Svatba je veřejně deklarované rozhodnutí...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
robinka
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 1 inzerát 08.02.19 13:54
Svatba je veřejně deklarované rozhodnutí...

Pěkně to Jeronym na idnesu vystihl, co myslíte? :lol:

Svatba již dnes není povinnost kvůli dítěti či rodičům, už není samozřejmostí, jen cárem papíru, který nám pomůže k novomanželské půjčce či k bytu. Víc než dřív je dobrovolným závazkem obsahujícím morální hodnotu. Mladí lidé svatbě dávají svůj subjektivní význam a rozměr. „Za poslední roky jsem mluvil ze stovkami párů a je vždy zajímavé poslouchat, jak a co to pro ně konkrétně znamenalo či dokonce stále ještě znamená,“ shodují se psychologové.

Pokud se podle Klimeše mladí lidé nevezmou a založí spolu rodinu, tak jim víc než u sezdaných párů hrozí, že jeden z nich uslyší: Ale já k tobě nemám žádné závazky. Ty sis doma válela šunky na mateřské, zatímco já jsem vydělával peníze.

Svatba je zdá se i pragmatická a rozumná investice do budoucna. „Cena kojení a obecně mateřství se bohužel nedá vyjádřit v penězích, proto i stát chrání rodinu tím, že vše mezi partnery dělí dvěma v podobě společného jmění manželů. „Život bez svatby většinou někdo odskáče, finančně většinou ženy. Je to asi tak neprozíravé jako půjčovat milionové částky na dobré slovo,“ uzavírá téma Jeroným Klimeš.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8609 příspěvků 08.02.19 14:02

Já myslím, že to netrefil.
Dobrovolnej závazek obsahující morální hodnotu si můžou mladí milenci dát sami vůči sobě bez navazujícího formálního procesu. Majetkové záležitosti se vyřeší nabýváním věcí ne nutně do SJM ale do podílového spoluvlastnictví.

7.straka
Kecalka 437 příspěvků 08.02.19 14:08

Ten článek jsem četla ráno. Ty dva odborníci jsou akorát žvanilové. Nejvíc mě nadzvedlo prohlášení, že když žena s mužem nespí, dává mu neverbálně najevo, že ho nemiluje. :pocitac:

Chytrak
Závislačka 3017 příspěvků 08.02.19 14:10

@robinka a dotaz zni jak?

Lama Lama
Hvězda diskuse 50675 příspěvků 4 inzeráty 08.02.19 14:13
@7.straka píše:
Ten článek jsem četla ráno. Ty dva odborníci jsou akorát žvanilové. Nejvíc mě nadzvedlo prohlášení, že když žena s mužem nespí, dává mu neverbálně najevo, že ho nemiluje. :pocitac:

no, tak pokud to není jen dočasné, ale dlouhodobě trvající a neřeší to… :think:

Jinak já klimeše nemám ráda, ale v leččems by se s ním dalo souhlasit a zrovna s tím finančním dopadem nesezdaných růdičů děti ano. S tím rychlým odchodem zas už tolik ne. Přece nebudu držet partnera u sebe na základě nějakých papírů, pokud nechce.

Mango_Lassi
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 08.02.19 14:13

Klimeš byl vždycky mimo

7.straka
Kecalka 437 příspěvků 08.02.19 14:22

@Lama Lama tobě přijde normální prohlášení „jestli mě miluješ, tak roztáhni nohy“? Mně teda ne.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50675 příspěvků 4 inzeráty 08.02.19 14:25
@7.straka píše:
@Lama Lama tobě přijde normální prohlášení „jestli mě miluješ, tak roztáhni nohy“? Mně teda ne.

To ne. Já fakt nevím, jak to myslíš, jestli je to tady a ted. Ale v rovině - hele, jestli mě miluješ, tak očekávám, že k tomu patří i nějaký fyzický kontak a pokud jsi se mnou nespal už 9 měsíců, tak to láskou nenazývám.

Mango_Lassi
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 08.02.19 14:31
@7.straka píše:
Ten článek jsem četla ráno. Ty dva odborníci jsou akorát žvanilové. Nejvíc mě nadzvedlo prohlášení, že když žena s mužem nespí, dává mu neverbálně najevo, že ho nemiluje. :pocitac:

Idioti. A co má sdělovat muž, když nespí se svojí ženou? @růžový achát

Mango_Lassi
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 08.02.19 14:34

Pro pořádek citaci

*Kupříkladu ženy nemají penis a to po celou dobu svého života.“

Z rozdílnosti podle Klimeše mimo jiné plyne, že ženy také neumí jako muži penisem vyjadřovat city. „Dokonce se zdá, že ženy budou mít po celou dobu svého života i problém pochopit docela prostou věc, že když s mužem nespí, tak mu nonverbálně sdělují, že ho nemají rády.“*

Kajuli
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 08.02.19 14:35

Článek jsem nečetla, každopádně souhlasím s tím, že většina nesezdaných párů s dětmi nemá papírově vyřešeno nic a pak se často (zejména ženy) diví, že jim vlastně nic nepatří, byť vše budovali „spolu“. Prdlajs, pokud to není papírově ošetřeno, majitelem je jen jeden. Tady je pak jedno zda se jedná o rozchod nebo o úmrtí.

Mne by třeba neskonale děsila myšlenka, že budu žít v baráku, který je majetkem jen mého partnera (ne manžela). Kdyby se mu něco stalo a já s ním neměla žádné děti, objekt zdědí jeho nezletilí synové a o mém domově, o který se starám, buduji a investuji do něj bude rozhodovat jejich matka. A vice versa, v případě, že by byl objekt můj, po mé smrti ji zdědí mé děti (a rozhodovat bude jejich otec).

Už jen z tohoto prostého důvodu a ušetření mnoha, mnoha papírování je pro nás manželství daleko pohodlnější variantou. Plus jsem tedy staromódní konzerva, přijde mi nemyslitelné, že je pro muže v pořádku po ženě vyžadovat péči o domácnost, děti, péči o děti a není mu blbé, že se k ní formálně nepřihlásí a už jen z titulu společného příjmení je jako „paní spolubydlící“. To je ale vysoce individuální a záleží to na nastavení daného páru.

Od expartnera jsem narážky na živení rodiny a mé nicnedělání doma slyšela vcelku často, tohle je tedy také výstižné (Později mu tedy začalo vadit, že za poloviční úvazek domů donesu více, než on, takže zavděčit se postě nešlo).

Kanah
Povídálka 49 příspěvků 08.02.19 14:35

@pohledzdruhes­trany A jak chceš nabývat do podílového spoluvlastnictví treba výplatu toho druhého? Nejde preci jen o nemovitosti a vybavení bytu…

Calendulka
Stálice 98 příspěvků 08.02.19 14:36

Tak to je asi případ od případu… Pokud je chlap škrt, lakomec a pitomec, tak podle mě ani ta svatba moc nezachrání :nevim: Vlastně ani nevidím důvod mít svatbu s někým, kdo by vůbec někdy měl potřebu vyčítat, že jsem byla s dětmi na mateřské :?

la_amanita
Kecalka 463 příspěvků 08.02.19 14:49

Tyvole, prej spí! Spím s mužem každý den, v jedném posteli. Pak mají být vztahy jasné, když se i odborník stydí říct pomilovat se, provozovat sex či pohlavní styk nebo souložit. Od takových si fakt nechám radit.

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8609 příspěvků 08.02.19 14:49
@Kanah píše:
@pohledzdruhes­trany A jak chceš nabývat do podílového spoluvlastnictví treba výplatu toho druhého? Nejde preci jen o nemovitosti a vybavení bytu…

část OBOU výplat posílat na společný účet a část na osobní účty, společné hospodaření zachováno a zároveň i vlastní finanční rozhodování :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >