Svatba - jen nervy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  23.03.18 09:29
Svatba - jen nervy

Holky svatbu máme v červnu, vše prakticky zařízené jenže :zed: strašná hádka v rodině… ze zbytečne drahé atd. Vyloženě mě úplně vydeptali a ještě to skrouhli tak ze proste musím hodně věci zrušit i přes to ze si 3/4 svatby platíme samy… nedá se s nimi mluvit. Prej ze za nich jim rodiče domluvili svatbu a zařídili, tak nevidí důvod proč by to teď mělo byt jinak a hlavně proč tak draze… už mam stochuti udělat jen obřad v kostele a pak proste s přítelem odjed někam třeba do hotelu s welnes a užit si to, než mít svatbu podle nich… :nevim: ten nápad se mi začal dost zamlouvat… neměli ste to tak někdo? Jinak sem se asi potřebovala vypsat a někomu to zdelit, už mi z toho hrabe :?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 11468 příspěvků 23.03.18 09:33

A co ti zatrhly? Jinak my měli svatbu jen v kostele, pak oběd doma a ve čtyři byli už všichni pryč a byl klid ;)

Šarlota4
Echt Kelišová 9051 příspěvků 23.03.18 09:33

Nemela. Nikdo mi do toho nekecal, ptz jsme si to platili sami. Obcas nekdo vznesl namitku, ze je to drahe, ale odpoved byla “ nase penize, nase svatba”. Nikoho jsem nenutila tam chodit.

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 23.03.18 09:34

Vaše svatba, Vaše peníze, vykašlat se na ně a udělat si to podle sebe… Jestli si 3/4 platíte samy, tak bych radši něco oželela, vrátila jim tu jejich čtvrtinua udělala si to podle sebe… s trochou štěstí se vdáváš jen jednou, užij si to ;-)

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1233 příspěvků 23.03.18 09:35

Nechat si od rodičů platit svatbu je podle mého přežitek z doby, kdy bylo běžné se brát v 18 nebo ve 20 (ještě často kvůli těhotenství dotyčné), když se spolu se svatbou snoubenci sotva stěhovali od rodičů do svého a neměli, z čeho by to zaplatili. Dnes už mi to přijde mimo. I nám to moji rodiče nabízeli, ale rezolutně jsme odmítli.
Proto bych svatbu udělala CELOU ze svých peněz a to přesně tak velkou a okázalou, jakou si chceš a můžeš dovolit. A na tu je jako hotovou věc pozvala.
Pokud budou rodiče sami od sebe chtít přispět, tak ať to udělají formou svatebního daru.

Takže jestli nemáte ještě vše zabukované a zařízené a zaplacené, tak bych si svatbu udělala přesně podle svého, zaplatila pouze ze svého a rodiče pozvala. :kytka:

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 23.03.18 09:37
@Lara Farseer píše:
Vaše svatba, Vaše peníze, vykašlat se na ně a udělat si to podle sebe… Jestli si 3/4 platíte samy, tak bych radši něco oželela, vrátila jim tu jejich čtvrtinua udělala si to podle sebe… s trochou štěstí se vdáváš jen jednou, užij si to ;-)

Souhlas…vratte jim jejich penize a udelejte si vse podle sebe. Je to vase svatba, vas den, tak si to udelejte tak, jak chcete ;) a ze to vse zarizuji rodice, to uz je kapku prezitek ne, jak ze Slunce seno :mrgreen:

zoidberg
Extra třída :D 10702 příspěvků 23.03.18 09:38

Možná je do očí bijící, jak jste nezodpovědní a utrácíte za kraviny. Rodiče budou mít vždy tendenci do všeho kecat, zvlášť pokud se mají nějak finančně podílet.

pikola
Neúnavná pisatelka 18105 příspěvků 23.03.18 09:38

Jo svatba, to je taková první zkouška vztahu :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 09:41
@Anonymní píše:
Holky svatbu máme v červnu, vše prakticky zařízené jenže :zed: strašná hádka v rodině… ze zbytečne drahé atd. Vyloženě mě úplně vydeptali a ještě to skrouhli tak ze proste musím hodně věci zrušit i přes to ze si 3/4 svatby platíme samy… nedá se s nimi mluvit. Prej ze za nich jim rodiče domluvili svatbu a zařídili, tak nevidí důvod proč by to teď mělo byt jinak a hlavně proč tak draze… už mam stochuti udělat jen obřad v kostele a pak proste s přítelem odjed někam třeba do hotelu s welnes a užit si to, než mít svatbu podle nich… :nevim: ten nápad se mi začal dost zamlouvat… neměli ste to tak někdo? Jinak sem se asi potřebovala vypsat a někomu to zdelit, už mi z toho hrabe :?

tak si to celé zaplať sama a máš klid, ni? :think:

ka2ka
Extra třída :D 11468 příspěvků 23.03.18 09:42
@Šarlota4 píše:
Nemela. Nikdo mi do toho nekecal, ptz jsme si to platili sami. Obcas nekdo vznesl namitku, ze je to drahe, ale odpoved byla “ nase penize, nase svatba”. Nikoho jsem nenutila tam chodit.

přesně tak, a to mě ještě chtěli natlačit do toho bych pekla koláče a roznášel výslužky tak, jsem jim řekla že já tohle dělat nebudu, že já výslužku od nikoho nedostala, načež tchýně mi řekla že ona ano tak jsem odpověděla at si jim ty koláče upeče a dá pokud chce.

Leppäkerttu
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 23.03.18 09:42

Ja hlavne nikomu krom snoubence a kamosky ani nerikala, kolik co na svatbu stoji, proc taky 8o :nevim: Vratte tu 1/4 penez rodine zpet a udelejte si svatbu tak, jak chcete vy. Pokud ma rodina potrebu do vseho kecat, tak jim proste o pripravach podrobnosti nerikejte a pozvete je az k hotovemu.

Šarlota4
Echt Kelišová 9051 příspěvků 23.03.18 09:46
@ka2ka píše:
přesně tak, a to mě ještě chtěli natlačit do toho bych pekla koláče a roznášel výslužky tak, jsem jim řekla že já tohle dělat nebudu, že já výslužku od nikoho nedostala, načež tchýně mi řekla že ona ano tak jsem odpověděla at si jim ty koláče upeče a dá pokud chce.

Ja jsem davala, ale az pri odchodu ze svatby a nechala jsem si je napect.

jirka3
Kecalka 101 příspěvků 23.03.18 09:48

Přijde mi nesmysl vyhazovat nehorázný peníze za svatbu, ale pokud to někomu (v tomto případě vám) dělá radost, tak proč ne. Slušně poděkujte rodičům za tu 1/4 kterou vám dali, vraťte jim to a udělejte si svatbu dle svého. Holt možná něco málo oželíte, ale ty vše 3/4 jistě dají na slušnou svatbu.

Hroznej puberťák
Ukecaná baba ;) 2397 příspěvků 23.03.18 09:48

Nebude lepší tu svatbu úplně zrušit? Ušetříte nejvíc :srdce: :mavam:

ka2ka
Extra třída :D 11468 příspěvků 23.03.18 09:51
@Šarlota4 píše:
Ja jsem davala, ale az pri odchodu ze svatby a nechala jsem si je napect.

tak to ano to jsme dávali taky, ale tady se dávají i týden před svatbou všem sousedům a známým co nejsou pozvaný na veselku to znamená půlka vesnice

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se jedlo v roce vašeho narození? Kapitán Iglo a další gastro hity mládí

Pamatujete, když v ulici zazněla píseň Family Frost nebo když se v Česku... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Reklama