Svalová únava z nevyspání

60
1.2.21 11:27

Svalova unava z nevyspani

Od začátku prosince pociťuji svalovou slabost nohou (převážně v oblasti kyčlí a stehen, nekdy mi tuhnou lytka) a u rukou při držení mobilu nebo fenování mě po pár vteřinách začne bolet ruka, musím ruce často střídat. Nohy se rychle unaví už při krátké procházce. K tomu mám zaskuby v lýtkách, občas i v jiných částech těla. Bylo mi pomocí EMG diagnostikována latentní tetanie, ovšem neuroložka mi sdělila, že takováto slabost nemůže být dána tetanií a mám se k dalšímu vyšetření objednat na revmatologii (tam mají ovšem termíny nejdříve za 2 měsíce), ale můj stav se stále zhoršuje, pociťuji slabost i v klidové fázi a ruce mě stále více bolí při běžných činnostech. Starám se o těžce nemocného syna, takže už tři roky špatně a přerušovaně spím a jsem ve velkém stresu, takze kazdy nad tim mavne rukou, ze je to proste vycerpani. Beru 7 týdnů Magnosolv 1× denně, ale situace se i tak zhoršuje. Mám v pořádku hormony štítné žlázy, pouze lehce snížený vápník a vit. D (užívám 1× Caltrate, plus ještě tři kapky Vigantolu). Mám ještě antidepresiva Asentra 100. Před rokem jsem měla MR mozku kvůli dlohodobé bolesti hlavy a lumbální punkci k vylouční neuroinfekce a RS a vše bylo negativní. Tak nevim, jak to dal resit. Mam uz obavy, ze to bude neco vazneho :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28512
1.2.21 11:35

Ja mam olesti svalu na nohach a mam zvýšené svalove enzymy. Nedelala ti doktorka test?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16339
1.2.21 11:44

Je dobře že to tvoje doktora řeší a neodmávne jen jako titanii.

Zároveň bych se nebránila tomu krátkodobě upravit spánek léky - pokud jsi v péči psychiatra tak to řeš s ním případěn tedy s praktickou lékařkou. ono stejně jde o to jak ti bude sedět trittico a nebo jestli tedy nějaké jiné léky. On mizerný spánek zhoršuje spoustu věci takže to je celkem dost akutní.

No a pak potřebuješ počkat co revmatologie a případně tedy ještě jednou na neuro, co se od toho vyšetření před rokem změnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
1.2.21 12:00

@Ou To ja bych spala, ale mam syna, jsou mu 4 a ma ekzem po celem tele. Uz tri roky to trva, budi se tak 8× za noc, nekdy usne az kolem pulnoci, je to boj a fakt jsem uz utahana. S nikym jinym nevydrzi, takze nemam sanci se treba jednou v tydnu vyspat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
1.2.21 12:01

@vokishka To mi pry vse udelaji na te revmatologi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28512
1.2.21 12:06
@darktera píše:
@vokishka To mi pry vse udelaji na te revmatologi.

Mne to prave delala neurolozka. Pujdu na dalsi test, pokud to nebude lepší, posle mě jeste na vyšetření k jine neurolozce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3799
1.2.21 12:31

@darktera Ahoj, já měla podobné problémy, až na tu bolest rukou, ale měla jsem příšerné svalové slabosti a byla jsem asi u 4 neurologů, všichni to sváděli na psychiku, ale na EMG a odběry mě jedna neuroložka poslala, to bylo vše v normě. Pak jsem se dostala na specializovanou neurologii a tam mi Dr. diagnostikovala pomocí různých testů tzv. funkční poruchu hybnosti (funkční svalovou slabost a funkční třes). Tak to je jen taky jedna úvaha. Taky beru AD, Dr. mi předepisovali Magnosolv… alespoň se mi částečně ulevilo po sdělení té diagnózy, i když ty slabosti mám pořád. Musím rehabilitovat. Tak držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
1.2.21 12:46

@Lollitka Uz jsem o tom cetla na Fb, mozna to bylo od vas. Mam velky strach z ALS, takze za jakoukoliv mene hroznou diagnozu budu rada. Zkusim se na to zeptat, az budu u Dr. Nejhorsi je, jak si nemuzu pomoct a patram na netu a to me akorat vynervuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
1.2.21 12:57

@vokishka Ted koukam, ze to jsou mozna ty AST, ALT, kreatinkaza a to mi delali na endokrinologii a bylo to v poradku. Ale jeste se na to u doktora zeptam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28512
1.2.21 13:27

@darktera myoglobin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3799
1.2.21 13:34
@darktera píše:
@Lollitka Uz jsem o tom cetla na Fb, mozna to bylo od vas. Mam velky strach z ALS, takze za jakoukoliv mene hroznou diagnozu budu rada. Zkusim se na to zeptat, az budu u Dr. Nejhorsi je, jak si nemuzu pomoct a patram na netu a to me akorat vynervuje.

Na Fb jsem o tom nepsala já. Já právě taky šílela z ALS, protože jsme ji měli v rodině (zemřel na ni děda) a viděla jsem, jaká je to hrůza, takže až ta specializovaná neuroložka mě uklidnila, i když občas to ve mně taky zahlodá a chtěla bych znovu EMG a dokonce mi už tak hrabalo, že jsem psala do Motola, jestli by mi jako samoplátci neudělali svalovou biopsii (to zas kvůli jiným diagnózám). No samozřejmě to na vlastní žádost nedělají, že je to invazivní a stejně bych na to neměla, ale bylo to takové zoufalství. Je dobře, že se to u tebe bude ještě dovyšetřovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
1.2.21 13:42

@Lollitka Taky jsem schopna vykonstruovat silene teorie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.2.21 19:26

Nezkoušel ajsi brát hořčík? Ten je na to moc dobrý. Tělo se uvolní. A možná bych doporučila i něco na spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
4.2.21 17:05

@Barbora Barbie Horcik beru 7 tydnu a zadna zmena, naopak je to horsi. Plus vapnik, vit B a D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
4.2.21 17:06

@Lollitka 14 dni ted budu cekat na vysledky krve a znovu pujdu na EMG.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat