Svatba bez prstýnků a svatebních šatů - poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Caborina
Kecalka 461 příspěvků 19.10.14 17:13
Svatba bez prstýnků a svatebních šatů???Poraďte

Ahoj holky, doufám, že mě tady za toto nesprdnete, chtěla jsem nejdříve anonymně ale nu což :lol:
S přítelem čekáme miminko, koupily jsme barák atd…nebudu se moc rozepisovat…Svatbu nechceme ani jeden, jenže se naskytl problém, máme barák na půl a kdyby se jednomu z nás něco stalo, tak by to bylo dost špatný (špatné vztahy v rodině :( ), takže jsme se rozhodly už kvůli miminku, se vzít…
Teď se chci zeptat, nechceme mít prstýnky ani se nechci vdávat v šatech :think: Nechci ani nikomu říkat aby nám šel za svědky, nechceme ty keci okolo, jen příjít a aby se nás zeptali chcete ho/jí a my řekly ANO hodily tam podpis a šli domů :oops: Je to vůbec možné, i to aby nám to tam někkdo odsvědčil, aby jsme nemuseli mít vlastní svědkové..??
Prosím pokud si myslíte o mě něco :roll: tak raději nekomentujte :mrgreen:
Mě by jen zajímalo zda když si vezmu nějakou sukni a halenku jakoukoli tak zda v tom nebude problém :-( to jsem se nikde nedočetla ;) Děkuji moc

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 19.10.14 17:15

Myslím, že bez problémů, jen nevím co ti svědkové

Eemii
Neúnavná pisatelka 17275 příspěvků 19.10.14 17:16

Jasne ze to jde, svedky sezenes i na ulici pred radnici.Co si vezmes na sebe je na vas.

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 19.10.14 17:17

Musíš mít svědky a občanku…jinak je to na tobě, já jsem se taky tak vdávala- v riflích :lol:…taky z „rozumu“…ale upřímně, pak mě to mrzelo kvůli rodině i kvůli mě. Svatba může být hezká, když si jí hezkou chceš udělat. Záleží jenom na vás.

hiuhi
Stálice 74 příspěvků 19.10.14 17:17

Tak na svatbu můžeš být oblečená, jak uznáš za vhodné… :) Vždyť jsou i svatby v kalhotových kostýmech apod… :) Takže to tolik neřeš… jak to je se svědkama fakt netuším… a nic proti, ale prstýnky bych si aspon na obřad pořídila… třeba i ocelový nebo jen u vietnamců.. :D

smurfka
Vesmírná mluvilka 30365 příspěvků 19.10.14 17:19

Svědky mít musíš, ale mužou ti je dělat lidi z radnice..musíš o to požádat když si jdeš žádat o povolení svatby..prstýnky ani šaty mít nemusíš.. řeč může být krátká, bohužel však musí splnovat zákonné věci, takže nějaké ty kecy budeš muset přetrpět.

looraa
Závislačka 3085 příspěvků 19.10.14 17:20

@Caborina já to schvaluji :) možné to je, znám i pár, který to přesně takto udělal. Za svědky jim šli pracovníci úřadu - tam ale musí být nějací přítomní, 2 lidi se snad najdou :)svatební šaty mít nemusíš, stačí slušné oblečení, třeba kostýmek nebo něco v čem chodíš např do divadla, slušnější sukně a halenka by měly být dostačující. Prstýnky taky mít nemusíte. Jen musíte mít vyřízenou předem myslím matriku, jestli si ještě vzpomínám :) a pak s sebou stačí občanky.

Apaji
Kelišová 5474 příspěvků 19.10.14 17:20

Tchyně je oddávající a zažila už ledocos. Džíny, motorkářské bundy, historické kostýmy, velké svatby i svatby s překladatelem. Problém není nic. Oblečení se neřeší, prsteny být nemusí (vypustí se to o výměně prstýnků. Btw. tchyně měla i proslovy pro starší páry - tam se nehodí takové to o zakládání rodiny, nebo naopak pro páry, co už děti měly…). Ze zákona se musí splnit několik vět (např. že znáte navzájem svůj zdravotní stav, že jste zvážili bytové a finanční podmínky…) a vyjádřit souhlas s manželstvím. Obřad kolem toho není povinný. Ale se svědky může být problém, matrikářka to často požaduje předem, aby vyplnila kolonku pro podpisy svědků. Snad se dá předem domluvit, že se uvolí nějaký úředník a pokud o tom matrikářka bude předem vědět, vyúplní jeho nacionále předem do formuláře, který se po svatbě podepisuje.

slunecnice8
Kecalka 276 příspěvků 19.10.14 17:21

Ahoj, my to také tak plánujeme, chtěli jsme jen malou svatbu v létě, ale pak se nám zadařilo mimčo, od jara jsem musela na rizikové s přísným klidovým režimem. Já chci teď svatbu kvůli penězům, že by měl přítel slevu na manželku atd. Tak si říkám, že každá koruna dobrá. Svědky si domluvíme s kámošema, ale bude to jen tajná svatba. Pak třeba někdy v létě uděláme oslavu pro rodiče a kamarády. :)

Caborina
Kecalka 461 příspěvků 19.10.14 17:21

Nám právě o peníze nejde vůbec…Jen svatbu nechceme :( ale vzít se musíme, už kvůli miminku, člověk nikdy neví co se tomu druhému stane a mít pak jen půl baráku a hypošku na 20 let s dítětem…to právě nechceme…děkuji tak jsem ráda že je to možné…dohodnem se už tady na úřadě, já nevěděla ohledně těch šatů jinak svědci snad jsem četla že to odsvědčí i úřednici tam atd…díky

Caborina
Kecalka 461 příspěvků 19.10.14 17:23

@looraa a na té matrice, co máme vyřizovat, myslela jsem že stačí ty občanky :think:

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 19.10.14 17:25

@Caborina Je to jen papír v šuplíku :lol: teda pro mě, ten ti neublíží :lol:…ale myslím, že po nás chtěli na matrice i rodný list.

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1807 příspěvků 19.10.14 17:27

My sme mali 2 svedkov kamaratov (tych podla mna musite mat, ved zozeniete hocikoho), prstene sme mali sice vlastne ale kludne si ich vy mozete pozicat :mrgreen: a trvalo to 15 minut so vsetkym, asi aj menej, ale mne to prislo strasne dlho :mrgreen: saty som si kupila den predtym, ziadne svadobne, proste jednoduche letne saty a kyticu som mala jednu bielu ruzu :lol:

smurfka
Vesmírná mluvilka 30365 příspěvků 19.10.14 17:30
@Caborina píše:
@looraa a na té matrice, co máme vyřizovat, myslela jsem že stačí ty občanky :think:

tak musíte si jít zamluvit datum, sebou občanky a rodné listy..taky pokud se budete brát mimo obvyklé dny, tak zaplatit poplatek..
pak už jen přijdete na svatbu a to stačí jen op sebou

looraa
Závislačka 3085 příspěvků 19.10.14 17:35

@Caborina tam se vyplňoval nějaký dotazník k uzavření manželství a já jsem vyplňovala ještě papír o změně příjmení, ale dost možná, že když budete mít svatbu na úřadě, budete ty papíry moct vyplnit rovnou tam před obřadem, to chce asi zjistit předem, na matrice po nás chtěla i rodné listy. My se brali v kostele tak jsme to vyřizovali dopředu.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >