Reklama

Svatba - každý chceme něco jiného. Jaký udělat kompromis?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ellabela
Ukecaná baba ;) 2351 příspěvků 20.02.17 13:10
Svatba - kazdy chceme neco jineho. Jaky udelat kompromis?

Ahoj holky, potrebuju se asi hlavne vypsat, ale taky poradit, jak se dohodnout s pritelem. Uz jsme vic jak rok zasnoubeni, mame skoro rocniho syna a ted jsme zacali resit svatbu. Hlavni problem je ten, ze kazdy chceme neco uplne jineho. On chce jen svedky, rodice, sourozence a babicky, dohromady i s nami 22lidi, ale nevim, kdo by hlidal maleho. Vzit se, dojit si na obed a jit domu a vratit se ke kazdodennim cinnostem. Pry neni na velke akce a nechce byt stredem pozornosti. A ja chci pravy opak. Celou rodinu (i s nami asi 55 lidi), obrad, hostina a klasicka tancovacka, ruzne svatebni hry a slavit az do vecera. Proste klasika. Aspon jeden jediny den bych chtela byt za princeznu. Na takove svatbe by mohla maleho hlidat sestrenka. A v tomhle je kamen urazu. On nechce takovou svatbu. Pry je to jen papir a kvuli tomu nemusime utratit majlant (o penize dle meho az tak nejde). Radsi je pry investuje uzitecneji a hlavne je to ztraceny cas. Jenze ja si chci na sve svatbe zatancovat a uzit si to a ne jit hned domu. Jedine, co me napadlo je, ze bychom si dali obed i s celou rodinou a udelali party na zahrade, ale na to asi nepristoupi. Mate jeste nejaky jiny napad, jak takovou zapeklitou situaci vyresit? Uz jsem zoufala a z cele svatby predem zklamana :-(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Kamikadze
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 20.02.17 13:20

POkud se mate skutecne radi, tak kompromis najdete. A hlavne chlap co by mi aspon v necem neustoupil, tak bych se nej vyprdla.

BY me zajimalo, zda uz ted delas plno ustupku ty nebo on? Zamysli se.

Káťa19
Kelišová 6758 příspěvků 37 inzerátů 20.02.17 13:27

Urcite se domluvit, obrad s rodinou a obed jen v uzsim kruhu a odpoledne udelat party pro kamarady…penize se vam vrati
My si treba pronajali sal, kde jsme si udelali i hostinu sami, odpoledne dorazili kamaradi, meli jsme pivo, vino, par lahvi tvrdsiho a hudbu. Navic ja tehotna a jak jsme si to uzili :mrgreen: :palec:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 20.02.17 13:28

Jinak než nějakým kompromisem to nepůjde. Párty na zahradě není špatný nápad. Je to něco na půl cesty. Chce to v klidu sednout a mluvit. Nebuď neústupná, ale řekni mu, že máš jinou představu a ráda kvůli němu ustoupíš, ale ne ve všem. Někteří chlapi nejsou na hogo-fogo akce. Co se zkusit domluvit na pronájmu nějaké zahrádky v létě, či na jaře, pečené prasátko, pivečko. To by se mu mohlo líbit a myslím, že to rozpočet nezruinuje.

anupati
Kelišová 5658 příspěvků 20.02.17 13:28

Tezko radit, kdyz vas clovek nezna.Na co treba partner slysi.Ty budes zklamana, kdyz to probehne podle jeho predstavy a ne jen ten jeden den.On zase kdyz podle tve…prvni co me napada, rict mu, ze v tom pripade se vdavat nechces.Ze chapes, ze ho nemuzes nutit do neceho, co opravdu nechce a teda to same cekas od nej…no ale jde o to, ze to bys musela myslet opravdu vazne a pocitat s tim, ze svatba nebude.Je to opravdu to, co chces,?Co by to udelalo s vasim vztahem? Nebo si to zprotivit tim, ze ho budes „nutit“.A nebo veris, ze kdyz na to pristoupi, tak nakonec bude rad? Nebo ze by pomohlo, kdybys mu bez vycitek a vazne řekla, ze to je tvuj SEN, ktery ma moznost ti splnit…moznosti je nakonec spousta.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 20.02.17 13:31

Já souhlasím s chlapem co do počtu, větší svatby nad 50 lidí mi přijde už moc na organizační věci, každýmu se nemůžeš věnovat atd. Takže můj kompromis by byl omezenej počet lidí a k tomu delší program. My měli do 30 lidí, nejužší rodina a pár hodně blízkých přátel, táhli jsme to jen tak zlehka, nikdo nebyl našrot, užili jsme si to naprosto všichni.

Kamikadze
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 20.02.17 13:34

Chlap, ktery te miluje, tak vi a chape, ze je to Vas den D, ze chce, abyste si to uzili, aby jsi si to uzila TY, byt za princeznu atd. Na tohle by mel byt kazdy spravny chlap pripraveny, vychovany? :-DDD Navic je to pro pro Vas, pro nej…jednou :-DDD tak to prezije chudinka :D :D :lol: :palec:

Ellabela
Ukecaná baba ;) 2351 příspěvků 20.02.17 13:39

Dekuju moc za odpovedi holky. @anupati to uz jsem mu vcera rekla, ze v tom pripade to asi nema cenu, ale takhle to nechci. Chci si ho vzit, ale taky si to chci uzit se vsim vsudy. On to vi, rekla jsemu mu, ze je to muj sen. Muj tata nataci svatby, takze jsem v tom od malinka vyrustala, proto se te predstavy nechci vzdat. Uz i kvuli nemu.
Do stredy o tom budem oba premyslet. Ale musi udelat ustupek i on, ne jen ja, to je mi jasne.
@Nowuka2 u nas v tom poctu jsou z kamaradu jen svedci, zbytek rodina, hlavne z jeho strany. Ma tu rodinu trosku rozrostlejsi, ale ja je msm vsechny moc rada a chci si to uzit i s nimi. Uvidim, jak se bude tvarit na zahradni party. Jenze bydlime na male vesnici a uz vidim, jak tu bude kdekdo. A to nechci.

Ellabela
Ukecaná baba ;) 2351 příspěvků 20.02.17 13:42

@Kamikadze to jsem mu rikala, ze je to jednou za zivot. Vickrat se vdavat nechci. Vi, ze me to trapi. Vsak jsem to taky obrecela a ted toho mam plnou hlavu a nic me nenapada. Penize se nam z vetsiny vrati, takze nechapu o co mu jde. Ma ve svem okoli spoustu lidi, co meli malou svatbu, ale proto ji nemusim mit ja.

pavld
Kecalka 457 příspěvků 20.02.17 13:47

Se takhle @Ellabela zabejčí a svatba nebude vůbec. Lepší malá, než žádná :think:

Ellabela
Ukecaná baba ;) 2351 příspěvků 20.02.17 13:48

@pavld jenze ono mala se vsim vsudy je neco jineho nez mala jen s obedem a domu…

anupati
Kelišová 5658 příspěvků 20.02.17 13:49

@Ellabela Ja souhlasim v podstate s Kamikadze, jenom jsem to nechtela psat v prime palbe :? Ja sama jsem se rozhodovala mezi my a svedci a svatba nad 50 lidi.Muz mel dokonce druhou, tak mi to prislo i zbytecne ve velkem.Ale nakonec jsem se priklonila k velke a jak jsem byla rada.Fakt jsem byla stastna, ze to muzu oslavit s tema lidma.Dalo to tomu uplne jiny rozmer. Organizacne mi na tom neprislo nic extra narocneho a to jsme na to meli cca dva mesice.Meli jsme obrad az ma 14:30,takze jsme se vyhnuli obedu a rovnou meli raut s teplym a studenym jidlem. Zabava paradni.My teda meli unorovou, zimni. Hlavne to ani pro jednoho z nas nebyl jen papir, takze muz by me podporil v jakekoli variante a uzili bysme si to, jen vedel, ze tohle je lepsi nechat zene.To ti ale nepomuze.Vy se musite dohodnout spolu. Myslim, ze je dobre, ze jsi mu vse rekla a dala cas na přemysleni.

Ornwen
Závislačka 4250 příspěvků 1 inzerát 20.02.17 13:52

@Ellabela my se teda celkem shodli. Nás spíš talčilo okolí (moje svědkyně, trošku) Do té velké princeznovské a tak.
Co mě tak napadá podle toho, co píšeš: do her a únosu nevěsty bych ho opravdu nenutila. To fakt není pro každého, obzvlášť, když nechce být středem pozornosti.

My měli na zámku, ale neformální. Obřad venku v zahradě, oběd jen pro rodinu a svědky (máme trochu větší rodinu, takže i s dětmi cca 30lidí) venku mezi tím bufet pro kamarády a pak volná zábava (u nás bez hudby, protože manžel netančí a já taky nemusím) až do večera, přísun pití a jídla i teplého (paličky, řízečky a tak) zajištěn. A myslím, že se to všem líbilo.

anupati
Kelišová 5658 příspěvků 20.02.17 13:56

@Ellabela Jen k tem poctum, jak se vse vrati…taky jsem si myslela. Nemeli jsme nic hogofogo a zdaleka vse se nam nevratilo. Hodne jsme meli rodinky, takze ono 55 lidi nen zas tolik.To mas treba 8 rodinek po 4,rodice a zenich nevesta, zbytek pary…mas 10 paru…A vesmes dal kazdy po tisicovce. Takze diky za to, ale nasbirali jsme nejakych 30 tisic(od rodicu byla vetsi castka) a vyplazly se vsim vsudy(vysluzky, oznámení, benzin, pujcovne…)pomalu 100 tisic.Ani nevim, jak se to naskladalo. Takze tim, jak se vse vrati bych moc neoperovala.Ne­co vrati…

Nymphetamine
Kecalka 443 příspěvků 20.02.17 13:57

Ja teda souhlasim s muzem. Prijde mi to jako zbytecne draha saskarna a myslim, ze jsou jine veci, kam by se ty penize lepe investovaly, ale samozrejme kazdeho vec. Musite udelat kompromis. A jak tady nekdo psal tu zahradku- to mi prijde fajn napad.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama