Svatba bez zásnubního prstenu a požádání o ruku - měl někdo?

Anonymní
30.6.21 15:54

Svatba bez zásnubního prstenu a požádání o ruku - měl někdo?

Ahoj :mavam:
Moje situace - s přítelem jsme několik let ve vztahu, máme malé mimčo. Jsme oba nastavení tak, že nemáme moc vztah k velkolepým událostem, stejně tak jako k zajetým tradicím. Na svatbě jsme se prostě domluvili. Nekonala se žádost o ruku a nedostala jsem tím pádem ani prstýnek.
Chci se jen zeptat, zda jste to tak některá měla také a jak jste svatbu pojali. Budeme tam mít cca 20 lidí, což už je na mě hodně, ale prostě jsou to ti nejbližší z obou stran. Jaké jste měly šaty? Nechci bílé ani dlouhé!
Jsem zvědavá, kolik se najde žen, které to měly podobně a jak celou svatbu pojaly.

Děkuji a hezké léto všem. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19299
30.6.21 15:56

Přijde mi to naprosto normální, s dítětem navíc už je to v podstatě jen formalita. Jít můžeš v čem chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19299
30.6.21 15:58

Jinak můj sen byla svatba přesně v klidu bez pozornosti, jedna fotka a pak bych pozvala rodinu a přátele do restaurace(ideálně kolem narozenin), tam to promítla na stěnu a řekla :my jsme se vzali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 15:59

@Bubla Bůčková
A jak nakonec proběhla?

• Citovat
  • Nahlásit
9192
30.6.21 16:01

U nás taky nebyla žádost a prsten. Normálně jsme se domluvili. Svatbu jsme měli asi pro 50 lidí restaurace a zahradní párty. To ale bylo před 10 lety :mrgreen: šaty jsem měla vínové s bílými doplňky za pár korun z půjčovny a prstýnky z oceli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1764
30.6.21 16:01

Máš recht, tohle se mi líbí. Aspoň teď, kdy už mám jednu „princeznovskou“ za sebou. Co se týká šatů, využila bych léto a šla v krémovych háčkovaných :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19299
30.6.21 16:08
@Anonymní píše:
@Bubla Bůčková
A jak nakonec proběhla?

Muž chtěl klasiku, tak byla klasika, protože já nemám ráda kočkopsy v podobě tenisek a džínovych bund, fotky s odchodem do západu slunce jsme taktéž vypustili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
30.6.21 16:13

Já zjistila, že jsem těhotná v lednu. S partnerem jsme se spolu domluvili, že se svatbou ještě počkáme. Nedávno však začalo kolečko - koupě bytu, menší rekonstrukce, stěhování a když už jsme byli v tom všem, tak jsem sama z legrace řekla, že už nám chybí opravdu jen ta svatba. Partner se toho chytil a řekl, že jestli chci, tak klidně můžeme, že to ušetří i nějaké papírování. Řekla jsem mu, že zásnubní prsten určitě nechci a už předtím, když jsme se bavili o svatbě, tak jsem žádnou velkou nechtěla a on už jednu zažil. Takže jsem se koukla u nás na webovky radnice. Líbilo se mi jedno datum a předhodila jsem mu to. On souhlasil, že to mám rezervovat a hned přede mnou poklekl a požádal mě symbolicky o ruku. Dokonce když jsme byli na návštěvě u rodičů (věděli jsme, že nebudou proti), tak si o svolení řekl mému tátovi. :D A rovnou jim oznámili datum.

Takže svatba bude probíhat na radnici, jen se svědky a rodiči. Odpoledne si zajdeme maximálně na nějaký dobrý oběd.

Jelikož budu vlastně už začátek 8. měsíce, tak budu mít těhotenské bílé šaty po kolena (na internetu za 1500,–) a jediný náš největší výdaj jsou naše snubní prsteny.
Nějakou větší akci nebo „obnovení“ slibu by jsme udělali například o rok později formou rodinného posezení a grilovačky na zahradě. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 16:14

Taky jsme se dohodli, jen ještě před těhotenstvím. Chtěla jsem aby jsme se všichni jmenovali stejně. Zasnubak mi koupil jen tak symbolicky, sám od sebe. Nechali jsme se oddat na radnici a pak udělali zahradní párty pro přátele a rodinu.. nic formálního.. takže letní šaty, kraťasy, trička.. žádný stres.. naprostá paráda.. vůbec nelituji

• Citovat
  • Nahlásit
447
30.6.21 16:24

Moji rodiče se takto vzali když mi bylo 13. Po vzájemné dohodě bez zásnubního prstýnku a na svatbě nás bylo kolem 20. Bylo to moc fajn, nejdřív obřad na radnici a pak se šlo do restaurace. Nic moc extra, ale jim už bylo 40 a byli spolu 16 let, tak to nikdo nějak moc nehrotil. :mrgreen:
Já jsem zjistila, že jsem těhotná v březnu. Předtím jsme s přítelem už o svatbě mluvili, ale nijak jsme to neplánovali, prostě jsme si řekli, že jednou jo. Před pár týdny mi přítel nabídl se vzít před narozením miminka s čímž jsem souhlasila. Sama si na velké svatby nepotrpím. Dohodli jsme se, že budeme jen my, rodiče, švagrová s přítelem a svědci, nejdřív na radnici a pak půjdeme někam do restaurace.
Zásnubní prstýnek jsem od něj nechtěla, ani nečekala, ale on mi ho koupil a dal i přesto, čehož si vážím, protože prstýnek je opravdu nádherný :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4789
30.6.21 16:25

Nemusis mit ani snubni prsteny, pokud nechces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12032
30.6.21 16:25

Upřímně? Přijde mi to naprosto normální. Naopak nenormální mi přijde, když ona po letech vztahu a několika dětech říká, že by se vdávat chtěla, ale on jí ještě nepožádal o ruku. Jako WTF?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
30.6.21 16:30

My se taky domluvili, že se už vezmem. Prstýnek nebyl. Děti jsme teda ještě neměli. Svatba byla jen pro 25 lidí na úřadě a pak v hospodě jsme měli vlastní salónek. Ale šaty jsem teda měla obrovský. Jeden den jsem si ty princeznovsky šaty užila se vším všudy. :mrgreen: Kdybych se měla vdávat podruhý, asi bych už do takových šatů nešla, ale zatím jsem vdaná šťastně čtrnáct let a nevypadá to, že by měla nastat nějaká změna.
Udělejte si to podle svýho. Je to váš den. Ať se vám to vyvede ke společný spokojenosti. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
30.6.21 16:34

Měla jsem takto svatbu, taky jsem si tehdy myslela, že tradice jsou nepodstatné, a pak mě začlo mrzet a následně dost štvát, že jsem ten prstýnek nedostala :lol: ale asi to bylo i tím, že jak si chlap ulehčil “praci” se svatbou, tak flákal následně úplně vše, za sebe ale tedy doporučit nemohu a případnou druhou bych určitě chtěla normální :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
30.6.21 16:34

Mně to přijde úplně v pohodě. Svatba je už teď spíše neformální a žádné tradice se téměř nedodržují (ač babičky tvrdí něco jiného). Takže je jen na vás, jak si to uděláte. My jsme s manželem měli svatbu asi o 100 lidech a bylo to super, ale my mame velké rodiny a hodně přátel a navíc neměli dítě, s malou si to už úplně neumím predstavit a udělali bychom to pravděpodobně jinak. Ale byli jsme i na svatbě o 10ti lidech a taky nám přišlo oznámení o proběhnuté svatbě.
Dostala jsem zásnubní prstýnek, ale pak už jsme nechtěli snubák, protože šperky nenosíme. No rodiče nás přemluvili, že aspoň něco máme dodržet a my je teď stejně nenosíme.. tak je máme třeba jako investici :roll:.
Krátké svatebky mi přijdou fajn. Jedna kamarádka měla svatbu punkovou a měla krátké černo červené se širokou sukní. Vypadalo to peckově :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat