Reklama

Svatba jako církevní sňatek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KAri15
Nováček 5 příspěvků 07.05.18 20:12
Oddávající na svatbě

Ahoj všem. S drahou polovičkou se chystáme brát a našli jsme si oddávajícího jménem Tomáš Hasmanda(našli jsme jej na stránkách P. Řeháka). Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s tímto oddávajícím? Děkuji za odpověď :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

bigl
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 07.05.18 21:17

A proč je to pro tebe tak důležité? Je to nějaký kněz apoštolské církve, tak jestli jste členy této církve, tak je to v pořádku. Jinak nerozumím otázce.

vjerunqa
Závislačka 2985 příspěvků 07.05.18 21:19

@KAri15 Ahoj, s tímto konkrétním oddávajícím zkušenost nemám, ale nedávno jsme se brali a oddávajícího jsme si vybrali též z Apoštolské církve. A byla to ta nejlepší volba ;)

vjerunqa
Závislačka 2985 příspěvků 07.05.18 21:25

@bigl Tak pro mne byl oddávající hodně důležitý aspekt svatby. Se členstvím v církvi to vůbec nesouvisí, je to o konkrétních lidech ;)

KAri15
Nováček 5 příspěvků 07.05.18 23:34
@bigl píše:
A proč je to pro tebe tak důležité? Je to nějaký kněz apoštolské církve, tak jestli jste členy této církve, tak je to v pořádku. Jinak nerozumím otázce.

Pouze mě zajímalo, jestli má někdo zkušenosti… Pro nás je výběr oddávajícího důležitý ????

KAri15
Nováček 5 příspěvků 07.05.18 23:36
@vjerunqa píše:
@KAri15 Ahoj, s tímto konkrétním oddávajícím zkušenost nemám, ale nedávno jsme se brali a oddávajícího jsme si vybrali též z Apoštolské církve. A byla to ta nejlepší volba ;)

Děkuji za informaci ???? tak to se moc těšíme…, ???? a nepamatujete si kolik jste platili za oddání? :srdce:

vjerunqa
Závislačka 2985 příspěvků 08.05.18 09:01

@KAri15 Myslím, že 5500 Kč. A rezervovali jsme si ho cca rok předem.

bigl
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 08.05.18 18:19

@vjerunqa @KAri15 Církevní sňatek volí lidi z toho důvpdu, že si něco slibují před Bohem. Osoba oddávajícího u toho nehraje moc velkou roli, kromě toho, že by to měl být vysvěcený kněz. Pokud to někdo dělá jiného důvodu, tak je to komedie pro okolí. Můj názor.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9528 příspěvků 08.05.18 18:27
@bigl píše:
@vjerunqa @KAri15 Církevní sňatek volí lidi z toho důvpdu, že si něco slibují před Bohem. Osoba oddávajícího u toho nehraje moc velkou roli, kromě toho, že by to měl být vysvěcený kněz. Pokud to někdo dělá jiného důvodu, tak je to komedie pro okolí. Můj názor.

Souhlasim.

Zvlast vtipne mi to prijde v momente, kdy na cirkevnim snatku baziruji lide, kterym nevadilo plodit nemanzelske deti.

KAri15
Nováček 5 příspěvků 08.05.18 19:24
@bigl píše:
@vjerunqa @KAri15 Církevní sňatek volí lidi z toho důvpdu, že si něco slibují před Bohem. Osoba oddávajícího u toho nehraje moc velkou roli, kromě toho, že by to měl být vysvěcený kněz. Pokud to někdo dělá jiného důvodu, tak je to komedie pro okolí. Můj názor.

Tak kdo říkal, že v Boha nevěříme a navíc komedie pro okolí? Jako pro nás 2 a svědky? Nemyslím si. ???? Když o nás nic nevíte, tak nevím proč by jste měl/a soudit.

bigl
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 08.05.18 20:10

@KAri15 Já jsem to neřekla o vás. Řekla jsem to obecně o lidech, kteří to dělají pro efekt. Pokud jsi věřící, tak asi sama víš, že osoba oddávajícího v tomto případě není podstatná, že podstatní jste vy dva a Bůh, kterému něco slibujete. Tak se nechovej jak potrefená husa :mrgreen:

vjerunqa
Závislačka 2985 příspěvků 08.05.18 21:09
@bigl píše:

Pro nás osobně byl důležitý ten jeden konkrétní člověk - oddávající. To, že je členem církve, nám bylo celkem šumák ;)

vjerunqa
Závislačka 2985 příspěvků 08.05.18 21:10
@vonajebohyne píše:
Souhlasim.Zvlast vtipne mi to prijde v momente, kdy na cirkevnim snatku baziruji lide, kterym nevadilo plodit nemanzelske deti.

Není církev jako církev ;)

bigl
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 08.05.18 21:16

@vjerunqa Dobře, ale pokud tě oddává kněz, je jedno k jaké církvi patří, tak je to církevní sňatek. Při církevním sňatku dáváš slib manželovi a Bohu. Pokud v Boha nevěříš, tak je to komedie a šaškárna. Promiň. Pokud v něho věříš, tak víš, že ten oddávající je jen prostředník mezi vámi a Bohem.

vjerunqa
Závislačka 2985 příspěvků 08.05.18 22:31

@bigl Věřím, ale žádného prostředníka nepotřebuji ;) Slib jsem dávala partnerovi / manželovi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama