Švagor so ženou majú zvláštny prístup k pohostinnosti

2
3.5.21 11:59

Švagor so ženou majú zvláštny prístup k pohostinnosti

Ahojte. Idem si po nezávislý nýzor, v reále nemám vhodné osoby na takúto poradu. Snáď niekto zažil niečo podobné. Je to samozrejme detail, nejde o život, ale dosť ma to trápi.

V skratke, máme pocit, že manželkina sestra s mužom neoplácajú pohostinnosť v rovnakej miere ako im ju dávame my, keď sú u nás. Týka sa to teda hlavne detí. Oni majú 3, my 2, z toho ale jedno je ešte batoľa, tak to sa nepočíta. Predosielam, že si nerobíme so ženou zoznamy v exceli, kto čo komu dal atď. Ide skôr o to, že už aj takým tým zdravým sedliackym rozumom je zrejmý nepomer v tom, ako sa správame my k nim a oni ku nám.

Je toho veľa, ale tak príklad zo včerajšej návštevy u nich: vrátili sa z návštevy a ich deti si odtiaľ priniesli množstvo sladkostí, akože fakt každý jeden snáď pol kila. Môj starší syn je na sladké, tak sa pri tých košíkoch zastavil a komentoval, že teda to vyzerá dobre. Reakcia: ticho, tak ja som povedal niečo v zmysle, aby „nežobral“, on teda pokračoval a nikto nič, len švagriná povedala, že to chlapci dostali na návšteve. Žiaľ, môj syn nepatrí práve k tej skupine detí, ktoré si dajú povedať, že sa to nehodí, a pozeral na tie sladkosti žiadostivo, tak som skrátka ten košík zobral a presunul som ho do špajze, aby ho to teda nelákalo. (Ten presun sladkostí do špajze môže niekomu pripadať drzý, ale nemáme to tak nastavené, že by sme si navzájom zakazovali otvárať dvere na špajzi a je to vnímané ok z oboch strán). Aj som povedal, ze radšej to teda schovám, aby ťa to nelákalo. Švagor to teda videl a počul, a zase nepovedal nič.

Neviem, či sa na to pozerám správne, ale pripadá mi to dosť nefér, zvlášt teda s ohľadom na to, že ich deti k nám chodia dosť často, neraz aj na prespávačku (syn u nich tiež, ale tým, že oni sú traja, tak sú u nás omnoho častejšie). Vždy sa o nich postaráme, raňajky, večere, žena im robí palacinky… Keď sú na stole sladkosti, tak oni si tiež neraz sami vypýtajú a ja teda nemám problém s tým, aby si dali, a to teda, úprimne, zjedia toho celkom dosť. Ale neviem si predstaviť, že by som im povedal, že to je synove alebo že by som sa tváril, že nepočujem,,, A to pred pár dňami som si ešte dal tú námahu, že som ich najstaršiemu uvaril nejaký puding, ktorý má rád, a priniesol mu ho domov (mal sviatok).

A toto je len špička ladovca, už bolo takých situácií mnoho. Neviem ako to mám spracovať, pretože ako som povedal, recipročná metóda sa mi nepáči, však tie deti za to nemôžu… a zase priama debata so švagrom mi pripadá tiež taká delikátna, však čo im mám povedať? Že to vyzerá tak, že sú lakomí? Ja som rád, keď sú k sebe ľudia vzájomne štedrí, a určite nečakám, že keď niekto niečo dostane, tak hneď sa musí revanšovať. Ale v tomto prípade si už začíinam pripadať ako taký osol, ktorý len dáva…

Dik za nazory

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
3.5.21 12:11

Jen k těm sladkostem z návštěvy - já bych si jako rodič nikdy nedovolila jim kecat do toho, co udělají se svými vlastními věcmi, v tomto případě sladkostmi. děti jsou velmi majetnické a jakékoli zasahování berou jako křivdu.
ty když si koupíš třeba nové nářadí, taky nebudeš rád, když je manželka bez tvého svolení půjčí příbuzným.
samozřejmě je vhodné děti motivovat, aby se dělily, ale musí k tomu samy dospět a samy se tak rozhodnout.

• Nahlásit
377
3.5.21 12:12

Hele a zkoušel ses zeptat? Nemyslím to nějak zle, ale každému tyhle věci prostě nedochází a to ještě nemusí znamenat, že je hned nějaký lidský vyvrhel. Já bych se zkusila normálně milé zeptat a vidělo by se.

Jinak řeším něco podobného s kamarádkou, je úžasná, nesobecká, vždy podrží, ale je docela na korunu. Vždycky když k nám přijde, tak sní doslova na co přijde a má neomylný instinkt na ty nejdražší věci z lednice (máme to nastavené, že je tu jako doma), a nikdy neudělala nákup nebo nás nepozvala na oběd (my jí ano).

Plánuju právě, že jít příště normálně (mile) řeknu, dones to a to nebo kup cestou ono. Ona je fakt úžasná, ale tato jedna věc jí teda absolutně nedochází :lol:

Příspěvek upraven 03.05.21 v 12:15

• Nahlásit
327
3.5.21 12:13

No.. napadá mě že jsou opravdu buď lakomí nebo si sedí na vedení nebo mají to své dítě tak vymazlené, že mu nechtějí nic brát, protože to dostal on.. ale.. taky bych očekávala více vstřícnosti. jsou to děti a nekde o nic moc. asi bych se nevrhala do debaty, ale v daném okamžiku se zeptala buď švagra nebo jejich dítěte, jestli se podělí. je to svým způsobem hloupé - ale udělala bych to jednou, dvakrát. pokud by jim to potřetí nedošlo samo, jsou opravdu lakomí a nenaděláte nic. taky uvidíte reakci, dle toho se taky dost pozná.

• Nahlásit
7934
3.5.21 12:16

Nějak se nechytam. Máte problém s tim, že si vaše děti nosí mraky sladkostí z návštěv? Pak zase píšete přesně naopak.

Když ti vadí, že oni vašem dětem nic nedávají a vy jejím až moc, tak to omezte a je to. Naprosto jednoduchý.

• Nahlásit
Anonymní
3.5.21 12:20

Tak jeden příklad za všechny z mojí rodiny. Švagrová jezdí k nám se zásadně hladovými dětmi, které jsou navíc žravé, sežerou na co přijdou a já jim ráda dám, když přijedeme mi tam, jsou na stole jedny sušenky pro všechny :lol: Myslím, že švagrová je líná kráva a nerada tam jezdím a nemám ji ráda. Ale co s tím jako chceš dělat? Je pod mojí úroveň se s ní o tomhle vůbec bavit :nevim:

• Nahlásit
95
3.5.21 12:21

Ahoj, mě teda napadá že když si sladké schoval, tak to brali tak, že nechceš, aby dítě sladké jedlo. Přece jenom když člověk něco chce, tak má pusu a může se slušně zeptat, zda si může vzít. Někomu prostě tohle naznačování nestačí a nepochopí ho. Sám si napsal že když jsou jejich děti u Vás, tak se Vás také ptají. Ale jinak tě svým způsobem chápu, ale buď to budeš muset švagrovi říct a nebo se s tím smířit.

• Nahlásit
11638
3.5.21 12:31

Tak píšeš, že když jejich dítě chtělo sladkost, tak se zeptalo. Tvoje dítě jen mlsně čumí. Možná v tom může být problém a kdyby se normálně zeptal, tak by taky sladkost dostal.

Jinak celkově teda nechápu, že někdo řeší a poměřuje kdo co komu dal a nedal na návštěvě. :nevim: A že někde mají o trochu víc, někde zas míň. Tvoje děti trpí hlady, když u nich třeba přespávají?

• Nahlásit
3838
3.5.21 12:46

@ElCapitan opravdu jsi chlap? A opravdu řešíš takové chujoviny? Už jen toho času, než jsi to tu vypsal 🙏 🙏 🙏

• Nahlásit
203
3.5.21 12:46

Asi takhle… když někomu něco dam, dělam to proto, že jim to chci dát a nečekam nic naoplátku - tudíž si nestěžuju, že sousedovic děti u nás dostanou víc čokolády, než ta naše u nich, naopak jim toho vždycky cpu co nejvíc, abych se toho zbavila a z dcery mi nevyrostl obelix, ale mam pocit, že ostatní rodiče mají stejnou taktiku, protože taky vždycky z návštěvy něco přitahne :lol:
Každopádně kdyby ne, ani si toho nevšimnu, s jídlem je to jak kdy, když počítám s návštěvou, uvařím preventivně víc ale když s nimi nepočítám, tak se nedá nic dělat a prostě řeknu ať si pohrají v pokojíčku, než se našinec nají nebo ať jdou na oběd domů a pak zase přijdou a ještě mi za to hlavu nikdo neutrhl,…
Jednoduše bych to neřešila, ale jestli vám to tak moc vadí, tak prostě nedávejte nic a je to :nevim:

• Nahlásit
2
3.5.21 12:52

Dik moc za reakcie a vas cas.

• Nahlásit
16629
3.5.21 12:53

Hele, to je elaborát kvůli sladkostem 8) :roll: Nepíšeš, jak je starý tvůj syn, ale narážky typu „to vypadá dobře“ a smutné oči nepovažuji za slušné vychování. Pokud chtěl, měl o sladkost poprosit. A jejich děti mohly nabídnout, ale fakt nemusely. To, žes to odnesl a schoval bych také brala jako signál že nechceš, aby syn dostal :nevim: Možná popiš jinou situaci, protože z téhle mi vycházíš hůř spíš ty a tvoje děti ;)

• Nahlásit
16629
3.5.21 12:55

Mimochodem, jak jsi zmínil, že jejich děti na návštěvě u vás obskakujete s vařením a berou si sladkosti („a snědí toho docela dost“) - ani tohle mi nepřijde ok. Fajn, pokud jsou zvaní na noc, je jasné, že dostanou večeři a snídani stejně, jako vaše děti. Není potřeba jim nějak extra podstrojovat ne? A pokud jim nechcete dát sladkosti, nebo jim chcete dát málo, tak to udělejte. A ne, že jim hodíte na stůl misku sladkostí s tím, že doufáte, že si dají jen trochu. Jsou to děti probůh.

• Nahlásit
1321
3.5.21 12:57

Ty sladkosti dostaly jejich děti ne rodiče ne? Takže jsi měla říct něco ve smyslu, „Pepíčku to se musíš zeptat bratranců a sestřenic, jestli by se s tebou rozdělili“ a celý „incedent“ by se možná vyřešil úplně sám.

• Nahlásit
1600
3.5.21 13:03

Je to trapas..jasny, sladkosti jsou jejich a maji pravo si s nimi nakladat, jak chteji :roll:…to zde urcite zazni :lol:…a je to samozrejme pravda, ale je to strasne trapny. Tvoje deti to mrzi. Ne, neni to normalni. Pokud si dite prinese plny pytel sladkosti, je zvkadtni, ze se (samo nebo popudem ze strany rodicu) nepodeli s vasim ditetem. Mne by asi smerem k synovci uniklo neco ve stylu: Josifku, nechces nam ukazat, copak to mas a podelit se trochu tady s Kubickem? Kubik se s tebou prece vzdy rozdeli…Priste bych neco takoveho udelala uz jen proto, abych videla reakci rodicu.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat