Svatba jen se svědky - organizace dne

Anonymní
20.1.20 22:01

Svatba jen se svědky - organizace dne

Ahoj holky, letos se chceme s partnerem vzít. Vzhledem k tomu, že máme malé dítě, jsme spolu už fakt moc moc let a nejsme žádní extroverti, chceme svatbu jen s dítětem, fotografem (z rodiny) a svědky - bude nás tedy celkem šest. Místo máme vybrané (v přírodě u takové chaloupky), termín ladíme. O co mi jde - vy, co už jste měly takto malou svatbu v přírodě, jak ji zorganizovat? Šly jste k oltáři samy? Nebo vás vedl jeden ze svědků? Co hudba, měly jste nějakou? Jak jste řešily občerstvení před a po obřadu? Prosím o jakékoliv postřehy, rady a doporučení.

A ještě jeden dotaz - jaké jste zvolily šaty a kde jste vybíraly (nevím, jestli chci mít ty klasické krajkové bílé)… Kdyby chtěla některá hodit i foto (klidně ořízlé bez obličeje) nebo tip na shop, budu ráda.

Prosím anonym, nikdo o našich plánech ještě neví.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
20.1.20 22:06

Ahojky, naši měli svatbu v pěti lidech, svědci a já. K oltáři šli prostě spolu. Hudba byla klasika. Občerstvení před obřadem nebylo, po obřadu jsme jeli na oběd. Mamka měla bílý kalhotový kostým. Mě se ta svatba moc líbila a myslim, že všichni byli spokojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
3220
20.1.20 22:20

Náš bylo 5, my dva, svedci a půlroční syn. K oltari jsem šla sama, tedy i s kočárem, který jsem pak někde zaparkovala. Hudba nějaká hrála, vybrali jsme ji rovnou na matrice, když jsme byli domlouvat termín. Občerstvení jsme neřešili, jen jsme po obřadu vzali svědky na oběd do nějaké restaurace poblíž. Šaty jsem neměla, vzala jsem si normálně ze skříně sukni, tilko a tenký rozepinaci svetr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7089
20.1.20 22:30

My se brali jen za přítomnosti mých rodičů s partnery a manželových starších dětí + fotograf. Vedl mě tedy táta, jestli se tak těm třem krokům dá říkat. Kdybychom tu neměli rodiče, šli bychom normálně spolu. Šaty jsem měla úplně jednoduché, byla jsem v 6.měsíci, jen bílé ke kolenům, sukně do A. Jinak. Jsme to pojali úplně jednoduše, ráno setkání, kafčo a mlsání u nás doma, v 11 hodin obřad, poté oběd v nedaleké restauraci, odkud všichni odjeli domů a my si s manželem užívali jeden druhého. Žádný stres, jen my dva a láska :oops: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1634
20.1.20 22:39

Na šaty zkuste mrnkout bonprix, HM, Lindex.. Zvolila bych něco jednoduchého treba
https://www.bonprix.cz/…bila-941557/
Nebo tam mají i kratke
https://www.bonprix.cz/…bila-903699/
https://www.bonprix.cz/…bila-930332/
Stačí dát do barvy bile

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MaM
131
20.1.20 22:49

My měli před lety na zahradě jednoho hotýlku, pouze my a dva svědci. K „oltáři“ mne vedl svědek, občerstvení předem - sklenka sektu, po obřadu jsme si tam dali oběd. Šaty z půjčovny byly ne „svatební“, ale „společenské“, světlounce růžové. Nakonec se mi tak líbily, že jsem si je šla do té půjčovny dodatečně koupit,)
Ať vám to vyjde, hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5670
20.1.20 23:15

Svatba byla jen s rodiči, tátové nám šli za svědky. Máma při obřadu chovala malou (dcera měla 3 měsíce). Chtěli jsme krátký a rychlý obřad bez zbytečných řeči :) Hudbu jsme si vybrali předem na matrice. Šaty jsem neměla. Měla jsem tmavě červené zavinovací kalhoty a tmavě červenou halenku. Po obřadu jsme se převlékli a všichni jsme šli k našim, máma udělala svíčkovou a poseděli jsme decentně odpoledne. Pak jsme šli s malou v kočarku procházkou domů :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2655
20.1.20 23:35

Ja jsem byla jako svědek na takové svatbě. K oltáři šli spolu. Nevesta Měla modré šaty v kombinaci s takovou krémovou barvou, ke kolenům. Měla svatební kytku. Po obřadu jsme šli na oběd a dali si přípitek. My jsme svědci jsme pak jeli domů a oni se jeli fotit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1539
21.1.20 01:53

My meli svatbu velkou, ale svedcili jsme kamaradum, kde jsme byli jen my + dalsi par, brali se na urade takze cas jim byl jedno, bylo to ve 14:00, sesla jsem se s kamaradkou a dalsi kamaradkou u nevesty doma, tam mela vizaziszku, neco jsme popily, pojedly chlebicky, sekanou, zenich s mym chlapem a kamosem byly na obede v hospode, pak jsme jely na urad, za 10min bylo po vsem.. na nastup sla nevesta sama mela klasicky pochod, pak pri libani uz nejsem volna a pri odchodu cosi neznameho… saty mela dlouhe, bezove, ale spise plesoveho typu. My holky jsme jely k neveste dom kde jsme se prevlekly, chlapi mezitim na zahradu rozpalit gril, meli tam pak i nejaky obyc dort na symbolicke rozkrajeni, jinak nam to prislo jak grilovacka s kamosema nez oslava svatby, ale kazdeho vec :) koncili jsme asi v 9 vecer. Pak kdyz byli fotky tak nas zvali k rodinnemu stolu na obed, na formalni oslavu, ale te jsme se neucasnili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 11:44

Zakladatelka

Diky moc za vase prispevky. Ja jsem nad hudbou premyslela nad nejakym kytaristou, ale obrad bude asi 100 km od domiva, takze moc nevim, jak to zaridit. A reprodukovanou hudbu nebo treba klasicky svatebni pochod si musim pripadne zajistit sama, kdyz je obrad v prirode?

• Nahlásit
  • Citovat
1539
21.1.20 14:11
@Anonymní píše:
Diky moc za vase prispevky. Ja jsem nad hudbou premyslela nad nejakym kytaristou, ale obrad bude asi 100 km od domiva, takze moc nevim, jak to zaridit. A reprodukovanou hudbu nebo treba klasicky svatebni pochod si musim pripadne zajistit sama, kdyz je obrad v prirode?

Ano sama, ale muzes napojit reproduktor z auta, a nebo se podivat na hudebniky v danem regionu, a domluvit se zda by bylo mozne zahrat vam v prirode, ale vetsina tu el potrebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
11.2.20 13:33

kdy začít trochu plánovat svatbu

Já mám docela podobné téma. ;) S přítelem jsme si teď řekli, že se letos vezmeme, no a já mám celkem představu, jak by to asi mělo proběhnout, ale potřebovala bych, abyste mě když tak vytrhly z naivity, pokud mám nereálný představy, protože já ve výsledku vůbec nevím, co všechno se kdy má zařídit. :lol:

Přítel bere cokoli, co nebude velká svatba s hromadou lidí a svatebníma tradicema (talíř, chomout, krmení polívkou) jako to viděl před pár lety u sestry. Já naprosto souhlasím, takže to bude asi jen se svědky, maximálně i s rodiči. Řekli jsme si, že by byl fajn některý víkend v září. Ráda bych, aby obřad proběhl v lese, ideálně odpoledne a vzít pak zúčastněné třeba jen na večeři do místní farmářské restaurace. A to teda musím požádat obec, které patří ten les, o povolení mít tam obřad? A může to pak vést matrikářka z té obce nebo musíme ještě zařídit někoho, kdo nás oddá? A jak dlouho dopředu se jim tak mám ozvat, mám pocit, že řešit to dřív jak v létě by bylo hrozně brzo… Dál teda sehnat šaty. Dort, pokud budem chtít, upeče moje mamka. „Výzdobu“ v lese bychom mohly se svědkyní zvládnout ten den, ne? Bylo by to jen jednoduché - stůl pro obřad, taková ta záclona omotaná na stromě a to je asi všechno. Pak teda rezervovat pár míst v té restauraci (dělám jim účto, takže tam by neměl být problém) a tím snad zařizování svatby končí nebo ne? Je něco zásadního, na co jsem zapomněla a měla bych s tím počítat? Mně se popravdě nechce bláznit kvůli zařizování, nejradši bych prostě na sebe oblíkla šaty, došla do lesa, řekla ano pod stromem a celou se milovala se svým manželem. :lol: :lol: :lol: :oops: Takže mi prosím poraďte, jestli to takhle úplně stačí a můžu být v klidu nebo se mám připravit na další zařizování, které jsem opomněla.

Za všechny rady a zkušenosti děkuji. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2732
11.2.20 13:39

Zarid si jen termín. Jestli znáš to místo, zajdi na matiku v té obci a tam ti řeknou co a jak. Ne všechny víkendy se oddava, ne všude.. Od toho se odpichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7089
11.2.20 13:43

@sisifa být vámi, dohodnu už teď termín a zeptám se na místním úřadě na podrobnosti, na které se ptáš tady. Nevím, kde žiješ, ale jsou města, kde jsou termíny plné třeba na půl roku dopředu. My jsme se třeba sešli u nás ráno, měli jsme to jen s rodiči, manželovým synem a fotografem(také příbuzný). Dali jsme si kávu, něco na zub a v jedenáct byl obřad u nás na radnici. Po něm jsme jeli do restaurace, kde jsme měli zamluvený stůl. Po obědě se všichni rozjeli domů, mají zvířata, která bylo potřeba zaopatřit. A my si užívali jen sami sebe. Jen u té výzdoby bych měla nějakou variantu v případě, že by fakt lilo(stan nebo tak podobně…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1539
11.2.20 13:44

@sisifa hned bych volala na matriku, vim co mela kamaradka i my za problemy s casem… vetsinou moc ven jezdit nechteji, my to vyresili panem Rehakem, jelikoz v nas datum oddavali pouze na urade a na misto by nam prijeli az po 15h a to jsme nechteli
Jinak mozna fotografa bych si zaridila pokud chces profi fotky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama