Svatba nebo rozchod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucililika
Stálice 68 příspěvků 01.09.18 09:49
Svatba nebo rozchod?

Ahoj holky, potrebuji poradit. Jsem s partnerem pres 5 let. Ja 31, on 35, deti nemame. Bydlime spolu cca 2 roky a celou tu dobu se bavime o diteti a svatbe. Kdyz jsme se sestehovali hledala jsem praci a plan byl takovy, ze si najdu praci, budu cca 1 rok pracovat kvuli smlouve na dobu neurcitou a zacnem se snazit o mimi. Partnerovi jsem vzdy rikala, ze bych chtěla svatbu a pak dite a naivne jsem cekala, ze chape a rozhoupe se k pozadani o ruku. Vzdy kdyz jsme o tom mluvili padlo neco co me ujistilo, ze na to mysli a zasnuby planuje. Napr.cca 2,5 roku zpet rekl, ze premysli jak pozada me rodice, pak mi rekl ze uz ma prstynek, pak jsem videla ze si ulozit v PC zlatnika u nas v okoli s odkazem na zasnubni prstynky atd. Diky tomu jsem byla v klidu a cekala az prijde ten cas. Cekala jsem kazde vyroci, vanoce, narozeniny, dovolenou atd. A snazila se o tom nemluvit a nechat to osudu. Bohuzel cca pred rokem me to caclo strasne ubijet a prosla jsem si behem roku pres zklamani, slzy, nastvani a myslenky proc mu nejsem dost dobra atd. Pak jsem to nekolikrat uz vytahla v hadce a vse ze sebe vysypala. Myslela jsem si, ze se chytne za nos a zacne jednat ale NIC. Ted jsme se cca dva mesice zpet bavili o svatbe a uplne v klidu jsme rekli, ze bysme udelali rychlou svatbu a zaroven se snazili o dite a kdyztak uz bych byla na zacatku tehu. Dokonce me nechal obvolat restaurace. A kdyz jsem mu rekla, ze musime na faru domluvit obrad zacal se rozcilivat a nikam jsme nejeli. Upozornuju, ze na zadost nikdy nedoslo. Behem te doby jsme se snazili o miminko, ale me nejak doslo, ze se taky muze stat, ze budu tehotna a ta svatba nebude nikdy a ze to nechci, takze jsem mu rekla, ze se dal snazit nechci, ze jsem myslela, ze se vezmem a ze uz na nej kaslu a at jde. Ted jsme ve fazi, ze spolu bydlime, komunikujeme ale nic vic. Vidim, ze je mu to lito, ze se snazi, ale opravdu to musi dojit do faze, ze ho vystehuju?? Nechci si nic vynutit, jen uz nechci cekat a ztracet s nim cas. Omlouvam se za tak dlouhy prispevek. Prosim o radu co delat? Rozejit se??dekuji

Příspěvek upraven 01.09.18 v 10:03

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 33 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19463 příspěvků 01.09.18 09:57

A jak si rozumíte jinak? O tom vůbec nepíšeš. Protože až bude svatba co pak? On bude stejný, jen budete mít papír, to samé dítě, to je hodně velká zkouška vztahu.

Šarlota4
Extra třída :D 10113 příspěvků 01.09.18 09:57

Nechce si te vzit :nevim:

vonajebohyne
Echt Kelišová 9527 příspěvků 01.09.18 09:58

Resila bych primarne vztah, ne svatbu. Svatbou se vas vztah a nekomunikace nezlepsi, neni to zazracny prostredek, ktery vse vyresi.

evill
Závislačka 3774 příspěvků 01.09.18 09:58

No úplně na rovinu Ti řeknu, že už v této fázi to od Tebe vynucené je. I kdyby Tě v tuhle chvíli o ruku požádal, tak už jen z donucení. Ty musíš zvážit, jestli to je to, co jsi chtěla.

Lucililika
Stálice 68 příspěvků 01.09.18 10:02
@pikola píše:
A jak si rozumíte jinak? O tom vůbec nepíšeš. Protože až bude svatba co pak? On bude stejný, jen budete mít papír, to samé dítě, to je hodně velká zkouška vztahu.

Jinak si rozumime, smejeme se spolu, jsme na jedne vlne. Vim ze bude skvely otec mych deti, ake tohle je strasna propast mezi nama a ten vztah to nici :,(

Kostroma
Kecalka 148 příspěvků 01.09.18 10:04

A k dítěti se stavi jak? Stejně jako k manželství? Když nechce svatbu tak k tomu má nějaký důvod a má ti ho upřímně sdělit. Já se ani nedivim ze ‚tlacis‘, běží ti roky, on je v pohodě. Mam pocit ze asi nějak divně komunikujete, vypadá to že tam je toho hodně nevyrcenyho a to špatne dopadne. Já bych teda po své minule zkušenosti s podobným exemplářem už neztracela čas, ale jenom ty vis jak vam to jinak jde nebo nejde.

pikola
Neúnavná pisatelka 19463 příspěvků 01.09.18 10:06
@Lucililika píše:
Jinak si rozumime, smejeme se spolu, jsme na jedne vlne. Vim ze bude skvely otec mych deti, ake tohle je strasna propast mezi nama a ten vztah to nici :,(

A proč si o tom nepromluvíte normálně? Znova. Romantického pokleku se od něj asi nedočkáš, on se nejspíš svatby bojí, nebo si tě vzít nechce. Chápu, je ti po 30, mlátí ti hodiny. Tak buď chcete oboje, nebo ty děti pokud chceš, ale hrozně na to tlačíš.

Lucililika
Stálice 68 příspěvků 01.09.18 10:08
@Kostroma píše:
A k dítěti se stavi jak? Stejně jako k manželství? Když nechce svatbu tak k tomu má nějaký důvod a má ti ho upřímně sdělit. Já se ani nedivim ze ‚tlacis‘, běží ti roky, on je v pohodě. Mam pocit ze asi nějak divně komunikujete, vypadá to že tam je toho hodně nevyrcenyho a to špatne dopadne. Já bych teda po své minule zkušenosti s podobným exemplářem už neztracela čas, ale jenom ty vis jak vam to jinak jde nebo nejde.

K diteti se stavi prave kladne. Chce ho, tesi se.

Lucililika
Stálice 68 příspěvků 01.09.18 10:12
@pikola píše:
A proč si o tom nepromluvíte normálně? Znova. Romantického pokleku se od něj asi nedočkáš, on se nejspíš svatby bojí, nebo si tě vzít nechce. Chápu, je ti po 30, mlátí ti hodiny. Tak buď chcete oboje, nebo ty děti pokud chceš, ale hrozně na to tlačíš.

Mluvili jsme o tom normalne a vzdy to bylo bud ve spatny cas, moc pozde moc rano atd. Romantiku uz necekam, stacilo by kdyby proste rekl, ze chce. Jj po 5 ti letech v 31 uz tlacim, protoze mi dosla trpelivost.

Kostroma
Kecalka 148 příspěvků 01.09.18 10:13

Takže kdybyste se začali snažit třeba hned, tak on na to co? Bude se těšit na děcko a se svatbou bude dělat mrtvého brouka? Ty mu zopakujes svoji představu a on na to co?

Náměsíčná
Závislačka 4102 příspěvků 01.09.18 10:15

Kdyby si tě chtěl vzít už máte minimálně datum. Nevím proč nechce. To budeš muset zjistit ty. Není z rozvedené rodiny? Není si jistej,že jsi ta pravá? Nemá rád svatby a vůbec to divadlo kolem? Mluvte spolu o tom.

Náměsíčná
Závislačka 4102 příspěvků 01.09.18 10:17

Jaké by mělo vaše dítě příjmení v případě,že byste nebyli manželé? Já si nedokážu představit,že by mé děti měli jiné příjmení jak já.

Lucililika
Stálice 68 příspěvků 01.09.18 10:21
@Kostroma píše:
Takže kdybyste se začali snažit třeba hned, tak on na to co? Bude se těšit na děcko a se svatbou bude dělat mrtvého brouka? Ty mu zopakujes svoji představu a on na to co?

Zacali jsme se uz snazit a ja si myslela, ze on zacne jednat, ale nic. Zacatkem tydne mu vecer rikam, ze porad, ale plati, ze chci i tu svatbu kdyz se snazime o dite a on mi na to rekl, ze nechape co chci, ze si myslel, ze ted je na rade dite, tak mu rikam, ze prece ta svatba muze byt soucasne no a to se jaksi nastval. Takze jsem se s nim pohadala a rekla mu at jde, ze uz toho mam plny zuby a od ty doby tady jaksi prezivame v tom byte vedle sebe. On se furt snazi nejak to urovnat, ale ja jsem mu rekla, ze uz nechci. Kdyby ted udelal nejaky gesto, odpustim mu asi.

Lucililika
Stálice 68 příspěvků 01.09.18 10:22
@Náměsíčná píše:
Jaké by mělo vaše dítě příjmení v případě,že byste nebyli manželé? Já si nedokážu představit,že by mé děti měli jiné příjmení jak já.

Prace proto chci svatbu a pak dite!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 33 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >