Reklama

Svatba jen my dva - dotazy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 09:51
Svatba jen my dva - dotazy

Ahoj holky, prosím anonym z důvodu osobních údajů.
Máme s partnerem roční dítě a včera jsme se rozhodli, že se vezmem, jen ale ve dvou lidech, asi i svědky poresime z úřadu.
Chtěla bych se zeptat jak to chodí, je nám jedno den, klidně i všední, jak dlouho se čeká na termín cca. Co k tomu potřebujeme, kde mám jít, na matriku? Co vše musím zařídit? Kolik cca tento obřad stojí? Děkuji za odpovědi :)

Reklama

Reakce:

AlenaSu
Kecalka 370 příspěvků 23.04.18 09:56

Tak z vlastní zkušenosti: zajdeš na matriku, vyplnis papiry, domluvis se s nimi na svedcich. Obřad nas v sobotu vysel na 1000. Bylo to v menším městě. :palec: vemte s sebou RL a obcanky.

smurfka
Nadpozemská drbna 29508 příspěvků 23.04.18 09:58

Pokud je možno i přes týden, bývají termíny prázdnější, tzn že to může být i dřív..a taky to bývá na radnici v týdnu většinou zdarma mám dojem.
zajít na radinici na matriku, sepsat papíry, domluvit termín, a požádat o svědky z radnice. Sebou OP a RL obou.. a RL dítěte

Příspěvek upraven 23.04.18 v 10:19

Michalka80
Kelišová 5412 příspěvků 23.04.18 09:58

Jestli nemate pozadavek na spesl termin, tak to muze byt velice brzy. Zavolejte na matriku, oni vam reknou kdy mate prijit to domluvit a sepsat to. Staci vase rodne listy a obcanky. Jestli mate deti tak i jejich RL. Hele, my taky meli svatbu jen ve 2, resp.ve 4. V pondeli jsme volali na matriku, ve stredu to tam sli sepsat a v sobotu byla svatba. My napred taky chteli misto svedku uredniky, ale nejak to neslo, tak nam sli kamaradi. Ani prstynky jsme mit nemuseli.

peta81
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 23.04.18 09:59

Dojdes si na matriku a vse se dozvis. s sebou obcanky, rodne listy, i ditete. maji urceny den, kdy se oddava a oddaci sin. pokud s tim souhlasis, je to zdarma. pokud chces jiny den a jine misto, treba nekde venku, to si platis. my meli v patek v oddaci sini zadarmo. kdybychom to chteli v sobotu v parku, byly by to 4 tis. ale to je na kazde matrice jinak, musis se domluvit. na malem meste jsme meli termin pres mesic dopredu. svedky jsem meli svoje, tak to nevim, jak funguje. jinak to byl paradni den ;) hodne stesti!

Michalka80
Kelišová 5412 příspěvků 23.04.18 10:00

Jo a nic jsme neplatili, i kdyz to bylo v sobotu…Jedine penize, co nas svatba stala, byl poplatek za parkovani 30 kc :mrgreen:

beruska9
Extra třída :D 10624 příspěvků 23.04.18 10:16

Na matriku, pokud se budete brat tam, kde ma aspon jeden z vas trvaly pobyt, bude to v oddaci den a na jejich oficialnim oddacim miste, tak by nemel byt poplatek zadny. Termin zalezi, jak maji plno. Papiry uz holky napsaly…hodne stesti :)

dagmarkaa
Extra třída :D 14717 příspěvků 23.04.18 10:52
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím anonym z důvodu osobních údajů.
Máme s partnerem roční dítě a včera jsme se rozhodli, že se vezmem, jen ale ve dvou lidech, asi i svědky poresime z úřadu.
Chtěla bych se zeptat jak to chodí, je nám jedno den, klidně i všední, jak dlouho se čeká na termín cca. Co k tomu potřebujeme, kde mám jít, na matriku? Co vše musím zařídit? Kolik cca tento obřad stojí? Děkuji za odpovědi :)
Šli jsme na matriku (s sebou občanky, rodné listy i dětí), řekli nám nejbližší termín cca za měsíc, byla to sobota, nic jsme neplatili, za svědky nám byly maminky, můj tatínek jako doprovod, tchán už bohužel nežil, ale pokud své svědky nechcete, poprosíte úředníky. Přeji hodně štěstí :kytka:

JitulinkaH
Stálice 63 příspěvků 23.04.18 12:01

Záleží odkud jste. V menších městech je to asi rychlejší :lol: My to takhle vyřešili minulý červen. Chtěli sme se vzít kvůli dceři, která se narodila 5 dní po naší „svatbě“. Zašli sme na matriku s RL a občankou sepsali papíry. Nic sme neplatili, protože to bylo v týdnu. Jinak sobota prý za 1000,– Neměli sme prstýnky, kytku a ani sme neřešil oblečení :lol: Podepsali jsem to a šli :pankac:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Olga byla takový mazlíček! Tajemství, tragédie a výstřednosti klanu Kočkových

Jméno Kočka se v českých médiích čas od času hodně skloňuje. Naposledy v... číst dále >

Příběh auta Tomáše Řepky: Byl to dar pro Vlaďku, který ho asi dostane do kriminálu!

Ve čtvrtek v devět ráno začal u obvodního soudu pro Prahu 6 soud s Tomášem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >