Reklama

Svatba a současné ceny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 24.08.18 19:25
Svatba-současné ceny

Plánujeme svatbu na příští rok. Chceme jen svědky, sourozence a rodiče. Tedy malou. Poradí mi čerstvé novomanželky jak je to cenově. Kolik za půjčení šatů, prstýnky chceme do cca 5000,kolik stojí svatební kytice, fotograf a líčení+ česání? děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19557 příspěvků 24.08.18 19:34

Nejsem čerstvá novomanželka, ale nedávno sem byla na svatbě kámošce.¨ Šaty jí vyšly na sedm tisíc (koukala i po levnějších, ale neseděly jí). Prstýnky asi 1500 - z chirurgické oceli, fotograf jí vyšel okolo dvou tisíc, kytice asi 700, líčení nic, líčila jí kamarádka a česání do tisícovky.
ALe hrozně záleží, svatba tě může vyjít na pět tisíc dohromady, když si nebudeš vymýšlet a nebo taky majlant.

Řekla bych, že pokud ji budete dělat, nejvíc peněz sežere hostina :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 19:35

@GabinkaCh To přece strašně záleží na tom, jak jsi na co náročná. ;) Jedna si nechá šaty ušít, druhá si je půjčí v Praze, jiná na maloměstě.
Ale napíšu ti, jak to máme my (proto anonym): šaty 12 500, kytka 1 800, fotograf 10 000, prstýnky ještě budeme nechat vyrábět, ale očekávám tak kolem 13 000), líčit a česat se budu se svědkyní (nechci, aby si muž bral cizí ženu, já se líčím jemně a účes si vybral takový, jaký jsem měla na prvním rande, což taky zvládneme ;) )

Šarlota4
Echt Kelišová 9727 příspěvků 24.08.18 19:35

Kolik stoji auto?

Lioness34
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 24.08.18 19:37

Záleží jak které město - šaty pocitej 8-20tis záleží jakou mas představu, kadernice většinou 1500 a víc kosmetika jak kdo a kytice pocitej tak 2tisice.. možná víc nevím.a ceny v restauraci ti řeknou dle jídla atd
Hlavně si dej čas a vše vyber - někdy ty ceny jsou přehnaně a hlavně aby to vypadalo hezky - my se domlouvali a obesli jsme víc kvetinek - nakonec jsem měla nádhernou kytici a za pěknou cenu, paní byla skvělá… i výzdobu …

Lioness34
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 24.08.18 19:38

Ale my se brali před lety

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 19:44

My se brali loni..saty jsem si kupovala pres net takove aby se dali nosit i potom cca do 1500 boty z deichmanu malovani jsem si delala sama vlasy taky kytice byly kupovana z tech co maji hotove cca 250 kdyz reknes svatební hned jena cena x krat vyssi fotograf byl znami co ma lepsi fotak…dort jsme si koupili klasicky jen jsme grilovali muz si kupoval jen polokosili..boty jsme meli 1500 za oba z nerezu a lituju toho po roce jsou hnusny to tech se vyplati investovat takze fakt zalezi na vas…

tininas
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 24.08.18 19:46
@GabinkaCh píše:
Plánujeme svatbu na příští rok. Chceme jen svědky, sourozence a rodiče. Tedy malou. Poradí mi čerstvé novomanželky jak je to cenově. Kolik za půjčení šatů, prstýnky chceme do cca 5000,kolik stojí svatební kytice, fotograf a líčení+ česání? děkuji

Jestli mohu radit. Zamysli se nad svatebními šaty - zejména, pokud to chcete pojat komorně. Ony se teď nenosí nijak okázalé, takže pokud trochu projdeš obchody/e-shopy, tak najdeš krásné, bílé šaty za velice rozumnou cenu a nejspíš Tě vyjdou i levněji než půjčovné ve svatebních salonech. A jako bonus se nemusíš strachovat, že jim něco uděláš a budeš platit pokutu za zničení.

Takto jsem to udělala i já. Na Aukru koupila svatební šaty za 2.500 a ještě jsem je za 1.000 Kč střelila dál. :)

Edit: Gramatika

Příspěvek upraven 24.08.18 v 19:52

Martina 94
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 24.08.18 19:46

Svatba moji sestry- měla koupené šaty z Aliexpress za 2000- protože v jedné půjčovně jsme viděli šaty z toho Ali, které tam stali 2000 a na pujceni 8000, ještě dobrý , že je sestra nepujcovala a měla svoje staly se 2 nehody :-D a jinak prstýnky myslím 1500, dorty 3000-meli tři, botky měla od Vietnamců za 300, a zavoj z Ali za 90 korun :-D, líčení+ vlasy 1500, a měli jsme živou kapelu ta stala 6000, a jinak už nevím měla teda skoro 60 lidí

Lex1
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 24.08.18 19:49

My měli taky malou svatbu, jen rodina (17 lidi), šaty 700 Kč přes internet (nádherné, vdavala jsem se nyní potřetí, tyto byly nejkrásnější, pohodlné, jednoduché, něžné), prstýnky oba 2 000 Kč, líčení sama, účes kamarádka, kytka 500 Kč, hudba 600 Kč, fotograf všichni přítomní (opět nejlepší volba, hafo překrásných momentek včetně těch pozujicich fotografií), oběd 10 000 Kč za vše. Svatba minulý víkend.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19596 příspěvků 24.08.18 19:50

My se brali před měsícem, malá svatba, rodina, naše děti,celkem nás bylo 14. Kolik stálo jídlo a pití nevím, chystala to tchýně, hostinu jsme měli u nich doma.
Jinak
Obřad ( jinde než na radnici) 2 tis.
Květiny (já a maminky a korzaz, květinová čelenka) 2 tis
Oblek ( z Polska) 3500 včetně dvou kravat,kapesnicku, dvou košilí a pásku
Svatební šaty 1500
Líčení ( moje a i ostatních kdo chtěl) 3 tis včetně mé zkoušky Účes 200 ( mám krátké vlasy)
Hudba živá na obřad 2 tis
Dekorace nevím, vymýšlela tchýně
Fotografka 5 tis.
Prstýnky 14 tis

andelka83
Neúnavná pisatelka 19596 příspěvků 24.08.18 19:56

Jinak jsem kupovala sobě spodní prádlo (800), boty (1200), ženich též boty ( kolem 1000), ale to není vyloženě na svatbu, resp to využijeme i normálně. Šaty na převlečení mě stály 250 Kč, využiju je i jindy.

Fjodorka
Extra třída :D 11223 příspěvků 24.08.18 19:56

Šaty mi šila známá za dva tisíce, za kytku jsem dávala kolem pěti set (růže a nějaké bílé malé kvítky), za vlasy dost, asi tisíc nebo dokonce patnáct set (mám vlasy do pasu), líčení pět set, fotky dělal zdarma kamarád, prstýnky dle našeho návrhu dělala zase známá zlatnice za šest tisíc. Nejvíc stálo jídlo, ale my měli asi 20 lidí. Vdávala jsem se před rokem v Praze.
Je dobré se zeptat příbuzných a známých, já se zeptala a hned jsem měla zlatnici, kadeřníka a švadlenu, ta mi sehnala květináře a od někoho jsem měla i paní na líčení.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1115 příspěvků 6 inzerátů 24.08.18 20:06

starší model šatů , nějaké ty korzetovky seženeš i za 4500, ale ty novější za osm minimálně. jinak zkus i po bazaru, facebooku, tam trefíš třeba i za dva tis. já měla půjčené za 8900, teď v létě, z ostravy, nová kolekce. fotograf - pokud jen obřad tak ty dva tisíce, my měli na celý den za 10. Ikdyž má kolegyně samoučka fotí celý den za 4 tis, jsem se později dozvěděla. Oběd s rodinou - když vezmu oběd za promoce v 7 lidech vyšel tak na 3 tisíce - včetně předkrmu, přípitků i dezertu. dvoupatrový dort naháč za 1600, svatební kytka, korsáž, plus dvě kytky pro maminky celkem za dva tis. ( šlo by i levněj ale má svatební byla extra :-D účes a líčení včetně zkoušek za dva tis.
prstýnky z bíložlutého zlata máme za osm tis. …podívej záleží jaký si to uděláš. kamarádka měla svatbu o 15 lidech a vyšla ji tak na 5 tisíc suma sumárum. šaty z Ali, boty od vietnamců, prstýnek z chirugické oceli, oběd doma :-D ale pokud si vybereš drahý šaty a přítel nový oblek, i ve dvou tě může vyjít na 30 tisíc. :mrgreen:

lachtanice86
Kelišová 6030 příspěvků 24.08.18 20:22

@GabinkaCh šaty, boty, závoj, oblek, kravata pro manžela a jeho boty celkem 3.000,– kč - půjčené ale upravené na míru.. Prstynky oba na zakázku dohromady 2.500,– kč - wolfram. Kytice 500,– kč. Fotografka 2.000,– . Líčila jsem se sama a účes 500,– kč.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >