Sušičky se samočistícím kondenzátorem - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
suvik
Nadpozemská drbna 26921 příspěvků 09.08.19 15:18
Sušičky se samočistícím kondenzátorem - zkušenosti

Máte někdo zkušenosti se sušičkami se samočistícím kondenzátorem? Mají je Bosch, Siemens a LG a na německých serverech si prý spotřebitelé stěžují, že se stejně zanáší a pak nefungují, je potřeba volat technika, jelikož je kondenzátor nerozebíratelný, což není úplně levná záležitost. Záleží i prý na používaných prášcích a není dobré používat aviváž. Tu ja nepoužívám, ale četla jsem už od jedné paní, že používá kvalitni prací gel, aviváž vůbec a stejně bylo nutno čistit už po roce používaní sušičky. :-/

Zaujala mě jedna LG s invertorovým motorem. Jenže destiletá záruka na motor je k prdu, když se zacpe kondenzátor…

Nevím, jak dlouho jsou na trhu, ale zajímá mě, jak vám fungují.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
NinaU.
Kecalka 396 příspěvků 09.08.19 15:56

Máme ji zatím asi 3 měsíce a hledali jsme právě se samocistenim. Bohužel z praxe netuším jak bude fungovat dlouho, ale co jsem se o nich dočetla, tak ty novější typy už to samocisteni mají vychytané a kazit by se neměli. A samozřejmě nepoužívám avivaz, prášku dávám stejně. Máme Bosch, stala asi 20 tisíc.

Heivka
Závislačka 4243 příspěvků 09.08.19 15:58

@suvik Máme od Bosche, aviváž nepoužívám, peru jen v pracích gelech, už jede pátý rok a bez jediné závady a to je využívaná opravdu hodně, mám už druhé dítě v látkových plenách. Když jsem se naučila co spolu sušit a co ne, tak i nesráží oblečení.

Cheriffka
Kecalka 443 příspěvků 09.08.19 16:02

Mame rok Siemens, barevne peru v gelech, bile v prasku, avivaz nepouzivam, ale davam do prihradky na avivaz desinfekci na pradlo z dmka (je to tekute jak voda, ne tak hutne jak avivaz a krasne voni). Se susickou zatim ani jeden problem, jede takrka denne.

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10691 příspěvků 09.08.19 16:06

Aviváž není vhodná, ale stejně tak nás upozorňovali i na gelové prášky, že taky nejsou fajn. Nejen pro pračku ale i sušičku. Dobré je dát extra máchání na konec.

Jinak jsme o ní uvažovali ale nakonec máme klasickou, kde se filtr vybírá.

suvik
Nadpozemská drbna 26921 příspěvků 09.08.19 17:00

Peru v gelu, takze to by bylo asi lepsi spis vzit prasek. :think:

Heivka
Závislačka 4243 příspěvků 09.08.19 18:31

@suvik Jediný problém s gelem je když se přehání dávka, když se dávkuje správně tak není problém

suvik
Nadpozemská drbna 26921 příspěvků 09.08.19 18:36

No muj muz je spis pro susicku bez samocisteni, tak ja nevim. :? Nasla jsem AEG za podobnou cenu jako LG

https://susicky.heureka.cz/…8sc/recenze/?…

Furt nevim, jestli je dobry na to samocisteni spolehat, jestli neni lepsi se o to starat sam, stejne ten jeden filtr cistit musim, tak bych holt vycistila obcas i ten pred kondenzatorem. :think:

suvik
Nadpozemská drbna 26921 příspěvků 09.08.19 19:15

Hmm, ale koukam, ze ta AEG ma tridu ucinnosti kondenzace B.

suvik
Nadpozemská drbna 26921 příspěvků 09.08.19 20:47

Jinak jak se tim pomalu prokousavam, tak vlastne vsechny susicky s tepelnym cerpadlem nemaji moznost ten filtr (u kondenzatoru) cistit, to se da jen u susicek s topnym telesem, podle jednoho clanku. Takze ta samocistici schopnost mi vlastne zivotnost susicky zvysuje, protoze stejne bych vybirala tu s tepelnym cerpadlem. Resp. moc tomu nerozumim, nikdy jsem zadnou susicku nemela.

Cituju:

U sušiček s topným tělesem je zpravidla možné kondenzátor vyndat a propláchnout, u sušiček s tepelným čerpadlem ale tato možnost není a zanesený kondenzátor důkladně vyčistí jen odborník. V praxi je tak u řady modelů potřeba rozhodnout, zda je pro vás pohodlnější vylévat vodu z nádobky na kondenzát a neřešit pravidelné čištění filtrů a kondenzátoru, nebo se raději zbavíte nutnosti vylévat kondenzační nádobku, ovšem za cenu toho, že budete muset pravidelně čistit filtry kondenzátoru a v horším případě řešit i jeho zanesení. Obecně bude pro většinu lidí výhodnější samočistící kondenzátor než odvod vody do odpadu. Ten ale v současnosti nabízí jen několik značek na trhu, ještě méně jich nabízí obě funkce současně.

Jak tomu mam rozumet? Prece vodu bud vylivam, kdyz nemam odvod do odpadu, nebo nevylivam, kdyz ma hadicku s odovodem do odpadu, ale s tim kondenzatorem a jeho cistenim to souvisi jak?

Heivka
Závislačka 4243 příspěvků 09.08.19 21:34

@suvik Sušičky se samočistícím kondenzátorem neumožňují odvod vody do odpadu (nebo to tak aspoň bylo když jsme jí před 5 lety kupovali), protože ta voda se používá k čištění kondenzátoru, když odteče do odpadu není jaksi čím čistit. Jinak já mám sušičku s tepelným čerpadlem a samočistícím kondenzátorem a vylití nádobky trvá chviličku, jenom tu nádobu na kondenzát opřu do vany a než vyndám prádlo a výběru žmolky je prázdná.

suvik
Nadpozemská drbna 26921 příspěvků 09.08.19 22:04

No to mi nevadi, to vylit, jen to prave moc nechapu, jak to teda funguje… :-) Bosch mi ted taky nekdo doporucil. Ja to snad nevyberu! :lol:

suvik
Nadpozemská drbna 26921 příspěvků 09.08.19 22:04

Nicmene ta LG odvod do odpadu opravdu ma…

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10691 příspěvků 09.08.19 22:28
@suvik píše:
No to mi nevadi, to vylit, jen to prave moc nechapu, jak to teda funguje… :-) Bosch mi ted taky nekdo doporucil. Ja to snad nevyberu! :lol:

Hele já bych se na nějaké samočištění vykašlala. Máme AEG a vylívám vodu a v bubnu má filtr na žmolky a potom se ještě jednou za čas vysaje ten, co je dole a je pohoda. :palec:

milami
Kecalka 306 příspěvků 10.08.19 18:00

Sušičky se samočistícím kondenzátorem jsou ty, které mají tepelné čerpadlo. I u nich se musí čistit filtry, ale ne filtr kondenzátoru, k tomu se majitel ani nedostane. Proto při zanešení kondenzátoru musí volat technika.
Sušičky s tep. čerpadlem mají tu výhodu, že jsou výrazně ekonomičtější - menší spotřeba energie.
Moje zkušenost - sušička jede cca 5 let, ale nedělám si iluze, že se kondenzátor samočistí dokonale a nezanáší se.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama