Svatba, nebo se přejmenovat?

Anonymní
25.5.16 21:38

Svatba nebo se přejmenovat?

Ahoj všem. S přítelem máme dvě děti, nikdy jsme svatbu neřešili brali jsme to tak trochu na pankáče :pankac:, ale v poslední době se nám starší dítko začíná zajímat o jména, tak uvažujem. My na ty svatby ve velkým moc nejsme, tak přemýšlíme, jaké jsou možnosti. Je lepší si jen změnit příjmení, vzít se bez svědků - jen papírově, nebo se svědky? Jaké jsou plusy a mínusy?
Jde mi prvotně o to, abychom měli stejné příjmení. Díííky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22527
25.5.16 21:40

Vzít se beze svědků snad ani nejde, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
25.5.16 21:41
@hanka.br. píše:Vzít se beze svědků snad ani nejde, ne?

Může svědčit úředník na matrice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6537
25.5.16 21:41

Svědek musí být vždy. Ale stačí na úřadě, bez obecenstva. Taky nejsem na velkou svatbu, ta představa že všichni koukají jenom na mě je děsivá :lol: Takže u nás taky komorní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
25.5.16 21:44
@hanka.br. píše:
Vzít se beze svědků snad ani nejde, ne?

Nejde. Ale znát ty svědky taky nemusíš :lol: Můj strejda se svou ženou si je našli na ulici :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Marie432875
25.5.16 21:45

No to záleží na prioritách. Velká svatba = velký mejdan, na který se většinou hezky vzpomíná = velké výdaje. Malá svatba = ušetři se peníze, výsledek stejný. Žádná svatba a pouze změna příjmení - to mi přijde trosku skoda. Kdyz uz tak uz…byt by to mělo byt jen na úřadě s dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
1762
25.5.16 21:45

Já bych byla pro svatbu (jen svědci a vy). Přijde mi, že změnou jména vyřešíš jen otázky dětí, ale svatbou se řeší i majetkové věci, problémy v případě nemoci a nechci myslet na nejhorší. Možná je to pesimistické, ale praktické.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 21:46

Fakt svědek musí? A musí k tomu být ceremonie, proslov a takový to bla, bla? Já tohle nesnáším, omlouvám se :lol: :lol: A co to přejmenování?

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida

Jinak plusy a minusy. S jenom přejmenováním vznikne situace, kdy budeš muset změnit doklady a změnu nahlásit v potřebných institucích, jinak se nic nemění. Se svatbou vznikne ta předchozí situace a ještě plusy a minusy manželství.

• Nahlásit
  • Citovat
3031

Když na to nejste, tak zajděte v týdnu spolu na úřad, úředníci vám to odsvědčí a je po všem. No snad je na tobě, co chceš!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
25.5.16 21:48
@Anonymní píše:
Fakt svědek musí? A musí k tomu být ceremonie, proslov a takový to bla, bla? Já tohle nesnáším, omlouvám se :lol: :lol: A co to přejmenování?

Tak nemusí. Když se s oddávajícím domluvíš, tak proběhne jenom ano a ano, podpisy a nazdar :nevim: Já teda na ceremonie taky nejsem, ale naše paní oddávající teda měla proslov úplně nádherný.

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida
25.5.16 21:50
@Marie432875 píše: …byt by to mělo byt jen na úřadě s dětmi.

A je teda fakt, že když už bych se teda vdávala s dětmi, tak bych je tam určitě chtěla mít. To by mi bylo líto.

• Nahlásit
  • Citovat
5471
25.5.16 21:52

Tchyně roky oddávala. Ceremonie být nemusí, ale podle zákona oddávající musí vyřknout určité pasáže, jakože snoubenci znají navzájem svůj zdravotní stav, mají vyřešené společné bydlení a podobně. Pak snoubenci musí vyjádřit souhlas, stvrdit podpisy, podepsat to svědci a hotovo. Prstýnky být také nemusí, samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5217
25.5.16 21:52
@Anonymní píše:

Tak to udělejte jak ve Skřiváncích na niti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12205
25.5.16 21:53

Kvůli otázkám dětí bych se nebrala, pokud bych nebyla přesvědčená, že to sama chci :nevim: Budou se ptát i tak - proč se najednou jmenuješ jinak, proč jste se nevzali dřív atd. Buď svatbu chci nebo nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama