Svatba - oběd rodina, přátele večer raut, není to hloupé?

Anonymní
7.8.15 10:30

svatba - oběd rodina, přátele večer raut, není to hloupé?

Ahoj,

plánujeme svatbu a ne a ne se dohodnout..přítel i většina rodiny chce po svatbě oběd v rodinném kruhu, cca od 14:30 s tím, že od 17:00 by dorazili přátelé a pro ně by byl přichystaný menší raut..

Mně osobně to docela vadí, jelikož mi přijde blbé je zvát na obřad s tím, že my pak jdem na oběd a oni at se 3 hodky zabaví jak chtějí a pak dorazí..sice bylíme v Praze, míst kam můžou jít je spousta, ale stejně, některým se nevyplatí třeba jet domů, pre to mají na druhém konci..

přítel mi na to včera řekl, že kdo nebude chtít, nemusí na obřad a může přijít rovnou až večer na raut, al to přiojde ještě horší, vlastně se svatby vůbec nezúčastní a pro mě svatba znamená mít tam vé blízké, tedy i kamarády..přijít až po svatbě s otázkami jaké to bylo..je to pro mě divný..takových příprav, to se rovnou můžeme vzít jen se svědky a ostatním poslat fotky..

Jsme z toho docela..uvažovala jsem, že bychom hned o pobřadě vynechali oběd a rozšířili raut a jeli jsme všichni, nevím proč, rodině se to nelíbí a přítelovi je to jedno s tím, že mu to přijde ok tak jak to je..

tak nevím, měl to taky někdo tak, že oběd jen s roinou a později s přáteli večer oslava, jak jset to vyřešili s tím mezidobím pro kamarády, neurazili se třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11334
7.8.15 10:33

Vynechat oběd blbé určitě není, akorát nevím, jaký je rozdíl v tom, když uděláte rovnou raut pro všechny a na oběd vezmete všechny. Finančně to vyjde podobně.

Jnak k první části - ne, vůbec není blbě pozvat na oběd rodinu a přátele zbytek svatebčanů na odpolední/večerní raut. Je to naprosto běžná praxe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68985
7.8.15 10:34

Já bych řekla, že oběd jen s rodinou a později raut pro kamarády je naprosto standardní postup, alespoň to tak bylo na všech svatbách, kde jsem byla. Jak se kamarádi zabaví nikdo nikdy neřešil, prostě se nějak zabavili, my se jednou šli koupat, podruhé prohlídnout Krumlov a do cukrárny a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3791
7.8.15 10:34

A co jít s rodinou na oběd, a pak až na obřad - tam už se sejdete všichni a pak rovnou na raut.

Mi osobně to blbé přijde - pozvat někoho na obřad, pak si dělejte tři hodiny co chcete a pak se sejdeme na rautu. Ale dělá to tak skoro každý. Záleží na tvých pocitech.

Udělala bych buď oběd pro všechny, nebo nejdřív oběd s rodinou a pak obřad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17205
7.8.15 10:35

Tento model vidam casto, prijde mne prirozeny. 3 hodiny se lide v pohode zabavi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
7.8.15 10:36

To, co píšeš, je na svatbách poslední dobou poměrně běžné - obřad, oběd pro rodinu a pak raut pro všechny pozvané.
Na několika takových svatbách jsem jako host byla, rozhodně jsem se neurazila, ale ideální to není, moc se mi to nelíbí, souhlasím s Tvým návrhem.

Byla jsem nedávno na svatbě, kde byl po obřadu normálně raut pro všechny, bez oběda a bylo to v pohodě.

Jiní mí známí to zas udělali tak, že šli nejdříve s rodinou na oběd, pak měli obřad a pak raut.

Hlavně si to udělejte podle sebe, je to vaše svatba, váš den a nenechte do toho rodinu moc mluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
128
7.8.15 10:36

Tak my tak udělali svatbu. Na oběd jsme měli 40 lidí, a večer na 18.00 jsme pozvali přátele. Bylo nás skoro 80 pak. A všichni říkají dodnes, že se jim to moc líbilo. Ale my teda nedělali svícu předtím. Tak jsme to vykompenzovali takhle..:) na ten obřad se buď přijel někdo podívat anebo ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
7.8.15 10:37

Byla jsem na takové svatbě a dobrý, nevadilo nám to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
7.8.15 10:38

Měli jsme to tak a blbé mi to nebylo. Nicméně uznávám, že pro ten širší okruh, co přijde až na raut, je to trochu nepohodlné :think: My jsme těm kamarádům do mejlu s informacemi napsali různé tipy, co by se dalo dělat.

Nebo známý to měl tak, že po obřadu měl oběd s rodinou v jedné místnosti a my jsme měli volnou zábavu a taky nějaké jídlo v jiných prostorách - konkrétně na terase, bylo teplo.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
7.8.15 10:39
@evill píše:
A co jít s rodinou na oběd, a pak až na obřad - tam už se sejdete všichni a pak rovnou na raut.

Mi osobně to blbé přijde - pozvat někoho na obřad, pak si dělejte tři hodiny co chcete a pak se sejdeme na rautu. Ale dělá to tak skoro každý. Záleží na tvých pocitech.

Udělala bych buď oběd pro všechny, nebo nejdřív oběd s rodinou a pak obřad.

máme obřad v 13:00, původně jsme o tom uvažovali, že bychom ho posunuli, ale v daný termín na daném místě neměli moc časových možností na výběr a za druhé bysme si tu svatbu ai ani neužili, tedy ten oběd před svatbou..budeme spoustu věco ještě dozařizovat v ten den (výzdbou si chci dořešit sama se svědkyní, čili ráno ještě do restaurace, potom kadeřník, vizážista, vyzvednout dort, dovést ho do restaurace atd), bylo by to moc náročné na organizaci, aby se vše stihlo a všichni nervozní, ba yvše bylo v daný čas, čili tohle jsme zvarhli, i já jsme byla proti obědu před svatbou

• Nahlásit
  • Citovat
1364
7.8.15 10:41

Přijde mi to blbé, teď mě taková svatba čeká. Jsme z rodiny, ale oběd se plánuje jen pro nejbližší rodinu - rodiče, prarodiče, sourozenci. Všechny tetičky atd. se musí nějak zabavit. Jenže třeba pro mě - v 8. měsíci těhotenství, je dost náročné být v 10 hod na obřadu - cca do 11 a pak někde do tří čekat, to už na tu odpolední oslavu nemusím vůbec, takže se nakonec pojedu podívat 60km na obřad a pak hold pojedu domů, protože bych nezvládla někde 3 hodiny čekat a pak se ještě jít bavit na raut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2997
7.8.15 10:41

Jestliže je to příteli jedno, udělej si to dle svého. Ja se nechala dpbre minenymi radami nastrkat do spousty veci - at uz to bylo místo, hosté, organizace - a dodnes me mezi, ze jsem si to neudělala tak, jak jsem to cítila a ve výsledku na svatbu nevzpominam tk, jak bych chtěla.
Vdavas se ty, ne rodina ani kamarádi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2307
7.8.15 10:43

Prijde mi to normalni. Kamaradaka to tak mela a letos jdeme v zari a obrad je o pul 12 a hostina od 18h. A neni to zadny problem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
7.8.15 10:44

Je to vcelku běžný postup - že na obřad a oběd jde užší kruh lidí a později, večer, přijdou i kamarádi. Letos jsem byla také na svatbě až na večer a nevadí mi to - nebyli jsme tak blízcí kamarádi… Ale důležité je, jak se to líbí tobě a tvému příteli a podle toho se zařiďte. :palec:
Každopádně - esli chceš rozšířit raut místo oběda, tak tě to nejspíš vyjde finančně víceméně nastejno, takže to už bych nějaký oběd neřešila… Protože ten raut bys pak vlastně měla celý den a možná by to bylo i dražší, než oběd a raut až později…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
7.8.15 10:47

My to tak budeme mít taky, i z finančních důvodů, čekáme mimi, čeká nás stěhování a do jednoho dnu zas nechceme vyplýtvat úspory, když ted budou třeba jinde, ale zase jsme to nechtěli mít jen tak..

rozpočítali jsme to a tato varianta byla o dost levnější, čili budeme mít obřad kam zveme všechny, rodině do oznámení přikládáme, že jsou zvaní ke svatebnímu stolu a kamarádům, že jsou zvaní na večerní raut od 18:00 a at si každý rozhodne, zda jim za to stojíme přijít, můžou jen na obřad a večer se neúčastnit, či jen přijít večer, ale zas škoda zmeškat svatbu..ale vědí to dopředu a rozhodnou se sami..

většině jsme to už řekli a nikdo nic neříkal, naopak, naprosto v pohodě..taky jsme z Prahy, máem to v centru, všichni to mají stejně daleko, dojet kamkoliv, důmu se převleci do něčeho pohodlnějšího, jít se projít, fakt všichni v pohodě..

neřeš to tolik, je to váš den, blbý by to bylo kdybyste to měli někde z ruky na samotě, či museli hostě cestovat za město

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama