Svatba na jaře a já už se stresuju

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 08:05
Svatba na jaře a já už se stresuju

Ahoj, přítel mě požádal o ruku, máme spolu 15-ti měsíční dítě. Oba chceme malou svatbu, rodiče, sourozenci a já 3 kamarádky. Přítel tam kamarády nechce, jelikož je měl na 1.svatbě a neuměli se tam chovat.
Jenže moje mamča do mě včera začalu hučet, že bych měla pozvat její sourozence, jenže těch je 5, každej má 2 děti a ti už mají také své děti. Takže dohromady by nás bylo 45. Takže já bych tam měla 40 lidí a přítel 5. Mně to přijde trapné. A hlavně bych měla nakrmit spoustu cizích lidí.
Problém je ten, že u nás v rodině se to tak dělá, takže když je nepozvu, udělám zlou krev a pomluví mě. Na jednu stranu bych je tam ze slušnosti chtěla, na druhou vůbec.
Poradíte, prosím?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Oliverka28
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 02.12.18 08:09

Ja bych si to udelala tak jak chcete vy dva. Jestli vas nekdo bude chtit pomlouvat,vzdycky si neco najde, takže bych to vubec neřešila. Je to vaše svatba a váš den.

llida
Kecalka 334 příspěvků 02.12.18 08:13

Vykasli se na to ,, jak se to dela,, a udelej si po svem… proste jen nejblizsi.. 45 pribuznych fakt neni nejblizsi a to nemluvim o kolik vic to bude stat!

Uživatel je onlineJeseterka
Povídálka 25 příspěvků 02.12.18 08:16

Udělejte si to, jak vy chcete. Já měla na svatbě 30 lidi, dost jich nepřišlo a bylo to až až. Jestli chtějí pomlouvat, tak budou, ať je pozvete, nebo ne.

ontar
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 02.12.18 08:17

Jestli to máma plně zaplatí, tak proč né…ale poslední slovo máte stejně vy dva…

Horsiee
Povídálka 21 příspěvků 02.12.18 08:18

Jasně, donucením pozvat celé příbuzenstvo to začíná a změnou výzdoby, jídla, šatů, dortu, místa konání atd to končí. Vdává se tvá matka, nebo ty? Ona si také mohla pozvat koho chtěla a udělat to podle sebe, teď je řada na tobě. Sdělila bych jí jen termín a více bych se s ní o Vašem dni nebavila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 08:22
@Horsiee píše:
Jasně, donucením pozvat celé příbuzenstvo to začíná a změnou výzdoby, jídla, šatů, dortu, místa konání atd to končí. Vdává se tvá matka, nebo ty? Ona si také mohla pozvat koho chtěla a udělat to podle sebe, teď je řada na tobě. Sdělila bych jí jen termín a více bych se s ní o Vašem dni nebavila.

Ona to mamka nemyslela zle. Taky říká,že to musíme vědět my dva,ale vím,že jí to bude mrzet no. A to já nechci zase

Monchichik
Kelišová 5486 příspěvků 02.12.18 08:25
@Anonymní píše:
Ona to mamka nemyslela zle. Taky říká,že to musíme vědět my dva,ale vím,že jí to bude mrzet no. A to já nechci zase

No nemůžeš vyhovět všem okolo, mamka chce něco jiného než ty, tak je to tvoje svatba, udělej si to podle svého. Řekla bych jí, že chci malou svatbu, nebudu už zvát nikoho dalšího a hotovo. Zvát někoho jen ze slušnosti a protože se to tak dělá? No záleží na tobě, jestli si to prosadíš nebo podlehneš přání rodiny :)

terien
Echt Kelišová 8519 příspěvků 02.12.18 08:33

No ani náhodou bych se do toho nenechala dotlačit. Jestli budou pomlouvat tak aspoň mají důvod.

Helca83
Kecalka 396 příspěvků 02.12.18 08:50

Rozmysli si co chces, my take vytrvali a meli malou svatbu z podobnych duvodu jako vy, moje mamka to vzala vpohode, tchyne to i po dvou letech obcas vytahne, ALE je to Vas den a hosti v pomeru 40 lidi od nevesty a 5 od zenicha mi pripada fakt ulet, jak by se asi citil zenich? Tim bych argumentovala na prvnim miste… a na druhem financemi, jeste mozna polud by to zaplatili Tvi rodice, jinak nevidim duvod proc podnikat neco takto nakladneho, kdyz to vlastne takhle nechcete… Drzim palce at se nenechate zviklat :mavam:

Sany80s
Kelišová 6629 příspěvků 02.12.18 08:52

Slušnost je pouze ti rodiče. Vy máte navíc ještě sourozence.
Je pravda, že pozvat kamarádky a nepozvat rodinu zavání nevhodným chováním, ale jak jsem řekla, rodiče tam máš a vše navíc je tvoje věc.

Černá vdova
Extra třída :D 10112 příspěvků 02.12.18 08:54
@Anonymní píše:
Ahoj, přítel mě požádal o ruku, máme spolu 15-ti měsíční dítě. Oba chceme malou svatbu, rodiče, sourozenci a já 3 kamarádky. Přítel tam kamarády nechce, jelikož je měl na 1.svatbě a neuměli se tam chovat.
Jenže moje mamča do mě včera začalu hučet, že bych měla pozvat její sourozence, jenže těch je 5, každej má 2 děti a ti už mají také své děti. Takže dohromady by nás bylo 45. Takže já bych tam měla 40 lidí a přítel 5. Mně to přijde trapné. A hlavně bych měla nakrmit spoustu cizích lidí.
Problém je ten, že u nás v rodině se to tak dělá, takže když je nepozvu, udělám zlou krev a pomluví mě. Na jednu stranu bych je tam ze slušnosti chtěla, na druhou vůbec.
Poradíte, prosím?

U nás se zvali sourozenci rodičů, ale jejich děti nikdy nejely. Když byli na svatbu pozvaní naši, tak my s bráchou jsme taky zůstali doma.

Ale jedni přímí příbubuzní to udělali už 2× tak, že nikoho nepozvali a zlou krev udělali. Jim je to jedno a nám už je to taky jedno. Když to někomu stojí za ty problémy, tak ať tu zlou krev udělá. :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 13193 příspěvků 02.12.18 08:54

a ty na svatby v rodině chodíš? pokud ano pozvala bych pokud ne tak mají smolíka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 08:59
@ka2ka píše:
a ty na svatby v rodině chodíš? pokud ano pozvala bych pokud ne tak mají smolíka

Ano,na svatbě sestřenicím jsme byli,ale protože oni měli velkou svatbu. Fakt je blbý pozvat nejbližší kamarády a širší rodinu ne? Zaklad.

Černá vdova
Extra třída :D 10112 příspěvků 02.12.18 09:03
@Anonymní píše:
Ano,na svatbě sestřenicím jsme byli,ale protože oni měli velkou svatbu. Fakt je blbý pozvat nejbližší kamarády a širší rodinu ne? Zaklad.

Byli jste jim na svatbě, protože vás pozvali. A je slušnost jim to oplatit. Zase ale pokud máte omezený rozpočet, tak je to taky těžký.
Sama znáš tu rodinu nejlíp a víš tedy, jak asi budou reagovat. Ale na druhou stranu, všem se stejně nezavděčíš a zrovna tak se může stát, že je všechny pozveš a stejně nebudou spokojení. Tady je to spíš asi o tom, zvolit menší zlo.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj von Osečany a jeho „pojišťovna štěstí“: Kominíky si pozval rovnou dva

Zámecký pán Matěj Stropnický (35), který se svým partnerem Danielem Krejčíkem... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >