Svatba s cizincem v zahraničí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

veru114
Povídálka 19 příspěvků 09.05.18 17:45
Svatba s cizincem v zahraničí

Ahoj, ráda bych se zeptala jaké máte zkušenosti se sňatkem v cizině a poté s legalizací v ČR ;)
Já a můj manžel(cizinec) jsme měli svatbu v Tbilisi(Gruzie) a teď nás čekají české úřady a poté žádost o vízum…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 10.05.18 09:38

@veru114 hodláte se sem stěhovat či jak?

veru114
Povídálka 19 příspěvků 10.05.18 10:12

@martina.se Ano, chceme žít zde v ČR :)

7annaH
Povídálka 16 příspěvků 12.05.18 21:50
Svatba v Tbilisi

Já a můj přítel (cizinec) se chceme vzít v Tbilisi. Chtěla bych se zeptat, co všechno je potřeba pro svatbu v Gruzii. Je to složitý nebo jednoduchý proces? Organizovala vám svatbu tamější svatební agentura?

Budu ráda za každou odpověď.

Mimochodem…Česká republika a Gruzie mají uzavřenou bilaterální smlouvu o právní pomoci, což znamená, že by měl být sňatek uznán. Oddací list by měl být přeložen do češtiny soudním tlumočníkem do češtiny a opatřen vyšším úředním ověřením…tzv. apostillou. http://datalot.justice.cz/…epznatl.nsf/$$SearchForm?O­penForm
Pak se s ním jede na speciální matriku Brno - střed.

7annaH
Povídálka 16 příspěvků 13.05.18 08:02

@veru114

Já a můj přítel (cizinec) se chceme vzít v Tbilisi. Chtěla bych se zeptat, co všechno je potřeba pro svatbu v Gruzii. Je to složitý nebo jednoduchý proces? Organizovala vám svatbu tamější svatební agentura?

Budu ráda za každou odpověď.

Mimochodem…Česká republika a Gruzie mají uzavřenou bilaterální smlouvu o právní pomoci, což znamená, že by měl být sňatek uznán. Oddací list by měl být přeložen do češtiny soudním tlumočníkem do češtiny a opatřen vyšším úředním ověřením…tzv. apostillou. http://datalot.justice.cz/…epznatl.nsf/$$SearchForm?O­penForm
Pak se s ním jede na speciální matriku Brno - střed.

veru114
Povídálka 19 příspěvků 13.05.18 10:33

@7annaH
Pokud jste oba svobodní, tak Vám stačí pouze pas.
Svatbu jsme si organizovali sami, bez agentury a českých svědků.
Z české matriky jsem měla doklad o způsobilosti k sňatku, ale ani ho nechtěli vidět.
Jen nám v kanceláři přeložili pasy do jejich jazyka, sehnali si tamní 2 lidi aby nám to odsvědčili a bylo to. Šli jsme do „Public Hall“, kde jsme podali žádost, za pár minut nás oddali a dostali jsme oddací list v gruzinštině. Pak jsem ho dali na překlad a dali nám na oba apostilu.
Je tam spoustu agentur, které vše zařídí za Vás, ale je to celkem zbytečné.
Horší je to v ČR…
Nejprve jsem si musela přeložit (soudní tlumočník) oddací list do češtiny a poté do dát na matriku. Já si ho vezu rovnou do Brna (to je jediná matrika, která dělá zahraniční ňatky a vydává český oddací list),
V Gruzii ti do oddacího listu napíší tvoje jméno, ale v ČR vyplníš formulář, že chceš mít jméno po manželovi, popř. v mužském tvaru. Tento formulář ti muž musí podepsat. Mně to před svatbou nikdo neřekl a byl to docela problém, jelikož jsme se vraceli každý do své země..
Brno ti vydá oddací list za cca 3-4 měsíce, což je šílené :?

Pokud budeš chtít víc info, písni.

Tvůj nastavající je z ČR nebo jiné země?

7annaH
Povídálka 16 příspěvků 13.05.18 22:27

@veru114

Ahoj, můj nastávající je cizinec, není Evropan. Děkuju za info. Ten doklad o způsobilosti k sňatku jsi měla přeložený do gruzínštiny? Byla na něj potřeba apostilla, předpokládám.

veru114
Povídálka 19 příspěvků 14.05.18 07:14

@7annaH Doklad o způsobilosti je ve více jazycích a nechtěli ho ani po nás. Apostila není potřeba.
Mohu se zeptat od kud je tvůj nastavající manžel?

veru114
Povídálka 19 příspěvků 14.05.18 07:20

@7annaH Ještě se zeptám, budete se po svatbě vracet společně do ČR nebo také musíte žádat o vízum? Pokud se společně nebudete vracet, najděte si formulář „Žádost o zápis uzavření manželství“ - je totiž potřeba manželův podpis, že souhlasí, že se budete jmenovat jako on. V Gruzii Vám napíší Vaše jméno.

7annaH
Povídálka 16 příspěvků 14.05.18 10:51

@veru114 Můj nastávající manžel je z Íránu. Společně se vracet do ČR nebudeme. Já pojedu potom s ním jeho vlasti.

V Íránu žena nepřebírá po uzavření sňatku mužovo jméno. Nechává si své rodné. I když cizinky provdané za Íránce mají výjimku. Ty mohou mít mužovo příjmení.

Mohu se zeptat, odkud je tvůj manžel?

veru114
Povídálka 19 příspěvků 14.05.18 21:04

@7annaH můj manžel žije celý život v Dubaji, ale narodil se v Pakistánu.
A budete bydlet a žít i Íránu nebo se pak chcete odstěhovat do Česka?
Mohu se zeptat jestli jsi Muslimka? Jak to budete mít se zvyky?

7annaH
Povídálka 16 příspěvků 14.05.18 22:09

@veru114 Já bych chtěla žít v Íránu. Muslimka nejsem. Íránské lidové zvyky jsou hodně podobné těm slovanským z dávných dob a mnohdy mají pro Íránce větší význam než náboženské svátky. Pro mnoho Íránců náboženské svátky znamenají pouze dny volna a pokud mohou cestují do zahraničí na dovolenou. Se zvyky mít problém nebudeme.

veru114
Povídálka 19 příspěvků 15.05.18 06:10

@7annaH A kdy plánujete svatbu?
Přeji Ti hodně štěstí :)
Kdybys chtěla, můžeme si vyměnit kontakty a sem tam si napsat :)

7annaH
Povídálka 16 příspěvků 15.05.18 15:28

@veru114
Svatbu planujeme o prázdninách. Snad půjde vše dobře. Chtela bych se zeptat, jestli je v Gruzii draho. Kolik tam stojí jídlo?

veru114
Povídálka 19 příspěvků 15.05.18 18:55

@7annaH V Gruzii není draho. Přepočet je cca 8 -9 kč/1 lara. Skoro všude jsme platili kartou. Za hotel jsme platili 500kč/ noc a byli jsme v centru. Dalo se jist v restauraci i venku. Jen to jejich jidlo je furt stejne. Najdete tam arabské i indické restaurace.
Za překlady, svatbu a apostilu jsme platili do 4000kč.
Jen se připravte na to, že skoro nikdo nemluvi anglicky. Na úřadě ano, ale hotel, taxi… - tam funguje ruština ????

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >