Svatba 9/2016 - kdy začít zařizovat?

941
17.7.15 12:07

Svatba 9/2016 - kdy začít zařizovat?

Holky, kdy si myslíte, že je dobré začít zařizovat vše potřebné na svatbu, která se bude konat v září 2016? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4981
17.7.15 12:10

My zařizovali svatbu měsíc před tim než jsme se brali a stihli jsme všechno a krasne… ale většinou slýchávám ze pul roku lidem nestačí. Což nevím co dělají. Každý je jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7493
17.7.15 12:11

@Mona2010 jde o to jak velkou, kde, a jak ji chceš honosnou. Některé místa jsou zamluvený rok dopředu- ty hodně oblíbený. Já měla svatbu pro 50lidí spoustu věcí si dělala sama a stačilo mi na to 3měsíce. Hlavní je prvně zamluvit, sal, obřad a restauraci, hudbu, fotografa. zbytek zabere chvilku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
17.7.15 12:17

To dost záleží na tom, jak má být ta svatba velká a kde se má konat - některá místa jsou klidně rok dopředu zamluvená. My měli svatbu spíš menší (asi 40 lidí), na netradičním místě, šaty jsem si nechávala šít, a všechno se v pohodě stihlo za 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.15 12:22

My jsme měsíc předem zašli domluvit termín na matriku, 14 dní předem zamluvili restauraci, cca 2 měsíce předem jsme si nechali vyrobit prstýnky, protože jsme měli náhodou cestu kolem :) Ale byla to mini svatba na radnici, rodiče, sourozenci, svědci + oběd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Menora
17.7.15 12:26

@Mona2010
Vše se odvíjí od toho, jaký typ svatby chcete mít. Nejdřív bych si ujasnila, jak si to představuji a podle toho si i vyhradila čas na přípravy. Pokud chcete civilní obřad se dvěma svědky a potom obědem, nejspíš jediné, co budeš muset zařídit víc dopředu je termín na radnici. Jinak v podstatě nic. Pokud ale chceš něco velkého, můžeš začít klidně už půl roku dopředu i víc. My měli svatbu menší, ale začínala jsem s přípravami zhruba 6 měsíců předem, ani ne tak proto, že by se to dříve nedalo stihnout, ale především proto, že jsem si chtěla všechny věci zařídit v klidu a bez stresu.
Jen mě ještě napadlo, pamatuji si, že například u nás na radnici nám paní úřednice říkala, že mají termíny zamluvené téměř rok dopředu (nějaké volno měli ještě na podzim, ale léto, jaro bylo bez šance), takže to bych si určitě zjistila situaci včas.

• Nahlásit
  • Citovat
941
17.7.15 12:39

Děkuji za příspěvky, z každého si vezmu něco :D

Ten termín zařídíme raději co nejdříve. Ale snad nebude problém, chceme svatbu v pátek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
17.7.15 12:50

My měli svatbu začátkem října, termín jsme zamluvili v červenci, šaty jsme měla zamluvené začátkem září, ale vybírala jsem už v srpnu, neboť jsem věděla, že sehnat něco podle svých představ bude tragédie :lol:. Nakonec jsem pro ně jela 40km, ale vyplatilo se :jazyk:. Restauraci, fotografa, prstýnky, výzdobu, kadeřnici a kosmetičku jsem měla zamluvené taky asi měsíc a půl předem - hlavně kadeřnici kvůli tomu, že si mě musela objednat ještě i na zkoušku…

Takže za mě - tak dva měsíce předem, spíše vše zamluvit a pak dolaďovat…
Jo a já si udělala v počítači seznam věcí, co je potřeba zařídit s datumy, co kdy a jak a pak jen odškrtávala…nakonec toho bylo docela dost :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.7.15 12:59

Mi mame v 8/2016 a uz koukame, hlavne kvuli zamluveni terminu na nasem miste..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
17.7.15 13:09

@Mona2010 teď bych si bookla místo a popř ubytování. Zbytek stačí tak max půl roku předem - nejdýl trvají šaty, prstýnky.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
17.7.15 13:12

@Mona2010
My měli taky v září a začala jsem polehounku v březnu.. S tím teda, že místo obřadu jsem rezervovala už někdy v lednu, protože vím, že pak je docela problém.. Na září se vždycky šílenej nátřesk,.. A už tak jsme to měli tak, že nebyla volná hodina, co jsme měli naplánovanou..
Jinak to ostatní se dá klidně stihnout za měsíc, dva.. Akorát teda šaty jsem měla zamluveny už od toho března..:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
17.7.15 13:15

Mmchdm, ono fakt záleží na místě konání - někde mají rok předem plno, někde ne.. takže bych zamluvila termín a pak zbytek. My vše dělali měsíc předem a stihlo se to. Ale svatba fakt malinká :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
17.7.15 13:36

@Mona2010 pokud chcete nějaké oblíbené místo (nějaký statek, hrad atd.), tak si myslím, že neuděláš chybu, když to obvoláš cca rok předem (ale záleží na místě, my se brali na jednom hradě a tam termíny na svatby v tom roce vypisovali snad v březnu nebo kdy), pokud to chcete na matrice, tak tam stačí déle…

totéž platí o fotografovi (pokud chcete někoho známého, žádaného, tak klidně 10-12 měsíců předem), případně kapele nebo DJovi

jak už tu někdo psal - zásadní je místo a termín obřadu, místo na hostinu, příp. ten fotograf, kameraman a kapela (pokud jsi vybíravá a chceš někoho žádaného, kdo má diář nacvakaný)… prstýnky, šaty, kytky, oznámení apod. se dají sfouknout za chvilku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
17.7.15 18:34

Děkuji všem za příspěvky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
5.2.16 17:57

Ahoj, než mi jako nováčkovi dovolí založit diskusi, zkouším vložit dotaz sem: 15.2. máme jet s kamarádkou na zkoušku svatebních šatů do Madory v Mikulově. Bohužel, špatně jsme se domluvily a termín nám nevyhovuje. V Madoře je ale beznadějně plno a nejbližší náhradní termín nám nabídli na konec března. Není tu náhodou někdo, kdo se tam také chystá a byl by ochotný si termíny prohodit? Třeba kdo jedete v druhé polovině února a bližší datum by vám vyhovovalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama