.10.21 22:03

Eko programy jsou zlo. Ony rozhodně nejsou na úsporu času, to fakt ne… spoří buď energii nebo vodu, ale čas rozhodně ne. Na myčce i pračce máme eko programy zaručeně nejdéle trvající. Pusť to na jinej program a je to. Samozřejmě pokud se ti tam ten čas různé sám mění, může to být nějaká porucha. Vypnout a zapnout (ze zasuvky), reset nebo cokoliv, co říká návod. Tam bývají tipy pro časté poruchy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15446
17.10.21 22:05
@Mischae píše:
@nozu
Sušička je úplně nová a mám v ní 6 ručníků ;)

No tak to musíš pořádně nastudovat návod a vyzkoušet, které programy ti budou nejvíc vyhovovat. Ze začátku to je prostě metoda pokus-omyl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
17.10.21 22:14

Jo naše sušička je taky naprosto nemožná v tom odhadu času a taky to trvá většinou několik hodin. Ale jestli sušíš froté ručníky, tak je nejlepší je dát na nějaký vysoký stupeň. Většinou bavlna a klidně i nějaké plus jestli tam máš. V návodu bude napsáno, který program je ideální na tyhle objemné bavlněné věci. A souhlasím, že na ECO programy na všech spotřebičích je nejlepší se vyprdnout. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
17.10.21 22:16

@nozu to mám nastudované myslím pořádně, třeba ručníky suším na funkci “Ručníky”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4029
17.10.21 22:17

A hřeje vůbec?
To mi přijde strašně moc i na eco program :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5104
17.10.21 22:18

To že v průběhu sušení mění čas zbývající do konce sušení, nemusí být nutně chyba. Upravuje ten čas dle vlhkosti prádla. Moderní sušičky na to mají jakousi vlhkostní sondu. Navíc pokud jsi zvolila eko program, tak ten holt jede dlouho no. Šetří to elektřinu (dnes tak drahou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17186
17.10.21 22:26

Moje sušička píše pouze odhadovaný čas. Někdy suší dýl někdy kratší dobu.
Záleží na prádle. Ručníky dávám na bavlnu, sušení na slunci. Prostě to nejvíc. Odhadovanou dobu mám asi 3h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.10.21 22:38

Jako 8o mám sušičku už nějaký ten pátek a jede neustále, suším plno věcí a ještě jsem nic, krom obřích přehozů, nesušila déle jak hoďku a půl :nevim:
Skládám vše rovnou do skříně, vše rovné a suché.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
17.10.21 22:39

@BrnackaM já právě navolila program “Ručníky”. Žádný eco program jsem nepustila, nebo o tom nevím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5093
17.10.21 22:40

Můžeš volit nevhodný program vzhledem k typu prádla, může být rozbité čidlo vlhkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17067
17.10.21 23:28

@Mischae a jak dlouho to ma susit podle návodu? Ja mam taky LG, ale musim přiznat, ze prakticky vsechno susim na Smíšené, trva to +- 1:10…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17067
17.10.21 23:33
@Pinotek píše:
Jo naše sušička je taky naprosto nemožná v tom odhadu času a taky to trvá většinou několik hodin. Ale jestli sušíš froté ručníky, tak je nejlepší je dát na nějaký vysoký stupeň. Většinou bavlna a klidně i nějaké plus jestli tam máš. V návodu bude napsáno, který program je ideální na tyhle objemné bavlněné věci. A souhlasím, že na ECO programy na všech spotřebičích je nejlepší se vyprdnout. :D

Trochu OT, ale ja si pred lety v záchvatu ekologicke uvedomelosti koupila mycku s eko programem, ze pry umyje nadobi prakticky v slze vody. Ze to trva pres tri hodiny, no budiž, ale pak jsem se dočetla, ze se pri eko programech pořádně nevyplachne sul a sežere mycku zevnitř, protože je z nejakyvh tenkych lacinych plechu :roll: At zije ekologie, fakt :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat