Svatba na Staroměstské radnici

131
16.5.16 23:06

Svatba na Staroměstské radnici

Je tu prosím někdo kdo se vdával na Staroměstské radnici? Jak to tam probíhá? Jak moc jsou termíny obsazené a jak moc dopředu tedy rezervovat termín? Kolik to eventuelně stojí? Díky za každé info :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26588
17.5.16 06:35
@Alumina píše:
Je tu prosím někdo kdo se vdával na Staroměstské radnici? Jak to tam probíhá? Jak moc jsou termíny obsazené a jak moc dopředu tedy rezervovat termín? Kolik to eventuelně stojí? Díky za každé info :kytka:

Stalo to 1000 kc. Terminy jsou hodne plne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11183
17.5.16 07:13

@Alumina Nevím jak s termíny, byli jsme tam na svatbě jako hosti. A teda já bych se tam nevdávala. Jednak je tam hrozný frmol a málo místa: svatebčané se sjíždějí, ještě je tam nevěsta před, nevěsta po atd., a druhak jak vylezeš, fotí si Tě turisti, když je pěkné počasí, nedá se před radnicí ani projít, natož se slušně vyfotit…

Nádherná svatba v centru Prahy, kterou jsem zažila, byla na terase v restauraci Petřínské terasy. Tam to bude asi drahé, ale nádherný výhled, klid (i v sezóně)… a kamarádku teda oddával známý, tak nevím, jak to jinak s obřadem, když nemáš známého, ale fakt to tam bylo super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64730
17.5.16 07:48

@Alumina kámoš se tam ženil - termíny na atraktivní datum 3 roky předem, na lepší datum minimálně rok předem, zbytek se dal sehnat i celkem na poslední chvíli. Co se týče zbytku - mi hrozně vydilo moře lidí kolem, čumící turisti atd.. nic pro mne.. jako fotky ze svatby vypadají pěkně, ale to je tak vše.. jinak chaos atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
17.5.16 08:02

Měla jsem tam svou prvni svatbu pred dvanácti lety a platila za sobotní termín 1000 Kč (pokud se dobre vzpomínám). Termín jsme sehnali vcelku dobre, ale neřešili jsme datum a bylo to v prosinci pred Vánoci, letní termín bych objednávala hodne dopředu, záleží zda se vam jedna o konkrétní atraktivni datum nebo vezmete volný termín.. Svatba se mi tam líbila. Venku sice čumi turisti, ale to mi nevadilo, naopak :) kolikrát v životě je člověk v centru pozornosti Staroměstského náměstí :mrgreen: Take vznikly nádherné fotky s orlojem, Tynskym chrámem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
17.5.16 08:10

Tak ty davy lidí mi asi ani tak nevadí. My by jsme chtěli jen opravdu malý obřad, my a svědci :lol: Oba jsme už velkou svatbu zažili takže to bude spíš na tajňačku, no a chtěla jsem nějaké nezapomenutelné místo, což pro mě Staroměstská radnice je… Takže myslíte že když je nám datum tak nějak jedno, že to bude v klidu i letos v létě jo? Tak to by bylo fajn. A dá se tam zajet autem? Nevíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11183
17.5.16 08:47

@Alumina Autem se dá do Pařížské, to je na druhém konci náměstí. Ale nezaparkuje, muselo by fakt jen přijet, aby vás naložilo.

A přečti si, co tu psaly holky: @PinkPanther píše, že letní termín je třeba rezervovat dopředu. Za zeptání nic nedáš, ale moc bych se na to neupínala ;)

Jinak tip ze svatby mých rodičů, který jsme opajcli: svatba byla normálně na radnici (kdo je Pražák, za 0 Kč), a pak se jelo autem na Hrad. Parkování na Pohořelci, procházka po Hradčanském náměstí a Hradě, focení u vyhlídky, atd. Menší tlačenice než před orlojem (samo nesmí být zrovna střídání stráží), a cena 0 Kč :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
17.5.16 11:07

Moje teta se tam vdávala. Oba už jednu svatbu měli, takže to bylo na tajňačku jen se svědky. Dojeli MHD :) Datum rezervovali asi 3 týdny dopředu (znali se 2 měsíce :)). Bylo to na podzim. Pak hned objížděli rodiče s oznámením, že se vzali :) No je to už 25 let a jsou spolu stále a hlavně šťastní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
18.5.16 07:35

Tak MHD bych jela nerada v šatech :D Ale asi by bylo nejlepší vzít taxíka. Tak děkuji všem za informace a já začnu zjišťovat ty termíny ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat