Nezvládám švagra a švagrovou

Anonymní
3.1.21 15:29

Švagr & švagrová - nezvládám je!

Dobrý den všem,
jdu si k vám pro radu jak zlepšit vztahy s manželovým bratrem a jeho partnerkou..nebo jak se k celé situaci postavit.
S manželem jsem cca 6 let, od začátku byl švagr stranou a nenavazoval se mnou žádný kontakt. Ve společnosti jejich rodinných příslušníků a jeho kamarádů se předvádí a snaží se být středem pozornosti, já se dočkala maximálně pozdravu, nebo občasného rýpnutí. Jeho partnerka byla ze začátku milá, v té době spolu chodili asi 3 roky. Manželovu ex všichni nesnášeli a proto byla partnerka švagra ta oblíbená. Po cca roce se náš vztah změnil, nedovedu si vysvětlit proč. Zkrátka, čas s nimi strávený je pro mě čím dál více nepříjemný..neustále se s něčím vychloubají, neustále se nás snaží předhánět především v materiálních záležitostech - např. my postavili dům na vesnici, oni hned kouili drahý byt ve městě..nám neustále říkají jak je malý, jak byl levný, že jejich interiér je navržený od architekta a že styl který jsme si vybraly my se hodí do velkého domu a v malém domě to bude vypadat jako v cirkuse…Takže švagr už komunikuje, ale spíš se jen srovnává, nebo má nevhodné poznámky na mou osobu.
Snažím se nic neříkat, přecházet to v rámci dobrých rodinných vztahů, ale už mě to úplně vysává. :( Nevídat se s nimi asi není řešení, to bych byla za špatnou. Byl někdo v podobné situaci? Jak jste se k tomu všemu stavěli?
Moc děkuji předem za rady :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2695
3.1.21 15:34

Stavím se k tomu tak, že se usmívam a nereagují. Škoda mojí energie na takové tupce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
3.1.21 15:40

Upřímně mi to nepřijde jako nějaký extrém, ale chápu, že je to otravné. Co s tím? Jedním uchem tam, druhým ven. Kdo má potřebu se neustále s někým srovnávat a povyšovat se, bývá většinou sám dost nešťastný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
3.1.21 15:41

A proč ti na nich tak záleží?
Kašli na ně, když ti otravují život, škoda plýtvání energie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4177
3.1.21 15:45

Takhle se většinou chovají lidé, kteří závidí. Takže máš něco, co sami nemají, tak se snaží ranit. Kašli na ně a vztahy omez na minimum. Manžel to s vlastním bratrem sám neřeší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
3.1.21 15:54

Za špatnou si dost možná i tak, když říkají, co říkají. Pokud tedy chápu správně, že u tchánů je švagrová oblíbená. Šla bych jen na oslavy tchánů (pokud s tebou jednají slušně), případně Vánoce či tak. 3×, 4× do roka bych to dala. A manželovi bych v klidu, ale jasně řekla proč a samozřejmě mu nebránila aby tam chodil.
Mě osobně vadí pouze pokud se lidé chtějí omezovat ve volání a navštěvování své původní rodiny. Ale nevidím jako nutnost danou novou rodinu vídat sama, pokud je mi tam zle. Život máme jen jeden, nenechala bych si ho zbytečně otravovat, po zkušenostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6068
3.1.21 15:59

A co na to říká manžel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8425
3.1.21 16:04

Mně se skoro nezdá možný, že by se takto dospělí lidi chovali. To nedělají ani děti, respektive neznám tak stupidní děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
3.1.21 16:04

Pouzivej dokola nejake 3 vety, jako My jsme takhle spokojeni,
Udelali jsme si to podle sebe stejne jako vy jste si to udelali podle sebe
To je tvuj uhel pohledu, my si to nemyslime.
Casem je to prestane bavit.
Jinak neni potreba na nej nejak reagovat, na debilni otazku se ho na oplatku zeptej ty na cokoliv, abniz bys mu odpovedela. A jaka byla cesta sem? Videli jste hezky film? Proste odlon konverzaci a vyhni se konfliktu.
Nechapu, ze ostatni tomu prihlizeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 16:08

Určitě to není extrém, jen mě to trápí. Ze své strany rodiny jsem zvyklá na milé a příjemné chování ke všem, nemáme potřebu se předhánět..a rodina je pro mne určitě priorita a velmi důležitá. Vím, že i manžel má svou rodinu rád přestože vidí, jací jsou. Než svého bratra vidí špatně švagrovou, myslí si, že ho ovlivňuje. Ale nikdy ji nedal nic znát, je k ní milý. Jejich rodina se často stýká, proto je omezení na tyto návštěvy docela problém. Oslavují co se dá a u manželových rodičů stále ti dva bydlí - byt je v rekonstrukci. Doufám, že se to poté aspoň trošku zlepší. Manžel na to říká ať na to kašlu a neberu si to, ale vždy po odjezdu je z nich taky na prášky…
Jste hodní, díky za rady, asi mi nezbyde nic jiného než být nad věcí a přecházet to…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.21 16:12
@LaPaloma píše:
Mně se skoro nezdá možný, že by se takto dospělí lidi chovali. To nedělají ani děti, respektive neznám tak stupidní děti.

Ano, je to smutný. A já si vždy v minulosti říkala jak budu mít s rodinou partnera pěkné vztahy..ale když na to nestačí jen jeden, bohužel.

• Citovat
  • Nahlásit
8425
3.1.21 16:12

Švagrové řekni, jestli náhodou nepřibrala. Pak už je nebudeš muset vídat. :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8425
3.1.21 16:14
@Anonymní píše:
Ano, je to smutný. A já si vždy v minulosti říkala jak budu mít s rodinou partnera pěkné vztahy..ale když na to nestačí jen jeden, bohužel.

Nestačí, a proto se na nich nevyčerpávej z optimismu. Ten předchozí účes švagrové jí slušel lépe. :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
3.1.21 16:16

Z vlastní zkušenosti, myslím si, že závidí. Však oni si nemusí zařídit domácnost jak ji máte vy, nikdo je přece nenutí. Náš švagr se taky tak chová, se sestrou si koupili byt ve městě, přitom vždycky chtěla barák, ale rozhodovací slovo nemá (nešlo udělat ani žádný kompromis)…pak začala sestra přijímat jeho názory - když jsme si nechali postavit dům…říkali oba, jojo, budete se tam hledat, budete tam hledat vaše děti (dům je trochu velký) atd a teď je ráda, když tady může i se svými čertíky jezdit, v jejich bytě je najednou nějak málo místa, tak se ji velký barák líbí :-D švagr tady nikdy nebyl (pouze si ji jednou šel vyzvednout a čekal v předsíni, nechtěl jít za žádnou cenu dovnitř, asi by chytl mor nebo covid?) pak došlo na ostrou výměnu názorů (ohledně jiné zásádní věci) a přerušil kontakt úplně, tak aspoň nemusíme poslouchat blbé kecy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
3.1.21 16:17
@LaPaloma píše: Švagrové řekni, jestli náhodou nepřibrala. Pak už je nebudeš muset vídat. :mrgreen: :mrgreen:
:-D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat