Svatba na radnici, když jsem křesťanka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
starostlivamaminka
Povídálka 33 příspěvků 30.05.19 20:56
Svatba na radnici, když jsem křesťanka

Ahoj, nemáte někdo zkušenost, jestli je možný mít svatbu na radnici, když jsem křesťanka nebo případně jak to jde udělat, aby to bylo „platný“ před Bohem? Přítel je pokřtěný, ale k víře ho nikdy nikdo nevedl, takže nechce církevní sňatek z toho důvodu, že nechce absolvovat přípravu na manželství.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21378 příspěvků 1 inzerát 30.05.19 21:03

Jako myslíš, že věříci se nesmí brát na radnici? :mrgreen: Tak se zeptej ve svém kostele, těžko to půjde když jeden chce a druhý ne, bůh razítko nedává

Lulina999
Kecalka 426 příspěvků 30.05.19 21:03

Buď máš církevní nebo státní, nic mezi tím.

Kriss Tina
Extra třída :D 10997 příspěvků 30.05.19 21:03

Na radnici se vzít můžete ať máš jakoukoliv víru, ale s tím jak to udělat „před Bohem“ neporadím :nevim:

Lulina999
Kecalka 426 příspěvků 30.05.19 21:04

Státní - tím myslím civilní.

zudina
Závislačka 2537 příspěvků 1 inzerát 30.05.19 21:05

Priprava na manzelstvi? To je co?

Dlouhá punčoška
Kecalka 149 příspěvků 30.05.19 21:05

@starostlivamaminka

Jojo, na radnici může mít svatbu každý a Bůh je všude, tak Vás bude vidět i na té radnici:wink:

stinga
Echt Kelišová 7802 příspěvků 30.05.19 21:06

@starostlivamaminka před Bohem je platný pouze sňatek v kostele s farářem - možná nemusí být v kostele, některý moderní farář by mohl oddávat i na jiném místě, ale nesní na to spolehnutí, ale přípravu na manželství vám žádný farář neodpustí
jedna známá tak chtěla svatbu ve vyhlášené bazilice, že ač oba nežili ve víře, jen byli pokřtění, tak s ženichem přípravu absolvovali a prý to bylo docela kruté - museli na faru asi 7×
takže prostě buď přípravu absolvujete, nebo budete mít svatbu, kterou církev neuznává, jestli je to katolická církev, ta ústupky nedělá, evangelíci bývají tolerantnější

chs.jasmin
Echt Kelišová 9787 příspěvků 30.05.19 21:09
@starostlivamaminka píše:
Ahoj, nemáte někdo zkušenost, jestli je možný mít svatbu na radnici, když jsem křesťanka nebo případně jak to jde udělat, aby to bylo „platný“ před Bohem? Přítel je pokřtěný, ale k víře ho nikdy nikdo nevedl, takže nechce církevní sňatek z toho důvodu, že nechce absolvovat přípravu na manželství.

Ahoj,

a co svatba někde venku? Pod nebem? My s mužem jsme hodně spjatí s přírodou a brali jsme se tak na zahradě, pod širým nebem, bylo to super :-)

stinga
Echt Kelišová 7802 příspěvků 30.05.19 21:10
@zudina píše:
Priprava na manzelstvi? To je co?
:) to chodí snoubenci na faru na „ponaučení“, farář jim něco vykládá z víry a náboženství, jak mají žít a jak vychovávat své budoucí děti a zkouší je z náboženství, když je s nimi spokojen, tak jdou třeba 3×, když se mu zdají nepoučení, mají málo znalostí z bible a věrouky, tak musí přijít třeba 7×
a pak teprve můžou mít církevní svatbu v kostele, jo a předtím ještě musí jít ke zpovědi
starostlivamaminka
Povídálka 33 příspěvků 30.05.19 21:10

@stinga
Moc si mě nepotěšila, ale díky za info. Jako možná na tu faru bych chlapa ještě dostala, ale když jsem o tom mluvila s naším farářem, tak ten by nás poslal do nějakého centra, kde se schází více manželů, což není příjemný ani mně.

stinga
Echt Kelišová 7802 příspěvků 30.05.19 21:11
@chs.jasmin píše:
Ahoj,a co svatba někde venku? Pod nebem? My s mužem jsme hodně spjatí s přírodou a brali jsme se tak na zahradě, pod širým nebem, bylo to super :-)

jo tyto svatby jsou moc hezké, ale z pohledu víry to platné před Bohem, pokud je neoddá farář, není

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 9417 příspěvků 30.05.19 21:13
@starostlivamaminka píše:
@stinga
Moc si mě nepotěšila, ale díky za info. Jako možná na tu faru bych chlapa ještě dostala, ale když jsem o tom mluvila s naším farářem, tak ten by nás poslal do nějakého centra, kde se schází více manželů, což není příjemný ani mně.

tak si najdi jineho, volnomyslenkarskeho farare…dnes uz to ne kazdy tak hroti.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 9417 příspěvků 30.05.19 21:14
@chs.jasmin píše:
Ahoj,a co svatba někde venku? Pod nebem? My s mužem jsme hodně spjatí s přírodou a brali jsme se tak na zahradě, pod širým nebem, bylo to super :-)

a co by ji to jako melo vyresit? svatba pekna, dotaz zustava stejny. :think:

stinga
Echt Kelišová 7802 příspěvků 30.05.19 21:14

@starostlivamaminka no oni to v dnešní době ti faráři docela berou moc přísně a neví, co by si navymýšleli
ale každý farář je jiný, třeba by stálo za to se pozeptat kamarádek, známých, spolupracovníků, jestli někde poblíž vašeho bydliště není nějaký „modernější“ farář, který to nebere tak přísně

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama