Švagrovci a jejich návštěvy

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.11.21 16:41

Švagrovci a jejich návštěvy

Ahoj, máme u nás takový problém a potřebovala bych se vypovídat. Manžel má bratra, bratr má přítelkyni a mají malého syna. Bydlí v bytě (byt dostali od tchýně+pole, které pronajímá) ale švagr na barák nikdy nechtěl. Než si našel přítelkyni bydlel u tchýně a za celou dobu nepokosil ani zahradu, nepomohl se dřevem nic… Jeho odpověď vždy byla že to neumí, nebo že má alergii. Můj manžel je přesný opak co se v pracovitosti týče… Manžel zas má na sebe půl domu.
A teď k problémů. Dům je dvougenerační, ale se společnou zahradou, půlka doma je na manžela a druhá na tchýni.
S tchýni žáden problém nemáme, je milá, hodná, se vším si vycházíme vstříc. Pomáháme si navzájem, jedina věc, která mi na ní vadí, je že se snaží zavděčit všem, je až tak hodná, že se nechá využívat a manipulovat sebou (například svým bývalým manželem, ale ten je zas jiná kapitola) nikdy neřekne, že ji něco vadí jen aby ostatní neurazila.Je dost pracovně vytížená. Pracuje 5×v týdnů od 7 do 7 s tím, že z domu odjíždí v 6 ráno a vrací se v 8 večer.
Většinou přes léto se švagrovci nachomytnou k nám na zahradu a vyvalí se u bazénu a nejde na tom, zda je tchýně doma nebo ne. Dojedou bez ohlášení. Samozřejmě, že toto nám vadí. Pochopím, když je tchýně doma, ale když je pryč nevidím důvod tady obtěžovat… Ze začátku jsme naznačovali, nevím zda nechápali, nebo to jen dělali, ale žádná změna nenastala. Pak teda manžel přišel za svým bráchou na přímo, ale jeho argument je, že je původně dům mamky a že si může jezdit kde chce. Tchýně toto taky nechápe, ale nic jim neřekne aby nedělala dusno. Vím, že to nemyslí zle, je moc hodná, jen je nechce urazit.
Teď už to vypadalo, že máme klid. Ale začli jezdit znova tentokrát aby si syn mohl prohrát na zahradě. Normálně si vlezou k tchýni dovnitř i když je v práci (švagr má náhradní klíč) a hospodaří tam celý den… Neřeknu, kdyby přišli s něčím pomoct, ale oni ani nehnou prstem a mě i manžela to už vytáčí. Manžel teda může mluvit jak chce, ale stále ten samý argument že přijeli k mamce a ne k nám. Fakt mi už dochází nervy a i když jsme do domů vrazili dost peněz uvažujeme o odstěhování… Tchýně na to má taky svůj názor, ale „bojí“ se jím to říct. Vlastně ani nečekám žádnou radu, protože my už udělali maximum, tohle už musí dokončit tchýně. Asi jsem se chtěla jen vypovídat a postěžovat si.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10376
2.11.21 16:45

Nabídla bych tchyni pomoc na výměnu zámkové vložky a navrhla bych, aby druhému synovi nedávala klíče.
Třeba bude mít koule alespoň na toto, když nezvládá napřímo. :nevim:

Příspěvek upraven 02.11.21 v 18:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22469
2.11.21 16:45

Tak když je nedokáže usměrnit tchýně, vy jim to asi těžko zakážete. Na druhou stranu tobě by vadilo, kdyby tvé dítě co bydlí v bytě, se přijelo s vnoučetem vykoupat do bazénu? Asi ne, viď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
2.11.21 16:47

Tohle už jsem četla.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
2.11.21 16:50

Je to tvé tchyně syn a ona mu to proste zakazovat nebude a rozhodne nebude měnit vložky. Ji to podle mě ani nevadí. Vadi to jen vám. Odstěhujte se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4068
2.11.21 16:51

Bazén jste stavěli vy nebo tchyně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@terien samozřejmě že ne. Mě teda nevadí, kdyby se občas stavili ale oni tu jsou i 3× -4× týdně. Oni se valí u bazénu, nebo sedí s kávou v altánu, tchýně je obskakuje.. chystá jim jídlo, nosí pití, mezitím nám pomáhá a my kosime, vozime uhlí, dřevo. Pomoct nejdou, argumentují že nemají převlečeni, nebo švagr má alergii snad na vše možné.. na dřevo, na pyl, dokonce i na trávu :mrgreen: :think: pak teda slíbí, že přijedou příště a pomůžou, ale jak přijedou tak zas tisíc výmluv. Takhle si můžou třeba chodit na koupaky

• Citovat
  • Nahlásit
2406

Musí se ozvat sama tchýně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 16:53

@Dorotka101 tak oni přijedou třeba v 10 dopoledne, jsou na zahradě a mezitím u tchýně vevnitř. Uvaří si oběd (z její ledničky), kávu, a jdou na zahradu. Odjíždějí kolem půl 8, předtím, než přijede tchýně z práce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 16:54

@Serpentini bazén jsme stavěli společně minulé léto. Placený je napůl námi a napůl tchýni.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 16:57

@Dorotka101 navíc to nejsou občasné návštěvy, ale jsou tady třeba 3-4× týdně.
Odstěhování tak jednoduché není, vrazili jsme do domů dost peněz. Udělali rekonstrukci celého patra a část toho jsme financovali hypotékou.

• Citovat
  • Nahlásit
21010
2.11.21 16:57
@Anonymní píše:
@terien samozřejmě že ne. Mě teda nevadí, kdyby se občas stavili ale oni tu jsou i 3× -4× týdně. Oni se valí u bazénu, nebo sedí s kávou v altánu, tchýně je obskakuje.. chystá jim jídlo, nosí pití, mezitím nám pomáhá a my kosime, vozime uhlí, dřevo. Pomoct nejdou, argumentují že nemají převlečeni, nebo švagr má alergii snad na vše možné.. na dřevo, na pyl, dokonce i na trávu :mrgreen: :think: pak teda slíbí, že přijedou příště a pomůžou, ale jak přijedou tak zas tisíc výmluv. Takhle si můžou třeba chodit na koupaky
@Anonymní píše:
@terien samozřejmě že ne. Mě teda nevadí, kdyby se občas stavili ale oni tu jsou i 3× -4× týdně. Oni se valí u bazénu, nebo sedí s kávou v altánu, tchýně je obskakuje.. chystá jim jídlo, nosí pití,mezitím nám pomáhá a my kosime, vozime uhlí, dřevo. Pomoct nejdou, argumentují že nemají převlečeni, nebo švagr má alergii snad na vše možné.. na dřevo, na pyl, dokonce i na trávu :mrgreen: :think: pak teda slíbí, že přijedou příště a pomůžou, ale jak přijedou tak zas tisíc výmluv. Takhle si můžou třeba chodit na koupaky

Ale to je její volba a asi to tak chce. Tobě by vadilo, kdyby se k tobě jezdil syn s vnukem vykoupat? Vyměnila by jsi zámky? asi ne, že ;)
Chovají se v mezích, který jim tchýně vymezila, vy se taky můžete válet u bazénu a nic nedělat, ale asi nechcete, že? a to je vaše volba, stejně jako jejich je jiná. Oni vám a vy jim do toho nemáte co mluvit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
504
2.11.21 16:58

Nevím proč vy řešíte, ze vari oběd z její ledničky. To není vaše věc. Jinak já chápu, ze vám vadi neustale návštěvy. Ale neudelas nic. Mas děti? Představ si tu situaci. Mas dva syny…reknes tomu druhému, který tam jezdi s tvým vnoučkem, ze ti to vadi? Ať nejezdi? Nemyslim to zle, ale tchyně je vážně moc hodna a ona jim to nezatrhne. A je jediná, která by mohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4068

Aha. Ono se moc nemáš o co opřít, pokud to tchyni nevadí. Ale teda mně přijde divné tvrdit, že jedu k tchyni, která tam v tu dobu není. :D No spravedlivé to moc není. Oni mají byt, ve kterém mají klid a vy jste dostali půl domu, kde se skoro denně produciruji svagrovci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1522
@Anonymní píše:
@Dorotka101 tak oni přijedou třeba v 10 dopoledne, jsou na zahradě a mezitím u tchýně vevnitř. Uvaří si oběd (z její ledničky), kávu, a jdou na zahradu. Odjíždějí kolem půl 8, předtím, než přijede tchýně z práce.

Pokud to nevadí tchyni a ona jim neřekne, tak vyy k tomu asi nemáte co říct :nevim:
Je to asi buran, jezdí domů a chová se stejně jako asi předešlých 25 let nebo kolik. Nemá důvod to měnit, protože to vadí svagrove. Je to tchyni syn, má ho ráda a chce mu dopřát i tu zahradu, přece jen jednou většina případne vám. Neřeš to nebo se Odstěhuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat