Svatba a alkohol - co platit a neplatit

9
včera v 17:47

Svatba a alkohol - co platit a neplatit

Ahoj všem,
chystáme s přítelem na příští rok svatbu. Původně jsme se chtěli vejít do cca 250 tisíc, ale na místě, které jsme si vybrali, bohužel nekasírují, a tak budeme muset platit i veškeré nápoje včetně alkoholu (pivo, víno, prossecco bar i tvrdý). Na 70 hostů nás to vychází předběžně cca na 30 tisíc za nápoje, 95 tisíc za jídlo. Celkově to pak hází nějakých 320 tisíc :D

Jak byste se jako hosté stavěli k tomu, že bychom k baru přistavěli nějakou truhličku na dobrovolné příspěvky na alkohol? Přišlo by vám to blbý? :think: Nám přijde trochu blbý chtít finanční svatební dar a zároveň to, aby si platili hosté pití (např. požadovat 400 Kč/os), tak bychom to takhle zkusili vyřešit truhličkou.. :)
Díky za Vaše názory :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1008
včera v 17:49

Nechápu pojem na místě nekasiruji když kasirujes tak bereš peníze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29175
včera v 17:51

Dcera to měla tak, že platili víno, pivo, nealko a kdo chtěl tvrdý, koupil si za svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8995
včera v 17:55

Jo, to by mě přišlo hodně trapný. Za mě bych zvolila jiný místo. My jsme měli v kulturaku. Jídlo zajistil catering. Pití my sami a dala sem litr za večer holce co se o to starala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
včera v 17:56

Nekasírují znamená, že obsluha nevybírá peníze.
Nalijou všechno všem, kdo si co řekne, pivo, víno i tvrdej. A my to pak zaplatíme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
včera v 17:59

No rozhodně bych od každého nevybirala na pití, protože každý propije diametrálně odlišné. My jsme teda vloni měli 50 lidi, platili jsme vše a jídlo a pití nás vyslo na cca 40 tisíc. Manžel to okomentoval, že se žení jen jednou a bylo by mu blbe platit jen něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3059
včera v 18:00

My platili vše včetně ubytování, jen polední hostinu jsme neměli. Obřad byl ve čtyři, potom byl raut a grilování. Celkem jsme tam platili kolem 120 tisíc mám pocit? V pozvánce jsme si řekli o finanční dary (jako naprosto všichni v našem okolí) a tím se to pokrylo. My jsme ale neplatili už skoro nic dalšího, šaty jsem měla na míru za 2 000, manžel oblek za 25 000 :mrgreen: výzdobu sami s kamarády, česala a líčila jsem se sama, fotili kamarádi, a tak. Chtěla jsem to tak, nemám ráda načinčané svatby, takže jsme si tím pádem mohli dovolit platit hostům úplně vše včetně snídaně druhý den.
Truhlička na alkohol by mi přišla trapná, vždycky na svatbách dáváme finanční dar takový, aby to novomanželům pokrylo vše, co tam spotřebujem včetně alkoholu a ubytování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
včera v 18:03

@km98 no to by bylo trapný. Pokud je to místo nad vaše finanční možnosti, tak to nějak upravte. Jelikož za jídlo a pití pro 70 lidí dát 120tis, je hodně luxus. Nebo teda na moje poměry vyšší střední třídy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21170
včera v 18:04

Tohle žebrání a vybírání peněz na svatbách úplně nesnáším. Lidé dají co můžou do svatebního daru, to je vám málo? Když na to nemáte, tak nezvěte 70 lidí. Buď je to střevíček, babka s peřinkou, truhlička, tombola, dražba,… To je jak když jde člověk na finančák a ne na svatbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
včera v 18:05
@km98 píše:
Ahoj všem,
chystáme s přítelem na příští rok svatbu. Původně jsme se chtěli vejít do cca 250 tisíc, ale na místě, které jsme si vybrali, bohužel nekasírují, a tak budeme muset platit i veškeré nápoje včetně alkoholu (pivo, víno, prossecco bar i tvrdý). Na 70 hostů nás to vychází předběžně cca na 30 tisíc za nápoje, 95 tisíc za jídlo. Celkově to pak hází nějakých 320 tisíc :DJak byste se jako hosté stavěli k tomu, že bychom k baru přistavěli nějakou truhličku na dobrovolné příspěvky na alkohol? Přišlo by vám to blbý? :think: Nám přijde trochu blbý chtít finanční svatební dar a zároveň to, aby si platili hosté pití (např. požadovat 400 Kč/os), tak bychom to takhle zkusili vyřešit truhličkou.. :)
Díky za Vaše názory :)

OT - co stojí na svatbě pro 70 lidí 320 tisíc? Omlouvám se za dotaz, ale jsem z nuzných poměrů a dosud nepovdána :jazyk: díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
včera v 18:06

To by mi teda přišlo dost trapný. My měli na svatbě nápojový lístek, ze kterého si mohli hosté objednávat gratis, aby někdo nelil třeba diplomatico jeden panák za druhým :) A vyšlo nás to ve výsledku celé cca 1000 Kč na osobu včetně rautu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3586
včera v 18:07

Trapný by mi to přišlo.. Já bych na svatbe vypila max litr vína a vodu. To je teda za 400 hodně luxus.. Nemůžete se třeba domluvit, že by se prodávalo jen pár druhů tvrdého alkoholu a jen omezený počet lahví? Aby někdo netestovat rumy za petikilo panák.. I takové znám. A jinak se přidávám k názoru, že jestli na to nemáte, nezvete tolik lidí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7514
včera v 18:09

Platili jsme vsem vse. Pozvali jsme si tolik hostu a meli svatbu na takovem miste, abychom na to meli a nemuseli premyslet, co si kdo bude platit. Navic byl na baru napojak a z toho si hoste vybirali, takze nebylo k vyberu nekolik desitek druhu tvrdeho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6061
včera v 18:11

@km98 taky hlasuju, že je to hodně trapná varianta - a to mluvím o truhličce.
Tak buď mi záleží na tom, mít to honosné se vším všudy (což podle ceny předpokládám) a pak vypadá blbě, jakože na šaty a „kraviny“ kolem jste peníze dali a na pití vám už nezbylo. Nebo se chci vejít do nějakého rozpočtu a přizpůsobím to tomu místem a celkovým stylem (a vůbec takové svatby nejsou v ničem horší, ba často naopak…)

Různé vybírání peněz ty hosty přivede spíš do rozpaků. Jako host radši budu mít na tácku kus pečeného prasete, k tomu pivo a kolem pohodu, než výhled na 15 patrový dort, nadstandardní výzdobu…ale chtějí po mě peníze navíc, aby na mně netratili.

Tu variantu vybírání „vstupného“ ani nekomentuji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
včera v 18:11

My měli svatbu s podstatně menším rozpočtem pro stejný počet hostů a platili jsme veškeré občerstvení, vč. tvrdého alkoholu. Byli jsme i na svatbách, kde byl jen omezený výběr alka/ nealka, ostatní pití + panáky si hosté platili. Upřímně, nejsem tohohle provedení zastáncem. Když dělám svatbu, udělám takovou na jakou mám, aby všichni měli všeho dost a nemuseli si ještě platit pití po tom, co jako svatební dar dají většinou nemalé částky peněz. Vybírat do kasičky mi přijde úplně mimo..
Vymyslela bych to jinak, aby nikdo nemusel nic platit - buď změnit místo, osekat hosty, navýšit rozpočet. Mně by byla hanba :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat