Svatba bez svatebního daru?

CokeLady
6.8.13 09:38

Svatba bez svatebního daru?

Potřebuji poradit, nevím jak se zachovat.

Za měsíc jdeme na svatbu lidem, které VŮBEC neznáme. Manžel zná ženicha jen z internetu, protože je spojuje zájem o jeden hudební žánr, tak se znají z nějaké skupiny.

A tento ženich požádal mého muže(kterého nikdy neviděl, z netu se znají asi jen dost povrchně), aby mu šel za SVĚDKA.

Asi nemá žádné přátele nebo nevim, takže prostě mu půjde za svědka můj muž a jsme pozvaní i se synem. Ne, že by mi bylo uplně příjemný jet na svatbu ÚPLNĚ CIZÍM lidem, ale ráda tam manžela doprovodím. Prý se jedná o malou skromnou svatbu.

Pověřila jsem manžela, ať napíše ženichovi, zda mají nějaký seznam darů nebo co by si přáli, tak prý nic vozit nemáme. Nikdy jsem neviděla, aby svatební host nepřinesl na svatbu dar-i kdyby prachy, to snad v dnešní době není takový problém říct, ne?

Nevím teda, co jim dát darem a vůbec jsem z toho taková nesvá. :think: Zase třeba jestli opravdu nic nechtěj, abychom tam nebyli za voly… aby je peníze neurazili (dle jeho zaměstnání prý peníze asi mají) a dárek aby nebyl k ničemu.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

19072
6.8.13 09:40

Kdyz je neznam, dala bych asi penize. Jet bez niceho by mi prislo divne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
6.8.13 09:41

Tak bych jim nic dala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
6.8.13 09:45

Dala bych peníze. jít na svatbu bez daru mi přijde nevhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
6.8.13 09:45

Dala bych peníze nějak originálně, viděla jsem fotoalbum se stovkama a u každé stovky komentář na co je darovaná, různé papírové bankovky zarámované do obrázku nebo od bráchy jsme my dostali stromek (jak se říká zplodit syna, zasadit strom a postavit barák) a na stromku byli z bankovek udělané vějířky a přivázané na stromku.

Myslím, že takto darované peníze nemohou urazit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.13 09:48

V sobotu se vdávám, svatba jen o pěti lidech, za svědka jde nastávajícímu jeho plnoletá dcera, mě moje kamarádka a kolegyně z práce.
Po obřadu jen oběd a pak musíme na jednu rodinnou oslavu kde to taky řekneme.
Každopádně ani od dcery ani kamarádky žádné dary nechceme, chceme si to s nimi jen v pohodě užít ;)
Nicméně ve vaší situaci nevím, peníze by mi byly hloupý, možná bych koupila nějaké přání a třeba nějaké krásné album na svatební fotky? :think:
Anonym proto že to od nás ještě nesmí nikdo vědět :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
6981
6.8.13 09:50

Známá udělal hezkou věc, já to viděla prvně, ale určitě je to známé, vzala kytičku v květináči a na ní navázala ruličky s bankovkama a nebo, když je spojuje zájem o stejnou hudbu, tak bych udělala nějaké CD, kam bych třeba přidala pár bankovak do obalu něbo něco takového…jinak celkem symbolický dárek je cukřenka, aby spolu měli sladký život :palec:

Příspěvek upraven 06.08.13 v 09:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
670
6.8.13 09:51

@CokeLady ahojík! A čo dať takto vyrobiť hrníčky s názvom kapely ktorú má ženích rád, alebo nejaký obrázok. Niečo vtipného… Je to darček za pár kaček a ty sa nebudeš cítiť blbo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.13 09:52

Ahoj, no my třeba nedostali vůbec nic od nikoho :nevim:, ale vzala bych peníze, těch nikdy není dost (a nějak pěkně bych je zabalila)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
6.8.13 09:53

Bez dárku nejezdit. Ty to asi nereš, manžel je svědek a i když z netu, myslím ze o zenichovi ví dost, aby mu vybral něco napadityho. Ty buď jen krásná, o víc se nestarej ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19859
6.8.13 09:56

Dala bych třeba poukázku do nějaký restaurace, s trochou odvahy permanentku do zoo, do bazénu, na nějakej romantickej nebo wellness víkend, na rodinný focení, pokdu třeba maj děti (taky záleží, kolik do toho chcete vrazitú… To snad taky neurazí, přinejhorším to nevyužijou, ale aspoň to nebude nikde doma překážet :lol: Nebo hezký fotoalbum, ale to napadne většinu lidí, tak aby se jich nesešlo víc. Peníze já třeba moc dávat neumim, pokud si to ti lidé vysloveně nepřejou. Bez dárku bych prostě nešla, i kdyby to měla bejt nějaká drobnost za „pár korun“ (pěknější víno třeba), zvlášť jako svědek :nevim: Ale asi bych nepořizovala něco trvalýho, co se „nespotřebuje“, kdybyste se náhodou netrefili, tak ať jim to aspoň doma nezabírá místo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3876
6.8.13 10:00

Já bych taky bez dárku nejela ale peníze bych viděla jako poslední možnost, vzhledem k tomu že se vůbec neznáte. Koupila bych třeba poukaz na luxusní večeři, nebo my třeba dostali šampus Moet a to mi udělalo radost. Nebo poukaz do knihkupectví, ať si něco vyberou apod. Manžel snad bude vědět co je zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evill
6.8.13 10:00

Vyrobila bych přání s fotkou nevěsty a ženicha, jednu bankovku bych svázala nevěstě na hlavu jako mašli, druhou ženichovi jako motýlka (k těm fotkám jako) třeba jen symbolické dvě dvoustovky. Nebude to vypadat nuceně jako dar, ani prachy, bude to v podstatě přání s přilepšením. Velikost bankovek bych nechala na manželovi jak moc ho zná, nebo jak moc mu chce „dopřát“ nicméně úplně bez dárku bych nejezdila.

PS : za předpokladu, že manžel aspoň ví, jak nevěsta a ženich vypadají (skrz tu fotku) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
19859
6.8.13 10:01
@Žirafátko píše:
Ahoj, no my třeba nedostali vůbec nic od nikoho :nevim:, ale vzala bych peníze, těch nikdy není dost (a nějak pěkně bych je zabalila)

A vy jste vyloženě nic nechtěli? pardon, ale to jsem ještě neslyšela, aby opravdu všichni přijeli bez dárku 8o :oops:

edit: Asi přesnější otázka - vyjste jim to vyloženě zakázali? Protože já bych prostě bez dárku jinak nejela, možná i ten zákaz bych nějak decentně nakonec porušila, mně by to bylo blbý :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evill
6.8.13 10:03
@krtek93 píše:
A vy jste vyloženě nic nechtěli? pardon, ale to jsem ještě neslyšela, aby opravdu všichni přijeli bez dárku 8o :oops:

Taky mě to zarazilo. U nás když někdo vyloženě nechce nic (i na narozky atd) tak prostě dostane prachy.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama