Svatba - kolik se dává peněz jako svatební dar?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
24.9.21 10:02

Svatba - kolik se dává peněz jako svatební dar?

Zítra jdu kamarádce na svatbu, narovinu říkala, že nechce žádné nádobí a vybavení do bytu, že toho mám až moc😄 spíše že ocení peníze. Na svatbě jsem byla jednou v životě a to ještě mému strejdovi.

Kolik se tak dává peněz jako svatební dar? A do čeho? Jen tak jako do obálky dám peníze a čus?😀 Jsem v téhle věcech trošku zaostalá, tak se musím zeptat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10227
24.9.21 10:06

@Pityskova Každý dá tolik kolik může :nevim: je to podle finanční situace. Nekdo může dát 10tisic a ještě řekne že to moc není a někdo si může dovolit dat 1000kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26475
24.9.21 10:06

Jdeš sama? S dětma? Mužem? Jak blízká je kamarádka? Jdeš na obřad i hostinu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
24.9.21 10:11
@Kriss Tina píše:
Jdeš sama? S dětma? Mužem? Jak blízká je kamarádka? Jdeš na obřad i hostinu?

Jdu sama a děti nemám.. kamarádku znám od malička, ale nikdy jsme nebyly zase nějaké extra kamarádky, prostě jen známé, co spolu občas někam zajdou, mame spolecne kamarády a tak.. a jdu na obřad i na hostinu 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2056
24.9.21 10:11

Peníze se dávají do obálky k přání, pak ještě kup nevěstě kytku. Stačí jednoduchá, bude jich mít dost. Peníze záleží, jestli jdeš jen na obřad nebo i na hostinu 500-2000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26475
24.9.21 10:12
@Pityskova píše:
Jdu sama a děti nemám.. kamarádku znám od malička, ale nikdy jsme nebyly zase nějaké extra kamarádky, prostě jen známé, co spolu občas někam zajdou, mame spolecne kamarády a tak.. a jdu na obřad i na hostinu 🙂

Tak to bych dala tak tisícovku normálně do nějaký hezký obálky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1550
24.9.21 10:13
@Lucie008 píše:
Peníze se dávají do obálky k přání, pak ještě kup nevěstě kytku. Stačí jednoduchá, bude jich mít dost. Peníze záleží, jestli jdeš jen na obřad nebo i na hostinu 500-2000.

Cože? Kupit nevěstě kytku? A to jako proč? 8o nikdy jsem tohle neslyšela a ani neviděla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4079
24.9.21 10:14

Dala bych 2000 pokud je to v souladu s tvým rozpočtem. 1000 je absolutní minimum. Kytku bych nekupovala, co s ní? Neviděla jsem nikdy nikoho dávat na svatbě kytku, to radši dej o ty peníze víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
24.9.21 10:16

1000 na osobu je takové minimum. 2000 pokud jste dobré kamarádky nebo rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25261
24.9.21 10:22

Taky bych pod tisícovku nešla. Pokud by mi to nedělalo problém, tak dvojku. Vzhledem k tomu, že to není blízká rodina (a nebo pokud nejsi „za vodou“), tak nad ty dva tisíce už bych nešla.
Dává se to do obálky k přání, někdo to hezky zabalí - rámeček, nějaká „vázaná kytice“, prasátko,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26475
24.9.21 10:23
@thalasan píše:
Cože? Kupit nevěstě kytku? A to jako proč? 8o nikdy jsem tohle neslyšela a ani neviděla :think:

Já dostala kytku pomalu od každého druhého hosta :D ve finále to byla spíš otrava, vůbec sem nevěděla kam s nima, sem si připadala jak učitelka na konci roku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
24.9.21 10:23
@thalasan píše:
Cože? Kupit nevěstě kytku? A to jako proč? 8o nikdy jsem tohle neslyšela a ani neviděla :think:

směrem na východ je to prý zvyk, takže chudák nevěsta má pak valník chrástu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
24.9.21 10:24
@Pityskova píše:

Já dávám 1000 za každého z rodiny. Ať se jim aspoň trochu vyplatíme:-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
24.9.21 10:25

Já bych k těm penězům koupila spíš nějakou fakt dobrou čokoládu, bonbošku z čokoládovny, něco s příběhem, ručně dělaný atd… lépe než kytku.
Aby to vydrželo třeba měsíc po svatbě. Pak to přijde vhod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1550
24.9.21 10:32
@Kriss Tina píše:
Já dostala kytku pomalu od každého druhého hosta :D ve finále to byla spíš otrava, vůbec sem nevěděla kam s nima, sem si připadala jak učitelka na konci roku :mrgreen:

Ty jo fakt? A kde se tohle dělá? Já byla na několika svatbách tedy na Moravě a Ostravsko a nikde jsem to neviděla. A vůbec si to nedovedu představit, měla jsem cca 60 hostů a co s tím pak :lol: asi ani na místě by nemělo kam se to dát :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat