Svatba a široké příbuzenstvo

Anonymní
30.12.19 17:50

Svatba a široké příbuzenstvo

Ahoj holky,

potřebuji radu, snad alespoň vy mě pochopíte. Naše rodina je početná, moji blízcí příbuzní, se kterými se velmi často scházíme..zkrátka jich je + - 15 a spoustu dalších(30), kteří jsou vždy zváni na různé oslavy např kulatých narozenin. Jde o to, že se příští rok budu vdávat. Měla jsem jasný pohled na věc, koho pozvat a koho ne.
Vzhledem k tomu, že za svatbu nechceme dát majlad, a už při 40 lidech se nám zdá o čertech ( opravdu jen ti nejbližší dohromady z mé a přítelovi strany). Když by přišel zbytek rodiny, bylo by nás asi 80.. což se nám zrovna moc nelíbí, ale babička řekla, že když se nepozve zbytek, bude zle z toho důvodu, že oni nás pokaždé někam zvali, na jejich svatby, na jejich oslavy…ale já to beru tak, že to bylo z jejich vůle, nikoli, že my bychom se tam tlačili..tak si říkám, že tohle je snad taky naše věc a já mám nárok na to, si tam pozvat jen ty, které chci, nikoli zbytek, abych se jim za vše odvděčila.

co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17217
30.12.19 17:53

Pozvala bych, koho chci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1396
30.12.19 17:53

Udelejte si to po svem. My planujeme svatbu v cca 20 lidech a pro ty ostatni udelame jen nejakou zahradni party stylem pivo a prase na rozni. Pokud se to nekomu nebude libit, jeho problem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3646
30.12.19 17:55

No, moje zkušenost je taková že se to vrátí na darech. Když řekneš že chceš finanční dary a ještě uděláte tombolu nebo tak… U nás to tak bylo a bylo mi pak líto že jsem tak šetřila na nepozvaných

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11789
30.12.19 17:59

Nedělala bych svatbu podle toho, kdo kam koho zve, ale podle toho, co chci já…je to tvoje svatba…a už vůbec bych teda nepřemýšlela nad tím, koho a proč pozvat, aby se mi vrátili náklady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 18:00

Mame to stejne, mame pribuzne, se kterymi se navstevujeme a pravidelne slavime narozeniny. My jsme chteli malou svatbu, takze jsme pozvali jen bejblizsi rodinu- rodice a sourozence+kamaradka mi sla za svedka. Nikdo nam nic za zle nemel. Pokud jsou vasi pribuzni normalni, pochopi to :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
30.12.19 18:01

Kdybych dělala svatbu podle toho, jak by se líbilo mojí babičce, tak bych byla nešťastná. Udělejte si to s partnerem podle sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12236
30.12.19 18:09

-

Udělejte svatbu dle vlastního uvážení, i 40 lidí je až až, babička už si svoji svatbu udělala, jak chtěla, ať nemluví do Vaší - nebo jinak, bude to babička platit, bude koordinovat zábavu a jídlo pro 80 lidí? těžko, že

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1486
30.12.19 18:09

Svatbu si udělejte podle svých představ a možností. My sice zvali širší příbuzenstvo a bylo tam celkem 60 lidí, ale taky jsme si to neplatili sami. A akci pro kamarády jsme dělali zvlášť, to bylo dalších skoro 30 lidí… Myslím, že pokud jsou v rodině soudní, tak pochopí, že nejste milionáři a prostě to jinak udělat nešlo, a pokud Vás mají jó rádi, dorazí třeba aspoň na obřad…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6738
30.12.19 18:11

To je těžké. Svatbu člověk má dělat podle sebe, zároveň pokud tě třeba sestřenice na svatbě měla a ty jí nepozves, na jejím místě by mě to asi mrzelo. Ale zle bych teda nikomu nedělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 18:13
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

potřebuji radu, snad alespoň vy mě pochopíte. Naše rodina je početná, moji blízcí příbuzní, se kterými se velmi často scházíme..zkrátka jich je + - 15 a spoustu dalších(30), kteří jsou vždy zváni na různé oslavy např kulatých narozenin. Jde o to, že se příští rok budu vdávat. Měla jsem jasný pohled na věc, koho pozvat a koho ne.
Vzhledem k tomu, že za svatbu nechceme dát majlad, a už při 40 lidech se nám zdá o čertech ( opravdu jen ti nejbližší dohromady z mé a přítelovi strany). Když by přišel zbytek rodiny, bylo by nás asi 80.. což se nám zrovna moc nelíbí, ale babička řekla, že když se nepozve zbytek, bude zle z toho důvodu, že oni nás pokaždé někam zvali, na jejich svatby, na jejich oslavy…ale já to beru tak, že to bylo z jejich vůle, nikoli, že my bychom se tam tlačili..tak si říkám, že tohle je snad taky naše věc a já mám nárok na to, si tam pozvat jen ty, které chci, nikoli zbytek, abych se jim za vše odvděčila.

co myslíte?

Ano máš na to právo. Ano je to normální. Ano udělala bych to stejně. A ano bohužel to udělá zle v rodině, ale alespoň se to trochu pročistí, normální člověk to pochopit musí. Přeju pevné nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 18:25

Holky, jste zlaté, díky alespoň za Vaši podporu. Nepochybuji, že by se nám to třeba v darech nevrátilo, nejsme chrti, tak to není, jen prostě máme určitou hranici a přes tu nechceme jít. Je to náš den, který si chceme užít se vším všudy. Navíc to jsou opravdu vzdálení příbuzní, ani nevím co přesně ke mě to je.. Už takhle nám těch lidí přijde moc, natož dvakrát tolik.. Je to prostě o tom, že nepotřebuji své pocity sdílet až s tolika lidmi, i když by tu „šťastnost“ člověk nejraději vykřičel do celého světa.

• Nahlásit
  • Citovat
30.12.19 18:25
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

co myslíte?

Ano, je to vaše věc a je to zcela normální.
Možná bych uvažovala, že pokud vám babička bude část svatby platit, v té finanční hodnotě bych pozvala některé další hosty ze skutečně blízké rodiny, o kterých ona mluví. Jinak ne.
Přeji pevné nervy a hodně štěstí na manželské cestě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5405
30.12.19 18:27

No a já to mám jinak, myslím, že pokud vás zvali na svatby a vy jste na ty jejich svatby šli, bylo by slušné je teď taky pozvat.
Jestli jde o finance, tak spoustu se vrátí na darech, jak už někdo zmiňoval…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 18:31
@bjetuschka píše:
No a já to mám jinak, myslím, že pokud vás zvali na svatby a vy jste na ty jejich svatby šli, bylo by slušné je teď taky pozvat.
Jestli jde o finance, tak spoustu se vrátí na darech, jak už někdo zmiňoval…

Ano, tak by to bylo fér, pozvat ty, které vás pozvali na svatby, ale to pak musíte pozvat ještě další a další, kteří žádné takové slavnosti neslavili, ale bylo by to nefér i vůči nim. Úplně mě to zase kazí náladu, když vím, že se mi to někdo z rodiny snaží „dirigovat“..i když to vlastně myslí dobře. Představa tolika lidí je pro mě prostě hrozná. Navíc shánět větší prostory, další ubytování…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama