Švagr nám vyfouknul jméno :-(

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1403
30.7.21 07:51

Proc byste nemohli dat stejne jmeno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35754
30.7.21 07:59
@Siiiiimca píše:
@janickaIII vliv může mít i datum narození ne jen zatížení jména :roll:

Jj, hodně kamarádek si to nechalo spočítat od numenorologa, vysněného jména se vzdaly a jméno nakonec změnily, že to nevycházelo dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
30.7.21 08:00

Ber to s nadsázkou - nažeň manžela do postele, uživejte si hezký sex. Prý to pomáhá vyvolat porod. Když porodíte o něco dřív než švagrová, vyhráli jste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5930
30.7.21 08:01
@Anonymní píše:
Mame klasicky cesky prijmeni a holcicka od svagra bude mit stejny prijmeni, jako nase holcicka. Samozrejme nevim, co se ve svagrovcich odehravalo celych 7-8 mesicu, ale proste jmeno udajne vybrali az ted. Ano, je to masakr rozbit vztahy kvuli jmenu, asi tak premyslim ze vzteku, ale momentalne to beru jako naschval (neni to poprve, ale to by bylo na jinou diskuzi, do ted to pro me byly malichernosti).
Omlouvam se, ze neodpovim vsem na dotazy a pripominky. Mame par tydnu na rozmyslenou, tak snad ten vztek ze me spadne.
Jo a oba s manzelem jsme se nezmohli na slovo, kdyz nam jmeno rekli. Manzel rekl pak mne v soukromi, ze je mu to lito, ale ze budeme muset vybrat jiny jmeno. Nechci mezi klukama vytvorit nejakej spor kvuli nam zenskejm. Proto jsem vzdy jednala opatrne, ale ted nevim, jak tohle vyresit, protoze to uz je pro me moc.
Holky urcite ve stejne skole nebudou, pokud se samozrejme svagrova nerozhodne podle nas. Ted uz od ni cekam totiz vsechno :?

to je fakt Milka :zed: ona věděla, že chcete Míšu a pak se „rozhodli“ taky tak - navíc to stejné příjmení, to je fakt komplikace…
Já bych to řešila tak, že bych zkusila jí zavolat a tvrdit, že je to od ní podraz a že tu Míšu stejně dáte!! (i kdyby to nebyla pravda) - dávám 50% šanci, že to s ní zacuká a rozhodne se jinak..
pokud by byla tak drsná a jméno dala, nevím, jak bych se s tím smířila, protože pokaždé, když by ona na svou dcerku zavolala, tak bych si uvědomila, že to mělo být NAŠE jméno..
takže jako první krok ten telefonát a uvidíš..
Jen tak být bych to určitě nenechala, toto je od švagrové fakt dost neempatické a přímo hnusné…
Pomalu bych se ale koukala na nějaké podobné/jiné jméno a smiřovala se i s toutu variantou… (ovšem vztah ke švagrové by mi to poznamenalo výrazně)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 08:17

Mám brachu a 2 bratrance ze stejne strany se stejným jménem. Mají různá příjmení. Našla jsem si manzela se stejným jménem, kde se to v rodině dědí. Takže u nás je 6 lidi se stejným jménem a z toho 3 mají i stejne příjmení. Nějak me to netankuje. Kdyby to bylo u nás, tak dam jméno jaké chci a kašlu na ne. Synovce skoro nevidam. Já klukovi dal to jméno taky i když měli někteří kecy :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
37158
30.7.21 08:22

Mám stejné jméno jako moje starší sestřenice, údajně jim ho taky vyfoukli a musím říci, že bych snad raději měla jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8040
30.7.21 08:24
@cecetka píše:
Obavam se, ze v takove rodine dobre vztahy nejsou :nevim:

Jak nejsou, copak nemá právo si dát každý jméno jaké chce? Přijde mi, že se to tady trochu přehání. Ano je to smutné, na druhou stranu si nemyslím, že to švagrová udělala schválně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
30.7.21 08:25

Dala bych Michaelu a na ně bych se neohlížela. Jméno máte vybrané a miminku tak celou dobu říkáte, a ostatní ať si trhnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13348
30.7.21 08:26

Dala bych jiné. Ženských jmen je tolik krásných.
A přiznám, že nechápu, co je na Michaele tak úchvatného. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
30.7.21 08:28

@Šmoulice
Asi jsem se nevyjádřila srozumitelně. Já nechápu proč trvat a emocionálně se vázat na jedno jméno když je na světě spousta skvělých jmen. A primárně jsem radila dohodnout se se svagrovou.
A měla bys vidět ty rozzareny oči babiček když zjistily že má klasické české jméno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
30.7.21 08:29

@Flyingfrog
Souhlasím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
30.7.21 08:34

Mrkni sem, tady už paní řešila totožnou situaci https://www.emimino.cz/…meno-326721/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
30.7.21 08:43
@janickaIII píše:
Mě zase zaráží, kolik lidí by kvůli jménu přerušilo styky a zrušilo dobré vztahy. Tohle není ani u témat, kde se řeší majetky nebo stýskání vnoučat s prarodiči… :think:

Tak to člověk vlastně ani moc neovlivní. Přijde to přirozeně. Proč se kamarádit s někým, kdo mě prudí, že jo? Bratři, ať se stykaji, na narozeninách babičky se, asi potkají, ale na společnou dovolenou, grilovacku nebo výlet to asi nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19124
30.7.21 08:44
@Flyingfrog píše:
Dala bych jiné. Ženských jmen je tolik krásných.
A přiznám, že nechápu, co je na Michaele tak úchvatného. :oops:

Myslim, ze uplne to stejny, jako na kterychkoli jinych jmenech. Mas deti? Pokud ano, maji jmena, ktera se ti libila. Pro druheho mohou byt oskliva.
Nechapu tohle uvazovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
30.7.21 08:45
@janickaIII píše:
Jak nejsou, copak nemá právo si dát každý jméno jaké chce? Přijde mi, že se to tady trochu přehání. Ano je to smutné, na druhou stranu si nemyslím, že to švagrová udělala schválně.

A tak to já myslím, že pokud ho skutečně vybrali až nyní, tak to právě bylo schvalne s cílem zakladatelku v něčem predbehnout. Asi ji švagrová něco závidí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat