Svatba - krok za krokem

Anonymní
29.3.16 21:20

Svatba - krok za krokem

Ahooj, jsem jako hotentot, nebo si tak aspoň připadám.
V půli května budeme mít svatbu. Obou dvou to bude svatba první :D
Vůbec netuším, jak to jde za sebou, bojím se, že se budu motat a v rodině jsou samí vdaní a ženatí, takže můžou srovnávat :lol:

Máme 11.30h obřad, máme ho na náměstí, parkování máme domluvené, poté se přesuneme cca 200m do restaurace, kde máme oběd. Máme v plánu: předkrm nechceme (nebo jen něco malého), poté polévku - vývar s játrovými knedlíčky, poté chceme hlavní chod (nejspíš svíčkovou, nebo knedlo vepřo přemýšlíme), máme cca 23 lidí, dvě větší děti z toho.
Nechceme žádnou velkou svatbu, jen potom navečer mejdan s přáteli, až rodina odpadne - průměrně jsou naši hosti věkově 50let.
Po jídle nemám tušení co se bude dělat, zda někdo má dělat nějaký přípitek (otec nevěsty?) :nevim: :dance:
Jinak dort již mám zařízený. Poté navečer třeba kolem půl šesté živá hudba, známý má kapelu, tak přijdou ti.
Přátel máme celkem sedm, mladší. S těmi chceme potom zůstat déle.

Opravte mě, nebo mi pomozte s organizací :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
29.3.16 21:23

My jsme teda zábavu neměli žádnou. Všichni se zabavili sami u jídla. Ani se netancovalo. My jsme měli obřad ale a navečer. Se setměním jsme udělali oheň a mladší sesedli s pitím kolem a povídalo se. Pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
3248
29.3.16 21:27

My měli obřad…focení…oběd s rodinou a pak se vše přesunulo domů, kde byl „raut“ kam přišli i ostatní…měli jsme menší svatbu, ale za to po našem a krásnou :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.16 21:40

Nooo, my právě máme prozatím domluvenou restauraci přímo na náměstí, jelikož nemáme prostory, kde to udělat jinde, v našem.. bydlíme v panelácích většina a chalupu máme daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
2048
29.3.16 21:47

Přípitek bývá před jídlem, většinou svědek nebo otec. Po obědě se hosté bavili a později jsme rozbalovali svatební dary, četli přáníčka, ostatní přihlíželi nebo se procházeli venku, zobali minizákusky. Pak se krájel dort, tancovalo se, probíhal decentní únos nevěsty do hospody naproti restauraci a pak už byl raut k večeři, tancovalo se… strašně rychle to uteklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1053
29.3.16 23:30

Svatbu jsme zařizovali během třech týdnů. Dort nám dělala manželka svědka. 10,30 obřad, v 11 bylo po všem, pak bylo focení v zámecké zahradě(cca 200m od úřadu), pak se na 12,00 jelo do restaurace na oběd, každý si vybral na místě podle sebe. Povídalo se, jedlo, pak se jelo k nám domů, děti se vyspaly, dali jsme si kafe a dort a bylo po všem. Bylo nás celkem 16(z toho 4 děti).
Vyšlo nás vč. koupě šatů, bot, jídla v restauraci na necelých 10tis, a z toho se nám půlka vrátila na darech(ikdyž jsme říkali, že nic nechceme, že se nebereme kvůli tomu :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
30.3.16 00:02

My jsme měli také zamluvenou restauraci, měli jsme 60 lidí (velká rodina), takže doma by to opravdu nešlo:-). Harmonogram obřad (12. hod.), focení, přesun do restaurace, přípitek (mluvil můj táta a potom i já - poděkování rodičům za vše atd.), pak oběd, krájení dortu, potom volná zábava, cca na 16. hod. přijel muzikant, pak měla moje ségra se sestřenkou takovou vtipnou scénku pro pobavení svatebčanů, kterou zakončili vybíráním peněz „do boty“ (někde se to dělá, vybírá se příspěvek pro novomanžele), pak tanec, proběhl i únos nevěsty (ale manžel to moc neocenil), kolem 18. hodiny raut se studeným i teplým jídlem, pak volná zábava, na večer jsme měli pozvané ještě kamarády (vystřídali hosty starších ročníků, kteří postupně odjížděli).Jinak jsme měli zajištěný odvoz pro hosty, fotografa, kameramana. Jinak se na svatbách často čtou blahopřání, ale my jsme to nestihli a asi je to dobře, lidi se dobře bavili a asi by to přerušilo zábavu. Kamarádi měli na svatbě i moderátora, který jim organizoval různé soutěže, bylo to fajn. Z organizačního hlediska se mi ještě osvědčilo mít připravený zasedací pořádek, vč. jmenovek na stolech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3250
30.3.16 08:02

Nás to čeká za 3 týdny:) v deset obřad, pak přesun na oběd - rodina. v 16 začátek rautu a zábavy. lidí máme hodně.

moje postřehy: nepočítej : až rodina odpadne. na většině svateb co jsem byla tak až na vyjímky ti „staří“ vydrží dlouho.

• je dobrý mít nějakýho „družbu“ - nemusí řídit svatbu, jen stačí někdo, kdo do prostoru oznámí : PŘESUN NA OBĚD, PŘÍPITEK…atd
  • přípitek může být před obědem i během. já plánuju jeden před obědem (můj otec) a třeba po polévce druhý (otec ženicha)
  • po obědě bývá káva a krájení dortu…no a pak než bude hudba, bývá většinou taková nuda - je dobré mít na to něco připraveného - třeba svatební knihu kam hosté mohou psát, svatební noviny ať mají co číst…a tak
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.3.16 09:51

Tak my máme svatbu jen ve čtyřech a dvě malé děti k tomu. Budeme mít obřad na matrice, potom se přesuneme do restaurace, kde si dáme předkrm, oběd, svatební dort a nějaké dobré pití. Bude to taková pohodička, hlavně bez stresu…No a vetší oslavu pro rodinu uděláme za měsíc…nějakou grilovačku, pitíčko, prostě zase pohoda…tak to budu mít já a už se nemůžu dočkat. :-) :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama