Svatba před nebo po narození dítěte?

244
5.2.21 06:06

Svatba před nebo po narození dítěte

Zdravím,

hledala jsem podobnou diskuzi, ale nic nenašla, tudíž zakládám nové téma.
Už jako malá jsem si vysnila, že se nejdříve vdám a teprve pak dítě. Život to chtěl zřejmě jinak - mám milujícího partnera a jsem těhotná.
Svatba a manželství je pro mě spíš jen tak z praktického hlediska - chci malou svatbu, někde na radnici, jen s rodiči, případně pak nějaké posezení s okruhem nejbližších. Je to pro mě spíš taková formalita. Už dřív jsme se s partnerem o svatbě bavili - je rozvedený a říkal, že kdyby bylo na něj, tak se ženit už nemusí, ale pokud já na tom budu trvat, nemá problém.

Já bych se hlavně chtěla zeptat, jestli je nějaký zásadní „problém“ nebo v čem je rozdíl, když budu mít dítě jako vdaná nebo jen s partnerem? Řešíme teď otázku, zda se vzít před porodem nebo to vyřešit až po něm. Zda by svatba ušetřila nějaké papírování nebo v tom není až tak velký rozdíl?

Předem děkuji za odpovědi. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10114
5.2.21 06:11

My se brali v 6.měsíci těhotenství. Své doklady a změny jména jsem si oběhala ještě jen v klidu s bříškem. Malý se narodil, nemuseli jsme před ani po řešit matriku. Hlavní rozdíl vidím v tom, že bych si raději ušetřila to pozdější vyřizování s miminkem, obzvlášť v téhle době. Nikdy nevíš, jaké tvé mimčo bude, náš třeba řval nonstop v autosedačce, takže jsem byla ráda, že nikam nemusím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
5.2.21 06:28

Jestli chceš jenom takovou formální svatbu, tak určitě bych na to šla před porodem, navíc si ušetříš cestu na matriku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62237
5.2.21 06:48

Svatba ti vyřeší jen papír z matriky ohledně otcovství, jako vdaná ho mít nemusíš. Jinak nic. Pokud chceš malou svatbu, tak to stihneš i teď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9034
5.2.21 06:48

Řešila bych to teď, abych pak nemusela řešit změnu jména a matriku kvůli mimi.je to praktičtější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32924
5.2.21 06:51

@Ariadne A taky aby nemusela řešit častý problém přítelkyň - on svatbu chce, ale později, tak čekám už pátý rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5255
5.2.21 07:06
@inkakřivák píše:
@Ariadne A taky aby nemusela řešit častý problém přítelkyň - on svatbu chce, ale později, tak čekám už pátý rok.

Jj, kuj železo, dokud je žhavé :palec: Já bych se určitě vdala před porodem. Dítě máš už pak v klídku a všechno hotové. Dítě je oficiálně jeho, má jeho i tvoje příjmení, všichni máte stejné, nemusíš to řešit na matrice před porodem a ani pak po porodu měnit jméno své, ev. dítěte :palec: Být vdaná je super, jste skutečný pár, osobně cítím větší potřebu se nehádat, případně spor rychleji urovnat. Ale já jsem vdaná už dlooouho :D

Příspěvek upraven 05.02.21 v 12:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13996
5.2.21 07:08

Určitě před.. jediná nevýhoda je, že teď si nezajdeš ani na slavnostní oběd.. Ale pořád je to lepší než řešit změnů dokladů s mimčem. Mimochodem - ono i v rodném listu dítěte bude vypadat (za mě) hezky - maminka: Marie Nováková tatínek: Jan Novák, ale to je jen mů j subjektivní názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1943
5.2.21 07:12

Pred

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
5.2.21 07:14

Svatba před porodem je praktická jen v tom, že si ušetříš nějakou tu cestu na matriku, jinak je to úplně jedno. Mynjsme taly plánovali svatbu dřív, než dítě, ale nakonec jsme se brali, když dítě mělo půl roku. Další dvě děti se narodily už do manželství. Svatbu jsme měli jen se svědky. Ovšem pokud bychom nebyli jasně domluveni, že ta svatba bude, tak bych ji s klidem neodkladala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1386
5.2.21 07:20

Taky před - jak bylo zmíněno, je to lepší kvůli papírování.

A můj postřeh ze dvou porodnic, každá v jiném kraji - sestřičky nebo pak i pediatričky často litují ty neprovdané a mají potřebu je utěšovat „teď už si Vás přítel určitě vezme, když máte tak krásné miminko“
Stalo se mi to taky, po svatbě jsem si nechala rodné příjmení a nekoukaly do papírů na stav. Asi to myslely dobře, ale ten falešný soucit mi přišel dost vlezlý.

No a v neposlední řadě - kdyby bylo opravdu nejhůř, tak jako manželka a matka malého dítěte jsi na tom v případě rozchodu mnohem líp než jen jako partnerka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3687
5.2.21 07:24

A já jsem jako stará konzerva za svatbu před. Ušetří to navíc vypisování papírů na matrice. A přečti si tady některé diskuse o tom, jak jim chlap slíbil někdy svatbu, ony porodily několik společných dětí a žádost nikde. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2403
5.2.21 07:41

Před :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17104
5.2.21 07:56

Záleží na tobě… ušetříš v podstatě jen jednu cestu na matriku..my se brali až po 8 letech vztahu a dvou dětech.. v této době stejně jinou než malou svatbu neuděláš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20137
5.2.21 07:56
@Králičice píše:
Určitě před.. jediná nevýhoda je, že teď si nezajdeš ani na slavnostní oběd.. Ale pořád je to lepší než řešit změnů dokladů s mimčem. Mimochodem - ono i v rodném listu dítěte bude vypadat (za mě) hezky - maminka: Marie Nováková tatínek: Jan Novák, ale to je jen mů j subjektivní názor.

To bude mít stejně, dceři po svatbě dali nový rodný list

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat