Švagr nám vyfouknul jméno :-(

Anonymní
29.7.21 23:06

Švagr nám vyfouknul jméno :-(

Ahoj všichni :)
Vždy jsem chtěla jméno pro holčičku Michaela. Manžel nikdy nebyl proti, i jemu se jméno líbilo. Po 1.screeningu bylo jasné, že čekáme Michalku :srdce:
„Bohužel“ jsem otěhotněla o měsíc později, než švagr s jeho přítelkyní. Jasně, že taky čekají holčičku. Těším se, jak holky budou spolu vyrůstat, protože se často vídáme, ale… Švagrovci nám nechtěli prozradit jméno až do jejich téměř 8.měsíce těhotenství, my jim jméno řekli hned. Tadaaá… Jo, samozřejmě chtějí Michaelu.
Manžel naštvanej, já soptím. Od začátku mluvíme o Míše a oni nám jméno vyfouknou :( tchýně má názor takovej, že jim se miminko narodí dřív, takže oni jsou v právu.
Mě to hrozně mrzí a manžela taky, ale přeci nemůžeme dát stejné jméno? 8o
Připadá mi to jako hrozná podpásovka. Ještě si vzpomínám, jak se nás ptali, jestli máme už jméno a já blbec řekla „Michaela“. A švagrová: „Hmmm, to je moc hezký jméno.“
Co teď? Švagrovci termín za pár dní, my za pár týdnů. Chci si stát za svym, ale manžel vymýšlí teď jména, který já prostě nechci a já jsem tak nasr*ná, že bych švagrovce nejradši už nikdy neviděla :think:
Co byste v našem případě dělali vy? :?
Prosím anonym nebo smazat, švagrovka sem asi taky chodí :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22458
29.7.21 23:10

Našla bych jiný jméno. Co chceš dělat? Podpásovka to asi je, ale to nevyřešíš. Leda tak si zkusit se švagrovou promluvit. Rozhodně bych nedávala stejný jméno, protože to je šílený. Máme tohle v rodině a je to děs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
29.7.21 23:12

Nechala bych si Michaelku. Však už ji tak říkáte před všemi ne? U nás na brácha Štěpánku a já mám Štěpána…a co? Svět se nezboří…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
29.7.21 23:12

Dala bych 2 jmena. Nastvani chapu. Moji mame vyfoukla segra jmeno Kristyna, a ano hezky, ale ja bych svoje za tohle nevymnenila…holcicce to pak bude taky fuk…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
29.7.21 23:16

Pokud se hodně vídáte, asi bych dala jiné. Pro holky by to pak bylo trochu na hlavu.
Hezké to od nich samozřejmě není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
29.7.21 23:18

Najdete jine jmeno. Rozhodne ne stejna jmena. Jmena jsou dost o zvyku. Treba se mi nejake jmeno uplne nezdalo dobre, ale za par let si clovek na nej zvykl tak, ze mu uz vubec neprijde zvlastni. Mame stejna jmena jen mezi kamarady a stejne se to plete a dela to zmatky. Pak mame, ze se stejne jmenuje dite×otec×dedecek a nic moc teda. Stejna jmena stejne starych deti v blizke rodine-fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
29.7.21 23:18

Já jsem Michaela a to jméno se mi líbí takže za ní bojuj a dej ji taky 😁 😁vůbec bych na to nekoukala… Od začátku to tak máte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
29.7.21 23:20

Právě proto všichni říkají, že o jméně budoucího dítěte se má před okolím mlčet. Podraz to je, ale já bych si stála za svým. Přednostní právo na jméno neexistuje. Jestli už jsi vnitřně nastavená tak, že vaše holčička je Míša, tak ji tak pojmenujte. Vy víte svoje, ostatní si můžou trhnout ploutví.

Možná bych zkusila popřemýšlet nad jménem, které by se dalo taky zkrátit na Míšu. Napadá mě jenom Michelle, ale to se vám možná nebude hodit k příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22458
29.7.21 23:20

Hele, a jsi si jistá, že to - „Hmmm, to je moc hezký jméno.“ nemohlo ve skutečnosti znamenat - "Do háje, oni mají vybraný stejný jméno jako my“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
29.7.21 23:22

Hele nechte si ho. Neustupovala bych. Myslím že až zjistí že si Michaelku necháte, nebudou rádi. Trestem si pak budou oni sami…Podrazáci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 23:22

Diky za nazory. Urcite je des mit stejny jmena, ale my takhle maly rikame uz od zacatku, co je temer jasne, ze budeme mit holcicku. Manzel se vyporada se vsim, ale ja jsem z toho proste nestastna :,( je to nase mala Misa, ale stejny jmena nejsou asi dobra volba.
Pro me jaks taks dobry vztah se svagrovo pritelkyni asi skoncil, protoze ona na tom jmene proste trva a svagr by pritom chtel jmeno jiny :(

• Citovat
  • Nahlásit
952
29.7.21 23:23

Třeba byli první oni, třeba to měli vymyšlené a vy jste to jen řekli nahlas. I když uznávám, byla by to velká náhoda. Jen by mě tedy zajímal ten jejich rozhovor, jak se rozhodli vám to jméno „ukrást“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
940
29.7.21 23:23
@Janli píše:
Hele, a jsi si jistá, že to - „Hmmm, to je moc hezký jméno.“ nemohlo ve skutečnosti znamenat - "Do háje, oni mají vybraný stejný jméno jako my“?

Pak to měli říct, už jenom kvůli vztahům…Protože naštvání asi mohli čekat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
29.7.21 23:25

Ja bych si taky stala za svym, jmena mam take vybrana (uz dlouho) a uz jsem tak vnitrne nastavena. U Vas uz je to navic konkretni situace, za par tydnu realna, od zacatku ji tak rikas, takze sorry ale ignorovala bych je, zvlast kdyz to fakt vypada, ze ho proste ona “ukradla” a ze rodi prvni?? No co jako.. ja bych to nevydejchala, kor v tehotenstvi, kdy to je jeste vic vsechno citlivejsi.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4213
29.7.21 23:26

Tak to bych byla taky mega nasrana :cert: já to mám třeba tak, že mne se to jméno musí opravdu moc líbit, musím se do toho jména zamilovat, abych ho dala svýmu dítěti, takže bych se ho jen tak nevzdala… Zkus si to se švagrovou vyříkat.. zeptej se jí, jak je možný, že dá to jméno, když dobře věděla, že to máte vybrané vy? Že je to od nich pěknej podraz a že to jméno dáte taky, když jste s ním přišli první, ať si každej myslí, co chce!… To je hnusná zrada :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat