Svatba - kolik lidí a kde to "utnout"

Anonymní
25.8.11 16:46

Svatba - kolik lidí a kde to "utnout"

Cauky holky,

kdyby nebyla svatba tak komplikovana na planovani a vsechno, tak uz jsme davno svoji, ale! Mam dotaz, kolik jste meli lidi na svatbe? Partner nechce nejlepe nikoho. Me to prijde celkem nefer alespon vuci rodicum, takze ty bych rada. Nicmene partner, aby je neurazil, tak chce svatbu nekde v zahranici, aby to jakoze melo duvod, proc tam nemohli. :roll: Ja bych nejradeji nekde na zamecku, par lidi.

Jenze ted je prave to, ze nevim, koho ano a koho ne. Chtela bych napriklad tetu, kterou mam jako kamosku celkem, ale dalsi tety tam nechci! Jejich manzele, stryce, pak sestrenice, bratrance, … to by jich tam uz bylo snad 200! Myslite, ze je lepsi teda vynechat tu tetu jen proto, ze aby se ostatni tety neurazily? A pak mam taky „maticku a taticka“. Ti se pry na svatby zvat musi. :nevim:

Jsem zoufala, se snad kvuli rodine nikdy nevdam. :pocitac: Taky tam chci svoje sourozence (nemaji rodiny), ale partnerovi bratri je maji a to je lidi jak psu, …

Ach jo, co s tim? Poradite? Nebude nakonec lepsi opravdu svatba v zahranici bez rodicu? Ale ja bych mamu a tatu rada. :roll: Fakt nevim. Nechceme za svatbu utracet moc penez, jsou potreba jinde. A partner hrozne nerad ceske zvyky, tancovacky atd, to se nam fakt nelibi a nasi svatbu takovou rozhodne nechceme.

Dalsi vec je ta, ze bydlime od me rodiny 250km, tak nevim, jak se budou prepravovat. Je to peklo, se na tu svatbu kvuli tomu snad ani netesim. :roll:

(Z duvod, ze rodina zna tento muj ucet, anonym.)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50412
25.8.11 16:54

Nemusíš zvát nikoho, koho nechceš. My zvali lidi, se kterýma se pravidelně vídáme a máme je rádi. Rodinu (ale klidně jednu tetu ano a druhou ne), kamarády (s přístupem - pokud někdo bydlí ve stejným městě a za poslední rok jsme neměli potřebu ani jednou aspoň zajít na pivo, nejspíš to pro mě tak důležitej člověk není). Stejně tak veškerý tradice a zvyky - vyberte si, co se vám líbí, a zbytek v klidu vypusťte. Jediná povinnost je absolvovat obřad, říct na konci ano a podepsat se do knihy, jinak si ÚPLNĚ VŠECKO zařiďte tak, aby se to líbilo vám dvěma :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
25.8.11 17:12

My jsme pozvali pouze rodiče,sourozence a mýho strejdu s tetou+nejbliží kamarády a konec..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1052
25.8.11 17:28

záleží opravdu jen na vás, jak to pojmete …
my taky řešili, jestli pozvat celou širokou rodinu (to by samozřejmě přepokládalo v rámci snížení nákladů hostinu typu „zahradní párty“ nebo pozvat jenom nejbližší rodinu a zvolit restauraci „na úrovni“
nakonec jsme zvolili druhou variantu - my, rodiče, sourozenci, babičky (svědky byli sourozenci) - celkem 18 lidí, obřad na zámečku, oběd a posezení v naší oblíbené restauraci v salonku
když to vezmu striktně finančně - svatbou v zahraničí si asi moc nepomůžete, na radnici vás oddají zdarma, hostina se dá pořídit pro 20 lidí za 5-10 000, když se budeš brát někde venku spočítej náklady na dopravu, ubytování, určitě poplatek za obřad …
za mě obřad s nejbližšími (oblíbenými) v ČR :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13938
25.8.11 17:31

ahoj
ja mela neter a mamu, manzel tatu, mamu, babicku, dedecka, oba sourozence a jejich partnery, pak synovce, tetu, sestrenici manzela. Myslim,ze bys proste mela pozvat lidi, co chces pozvat. ¨'''¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨--

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
25.8.11 17:36

my měli lidí 19 - rodiče, prarodiče, sourozenci s partnery/rodinami a 3 nejbližší kamarádi (z toho 1 manželský pár, který nás taktéž pozval na svatbu, a 1 fotograf) :wink: v rodině byly velké boje, že jsme nepozvali i strýčky a tetičky a bratrance a sestřenice atd., ale nedali jsme se - bylo by nás 2× tolik :nevim:
na obřad přijela i spousta kamarádů, zvali jsme je i potom na večer do restaurace, pár jich taky dorazilo, ale na oběd nás bylo jen těch 19 :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
25.8.11 17:39

Tak já se třeba vdávám v říjnu a nezveme nikoho.Bereme pouze svědky a pak zajdeme s nimi na oběd.Nechceme za to dávat spousty peněz a já se krom toho budu vdávat podruhé i když přítel poprvé,ale cítí to stejně.Peníze radši dáme do úpravy bytu a miminka co čekáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26560
25.8.11 17:53

Pozvala bych rodiče a tu tvoji tetu si vezmi za svědka a hotovo. Nevím, kdo je tatíček, matička, ale ty bych nezvala, jako ústupek partnerovi. Ten ať si vezme taky rodiče a fertig!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7257
25.8.11 18:11

My jsme měli pouze svědky, ani rodiče ani žádní příbuzný. Svého muže jsem si chtěla vzít, chtěla jsem být vdaná,ale samotné svatby jako takové přímo nenávidim :nevim: .Takže my jsme to měli raz dva :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
552
25.8.11 18:19

My se pro svatbu rozhodli v půli listopadu a 11.prosince jsme se brali.Měli jsme na svatbu zhruba 50tisíc (to i s přízpěvjem od obojich rodičů).Nebyl čas dlouze vybírat a rozmýšlet ani co se rodiny týče.Chtěli jsme jen nejbližší rodinu a pár kamarádů se kterými se stýkáme pravidelně.Vzali jsme to ve volnějším stylu a všem se to líbylo. :palec: PS:bílé šaty jsem měla, patrový dort taky, květiny pro všechny a hlavně profesionální fotky.toto je pro nás nejdůležitější, protože co ti po tom všem zbyde krom prázdné kapsy jsou hlavně fotgrafie. :-D sice to dětským snům neodpovídá ale od toho jsme dospělé ne? :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
25.8.11 18:19

Ahojky, je na tobě koho pozveš a koho ne a podle mě nikdo nemá právo se urazit, je to tvůj den. My jsme teda zrovna měli svatbu dost velkou (asi 200 lidí :oops: :-P ), ale za to nízkorozpočtovou, nám to nevadilo a hostům taky ne, ale je fakt, že jsme měli svatbu v kostele a tam jsou možná trochu jiný zvyky :nevim:
Takže si to udělejte jak vám to vyhovuje a na příbuzný se neohlížejte.
Jo, a s tou dopravou bych to neřešila, kdo bude chtít tak si to zařídí, kdo ne, tak ne, to byste se z toho už pomátli, ještě řešit dopravu hostů :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
25.8.11 18:47

nebo třeba kámoška šla jednou na svatbu, kde se vzali na úřadě a pak měli „zahradní party“ - prostě pařbu, měli to na zahradě a všem řekli, aby místo darů donesli něco k snědku - salát, buchtu, jednohubky atd.

tudíž svatba byla nízkorozpočtová a ještě si to pořádně užili s kamarády i s rodinou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5230
25.8.11 18:50
chaarleene píše:
nebo třeba kámoška šla jednou na svatbu, kde se vzali na úřadě a pak měli „zahradní party“ - prostě pařbu, měli to na zahradě a všem řekli, aby místo darů donesli něco k snědku - salát, buchtu, jednohubky atd.tudíž svatba byla nízkorozpočtová a ještě si to pořádně užili s kamarády i s rodinou :wink:

Tak to je parádí :palec: To by mě nenapadlo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1477
25.8.11 18:54

Hele je to Vaše svatba tak si ji udělejte jak chcete vy! Pokud chceš vyhovět partnerovi tak se vemte na dovolene nebo tady na urade to je jedno a nikomu nic nerikejte! 8-) POkud se nakonec rozhodnete pro rodinu a kamarady pozvi jenom ty ktery chces a vykasli se na to jestli to nahodou neni blby… Přece si nenechas zkazit svatbu nejakyma lidma ktery tam nechces, snad nejsou tak oprskli aby se ti tam vetreli bez pozvani… Jinak příbuzní z daleka… My se bereme příští sobotu a přijede k nám cca 10 lidí z mé strany, někdo přespí u nás, někdo u tchánovců.. :wink: máme 40lidí od obradu přes obed do večera… Vůbec nechápu proč se stresuješ svatba přece neni žadnej stres, jsou to samy přijemny veci jako ličeni, zkouseni satu, kadeřnice, nehty, kytky… v tomto neber ohledy a udělej si vše po svém at se okolí staví na hlavu.. Přeji příjemnou svatbu… snad to dava smysl pisu s prckem na kline a vari se mi vecere takze v rychlosti :mrgreen: 

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17522
25.8.11 19:04
Anonymní píše:
Cauky holky,

kdyby nebyla svatba tak komplikovana na planovani a vsechno, tak uz jsme davno svoji, ale! Mam dotaz, kolik jste meli lidi na svatbe? Partner nechce nejlepe nikoho. Me to prijde celkem nefer alespon vuci rodicum, takze ty bych rada. Nicmene partner, aby je neurazil, tak chce svatbu nekde v zahranici, aby to jakoze melo duvod, proc tam nemohli. :roll: Ja bych nejradeji nekde na zamecku, par lidi.

Jenze ted je prave to, ze nevim, koho ano a koho ne. Chtela bych napriklad tetu, kterou mam jako kamosku celkem, ale dalsi tety tam nechci! Jejich manzele, stryce, pak sestrenice, bratrance, … to by jich tam uz bylo snad 200! Myslite, ze je lepsi teda vynechat tu tetu jen proto, ze aby se ostatni tety neurazily? A pak mam taky „maticku a taticka“. Ti se pry na svatby zvat musi. :nevim:

Jsem zoufala, se snad kvuli rodine nikdy nevdam. :pocitac: Taky tam chci svoje sourozence (nemaji rodiny), ale partnerovi bratri je maji a to je lidi jak psu, …

Ach jo, co s tim? Poradite? Nebude nakonec lepsi opravdu svatba v zahranici bez rodicu? Ale ja bych mamu a tatu rada. :roll: Fakt nevim. Nechceme za svatbu utracet moc penez, jsou potreba jinde. A partner hrozne nerad ceske zvyky, tancovacky atd, to se nam fakt nelibi a nasi svatbu takovou rozhodne nechceme.

Dalsi vec je ta, ze bydlime od me rodiny 250km, tak nevim, jak se budou prepravovat. Je to peklo, se na tu svatbu kvuli tomu snad ani netesim. :roll:

(Z duvod, ze rodina zna tento muj ucet, anonym.)

Ja tohle rešila loni a pak jsem se radši vymluvila na starosti a že jsem neměla čas.Akorát u nás je to obráceně,já bych brala tu cizinu,někde na plaži..Můj chce pozvat všechny,tj asi 120lidi…takže mě to čeká příští rok,to mě hrábne :-( Já nemusim půlku jeho příbuznejch..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama