Švadlenky prosím o radu s coverlockem

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 20:38
Švadlenky prosím o radu s coverlockem:)

Holky prosím jakej je rozdíl, když má nebo nemá coverlock vrchní krytí? A jaký je váš oblíbený a proč? Bude to dárek pro ségru, tak prosím anonym :)…šije hlavně oblečení pro děti a manžela. :)

Reakce:
Ladein
Stálice 80 příspěvků 09.05.19 20:59

Pokud zde nikdo neporadí a máš FB tak zkus skupinu třeba Šití pro začátečníky nebo Šikulíci. Tam je spousta lidí se zkušenostmi.

tulipán
Závislačka 4265 příspěvků 09.05.19 21:09

Jstli se nepletu, tak horni kryti znamena ploche svy. Pouzivaji se treba u funkcniho obleceni, aby svy nerezaly, na mikiny/ trika atd. jako ozdobny steh. Za sebe doporucuji, se s bajecnym (jako vazne skvelym) napadem sestre sverit, a nechat ji vybrat (zavest na domluvenou zkousku, kde se projede nebo aspon osaha). Me jeden darkovy sedi ve skrini a siju na jinem (dalsim), proste jsme si nesedli :lol:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 21:22

@Ladein to mám, ale ségra je tam taky právě :D :D @tulipán No když to už nebude překvápko, to ona miluje a já taky :D, ale děkuji to bude asi ono :)

Ladein
Stálice 80 příspěvků 09.05.19 21:26

Aha tak to je problém :grinning:
Tak zkus napsat prodejci, kterého si tam vychvalujou. Jmenuje se Hošek a má obchod galanterie-čendulka nebo tak nějak. Pak ještě Roland Čipera. :P

Aspera
Generální žvanilka 21962 příspěvků 09.05.19 21:31
@Anonymní píše:
@Ladein to mám, ale ségra je tam taky právě :D :D @tulipán No když to už nebude překvápko, to ona miluje a já taky :D, ale děkuji to bude asi ono :)

Co vím, tak hobby stroj s vrchním krytím není. To mají profi stroje. A dotaz, má sestra overlock? Abys jí nekoupila Coverlock a jí nechyběl ten hlavnější. Jinak bych taky doporučila zrušit překvapení a nechat sestru vybrat. Není to sranda za 1000Kč a byla by škoda, aby nesedl.

AnastazieB
Echt Kelišová 8666 příspěvků 09.05.19 22:10

Co vím, tak u nás ve skupině se to hodně řešilo, že hobby COL jsou kus od kusu, některý šije pěkně (třeba můj :lol: ), ale s jiným je boj a je to třeba ten stejný typ. Nakonec tam zavládlo všeobecné nadšení pro COL Babylock. Je drahý, ale prý se vyplatí a šije se s ním skvěle a bez dlouhého nastavování.

Shari81
Kelišová 6119 příspěvků 09.05.19 22:57

Vrchní krytí je plochý ozdobný steh z lícní strany oděvu. Mám Babylock a nemůžu si vynachválit, vrchní krytí fakt nepotřebuju. A i já radím, nech ségru, ayb si vybrala co jí bude sedět, není to zrovna levný stroj, tak aby neskončil někde ve skříni…

tulipán
Závislačka 4265 příspěvků 10.05.19 10:26
@Anonymní píše:
@Ladein to mám, ale ségra je tam taky právě :D :D @tulipán No když to už nebude překvápko, to ona miluje a já taky :D, ale děkuji to bude asi ono :)

Kdyz se strojem si musi clovek rozumet. Ale to se tezko vysvetluje, pokud nesijes. V pripade prekvapeni muze dojit k rozcarovani, stroj uz nikdo nevymeni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 10:51
@tulipán píše:
Kdyz se strojem si musi clovek rozumet. Ale to se tezko vysvetluje, pokud nesijes. V pripade prekvapeni muze dojit k rozcarovani, stroj uz nikdo nevymeni.

Tak my budeme objednávat přes net, tam máš možnost vrátit do 14 dnů :)
@Shari81 Díky :)

@AnastazieB myslíš tento? https://www.galanterie-cendulka.cz/…itch-p10231/

tulipán
Závislačka 4265 příspěvků 10.05.19 11:41
@Anonymní píše:
@Shari81 Díky :)@AnastazieB myslíš tento? https://www.galanterie-cendulka.cz/…itch-p10231/

Ale sit na nem nebude a nevyzkousi si ho. Nebo mate domluveno, ze pouzity stroj vezmou zpet?

Shari81
Kelišová 6119 příspěvků 10.05.19 15:35
@Anonymní píše:
@Shari81 Díky :)@AnastazieB myslíš tento? https://www.galanterie-cendulka.cz/…itch-p10231/

Ano, já mám tento Babylock a maximální spokojenost ;-)

steeve
Kelišová 7061 příspěvků 13.05.19 15:04
@Anonymní píše:
Holky prosím jakej je rozdíl, když má nebo nemá coverlock vrchní krytí? A jaký je váš oblíbený a proč? Bude to dárek pro ségru, tak prosím anonym :)…šije hlavně oblečení pro děti a manžela. :)

většina domácích coverlocků má jen spodní krytí, pouze Brother CV 3550 a Janome 1200 dělají i s horním krytím, jinak horní krytí mají jen průmyslové stroje. Většinou na tričkách s vystačíte se spodním krytím, u sportovních oděvů, mikin atd se používá spodní i horní krytí. rozdíly na fotkách.

Váš příspěvek
Reklama