Švagr nám vyfouknul jméno :-(

Napsat příspěvek
Velikost písma:
23215
30.7.21 09:16

Znám 3 sourozence, kteří pojmenovali své syny stejně po dědečkovi. A co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54903
30.7.21 09:28
@cecetka píše:
Me prekvapuje, kolika by to bylo jedno, ze by jim v rodine vyfoukli jmeno.
Tesim se na dite, vybiram jmeno a uz dite oslovuji tim jmenem, pripada mi, ze to je to nejhezci jmeno na svete a pak PRASK a timto vysnenym jmenem budu oslovovat jine dite v rodine a sve holcicce hledat jmeno jine? Ano, vybrala bych jmeno jine. Ale byla bych tak nastvana, ze by svagrovci sami kontakt se mnou radeji prerusili :cert: :cert: :cert:

My si taky neděláme schválnosti. Jmen je spousta. Dá se vybrat jiné. Chtěla jsem Kristiána. Jenže jsem věděla, že sestra chce strašně Kristýnu. Takže jsme si vybrali jiné. Ona zas chtěla Patrika. Jméno jsme použili dřív. Jsem ji tehdy volala, jestli jí to nebude vadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
30.7.21 09:30

Je fakt, že naši předci by se tomu asi smáli. Dřív bylo 10 dětí, jméno jim dal farář podle toho, na svátek kterého svatého se narodily a když dva Honzikove umřeli, další dítě bylo klidně stejně Honzík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22155
30.7.21 09:32
@divine woman píše:
Znám 3 sourozence, kteří pojmenovali své syny stejně po dědečkovi. A co?

Nic, jen že druhý a třetí syn jsou asi trochu na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
30.7.21 09:41

Ahoj, já bych nechala jméno, jaké chcete mít. A takové kecy, jakože oni jsou v právu, by mě v tom ještě utvrdily. Vždyť se zaprvé nemusíte třeba v budoucnu ani moc vídat a i kdyby, tak vy jí budete třeba říkat Michelka a oni třeba Myška… Dyt je tolik variant. Za sebe bych jméno, které se mi líbí, neměnila. Jsme banda kamarádek, co se od střední školy stýkáme už XXX let a loni jsme všechny porodily a jsou tam stejné jména a vůbec to neřešíme. V bandě sousedů jsou v rozmezí 2 let 4 Viktorky a taky to nikdo neřeší. Neustupujte. Nedělej tě s manželem, co od vás ostatní očekávají, ale to co vy chcete!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
30.7.21 09:42
@cecetka píše:
Ale nejsou to stejne stare sestrenice v rodine :nevim:

To taky záleží, jak moc se stýkají. My jsme se se sestřenicemi stýkali třeba jednou ročně u babičky na nějaké její oslavě. Od puberty se nevídáme vůbec, je to vysloveně náhoda, že se někde vidíme. Většinou ty větší rodinné oslavy. Takže by bylo úplně buřt, jak se kdo jmenuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
30.7.21 09:43

Jako vážně jste se zakladatelko nezmohli ani na slovo a doteď je s tím nekonfrontovali? To se pak ale nemůžete divit. Já bych si to rozhodně nenechala líbit. Jako dobře, možná to jméno dají stejně, ale dala bych dost jasně najevo, že Vám to vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22967
30.7.21 09:43

Já jen žasnu, kolik lidí tady myslí jen sami na sebe. Naprosto sobecky a kvůli uražené ješitnosti klidně zkomlikujou dvěma dětem život, protože jak malý děcka dupou nožičkama já chci, já chci, já chci… Dítě má právo být vyjímečný a to i svým jménem, ne mít sestřenici, která se jmenuje naprosto stejně. Proto se přece jména dávají, aby se od sebe lidi odlišili…Když už mám švagrovou krávu, tak se přece jako umanutá kráva nebudu chovat i já. Ve finále tohle totiž odnesou jen a jen ty děti. Tak dám dítěti dvě jména, třeba Petra Michaela. Já budu dítěti říkat Míšo, a pro celý okolí bude jedinečná Petra…
My měli s manželem vybraný jméno pro holčičku už roky dopředu, ale když to jméno dala sousedka, tak jsme hledali jiný. A našli, nádherný, vyjímečný a nakonec se oběma líbí mnohem víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
30.7.21 09:48
@Santa Juana píše:
Je fakt, že naši předci by se tomu asi smáli. Dřív bylo 10 dětí, jméno jim dal farář podle toho, na svátek kterého svatého se narodily a když dva Honzikove umřeli, další dítě bylo klidně stejně Honzík.

A? Driv byla spousta veci jinak. Spousta tech deti se ani nedozila dospelosti. V dnesni dobe proste neni zvykem, aby v rodine byly deti s totoznymi jmeny, jeste stejne stare. Nadruhou stranu tragedie to taky neni, ale chapu, ze to nastve, kor pokud se tak rozhodli na posledni chvili a nevedeli jake jmeno a vwdeli, ze ona to jmeno uz ma vybrane a dite uz tak pojmenovava..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
30.7.21 09:51
@Janli píše:
Já jen žasnu, kolik lidí tady myslí jen sami na sebe. Naprosto sobecky a kvůli uražené ješitnosti klidně zkomlikujou dvěma dětem život, protože jak malý děcka dupou nožičkama já chci, já chci, já chci… Dítě má právo být vyjímečný a to i svým jménem, ne mít sestřenici, která se jmenuje naprosto stejně. Proto se přece jména dávají, aby se od sebe lidi odlišili…Když už mám švagrovou krávu, tak se přece jako umanutá kráva nebudu chovat i já. Ve finále tohle totiž odnesou jen a jen ty děti. Tak dám dítěti dvě jména, třeba Petra Michaela. Já budu dítěti říkat Míšo, a pro celý okolí bude jedinečná Petra…
My měli s manželem vybraný jméno pro holčičku už roky dopředu, ale když to jméno dala sousedka, tak jsme hledali jiný. A našli, nádherný, vyjímečný a nakonec se oběma líbí mnohem víc.

A proc jsi kvuli nejaky soudsedce menila jmeno, kdyz jsi ho mela davno vybrane? Kdybych mela vybirat jmeno, aby v okoli se tak nikdo nejmenoval, tak teda nevim..chapu to v rodine nebo i blizkych kamaradek, jde se casto setkavaji a travi spolu cas, ale kvuli sousedce.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2439
30.7.21 09:52
@Santa Juana píše:

A driv jsme taky zili v jeskynich, lovili zubry, chodili dokostela vsichni, pralina valse, brali se z rozumu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1403
30.7.21 09:53

@Janli Jako pokud by holky bydlely třeba na stejné malé vesnici, tak to asi chápu. My jsme s bratranci a sestřenicemi od sebe bydlívali stovky kilometrů, jak jsem psala, vídali jsme se jednou ročně. V takovém případě bych vůbec neuvažovala a jméno dala takové, jaké chci.

Pokud by to byl fakt takový problém, tak bych si to v prvním případě se švagrovou vyjasnila. Osobně a i s chlapy, protože nějaké psaní zpráv nebo tichá pošta po rodině, to akorát nadělá víc škody než užitku :) Jestli se švagrová fakt nechytne za nos, samozřejmě bych naštvaná dala, ale vymyslela bych jméno ještě hezčí. Je pravda, že v takovém případě by mi bylo přednější, aby po vesnici neběhaly dvě Michaely Novákové, navíc z jedné rodiny. Trochu trapas :lol:

Poznámka na okraj - nevím, jestli to tu zaznělo. Ale to jméno se mi zdá takové klasické. Neřeknu, kdybyste vybrali nějakou Erin, Arletu nebo Joriku. Kdyby švagrová přišla s druhou Arletou, to už bych se teda hodně divila té „náhodě“. Ale Michaela je přece celkem časté a je zcela jisté, že s nějakou jinou Michaelou se holka potká, a ne s jednou. A dá se taky vzít podobné hebrejské jméno - Daniela, Gabriela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
30.7.21 09:54

No teda já bych Michaelu nedala, ale z toho důvodu, že se tak jmenuju já. Že bych měla nějaký těžký osud se mi nezdá. To by si mohl říct každý, kterého něco špatného postihne. :nevim: Nicméně, pokud se vám tak líbí, tak ho dejte a nereste to. U nás se taky schází víc jmen a nikdo se z toho nehrouti. Jako od švagru to nebylo hezké, ale třeba se jim taky líbilo, jenom to neřekli. Rozhodně bych to nebrala jako nějakou neodpustitelnou zradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35754
30.7.21 09:55
@vokishka píše:
Ale Pears píše, ze se to jmeno nedava, ze je to komunisticka vykopavka. Na to jsem reagovala.

Já to tam vnímán. Ale statistiky jsem si nedohledávala. Od toho tu fakt nejsem, abych musela něco dokazovat a dokládat. Jméno znám u malých dětí jen v mužské podobě, kdy je stále a pořád oblíbené. Ve tvaru Michal i Michael. Míša je na hřištích tady kluk.

Mám kolegyně tohoto jména, vrstevnice a kamarádky ale dítě předškolní nebo prostupňové si prostě z okolí teď nevybavím.

To je celé. Jinak jde dohledat, jak je rozvrženo v populaci, krajem i věkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33272
30.7.21 09:57

@Janli no aby děcku každý říkal jinak je taky docela ujetý, chudák děcko, hlavně v malém věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat