Svatba - stačila by žádost

Anonymní
8.1.21 07:39

Svatba - stačila by žádost

Ahoj, zajímalo by mě, jestli to tady má někdo stejně. Jsme s partnerem 5,5 let, máme dvě děti - jmenují se po něm. Což mi přijde úplně v pořádku, nejsem z těch, co by podmiňovaly příjmení sňatkem, jak je to dnes v módě :)). No ale na jednu stranu mi vadí, že se jmenuji jediná jinak. Partner mi přijde trošku nalomený, jenže chci, aby s tím přišel sám. Stačila by mi ale žádost o ruku, že to myslí fakt vážně (netvrdím, že spolu musíme být po zbytek života), ale zároveň nemám ráda velké oslavy, x lidí, takže do svatby by se mi taky moc nechtělo, klidně bych si změnila příjmení jen na matrice. Je to divný?? Díky za odpovědi 😁

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3124
8.1.21 07:48

Já si myslela, že přijatá žádost o ruku znamená, že spolu oba chtějí být do konce života. :think: A pokud by se ti „do svatby taky nechtělo“, tak tu žádost chceš, jen abys ji mohla odmítnout?

Paralelně tu probíhá diskuze, kde je zakladatelka nešťastná z drž hubu prstenu, tak možná se inspirovat tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9355
8.1.21 07:52

Tak nemusis mit velkou oslavu, staci zajit se svedky na radnici. On to vi, ze to mas takto?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
8.1.21 08:08

Máš partnera ráda, když čekáš na jeho žádost abys ji mohla odmítnout?
Tak si o tomto tématu promluvte jako dospělí lidé a ty pověz, že svatbou nechceš a stačí ti změnit příjmení na matrice.
Tohle mi připadá sobecké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4745
8.1.21 08:08

Zajděte se svědky na úřad a vemte se prostě. A třeba oběd s dětmi a rodiči. A vyřešeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1203
8.1.21 08:09

Ve chvíli, kdy spolu máte 2 děti, tak bych už na nějaká romantická gesta nečekala a prostě bych to partnerovi narovinu řekla, že by ses chtěla jmenovat stejně jako oni a že by sis ho ráda vzala (nebo došla na matriku změnit přijmení, i když to mě osobně přijde uhozený, ale proti gustu…). Vždyť je to přeci úplně jedno - rodina už jste tak jako tak a měli byste snad brát, že je to do konce života (nebo alespoň do té doby než společně ty děti vychováte).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7002
8.1.21 08:18
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jestli to tady má někdo stejně. Jsme s partnerem 5,5 let, máme dvě děti - jmenují se po něm. Což mi přijde úplně v pořádku, nejsem z těch, co by podmiňovaly příjmení sňatkem, jak je to dnes v módě :)). No ale na jednu stranu mi vadí, že se jmenuji jediná jinak. Partner mi přijde trošku nalomený, jenže chci, aby s tím přišel sám. Stačila by mi ale žádost o ruku, že to myslí fakt vážně (netvrdím, že spolu musíme být po zbytek života), ale zároveň nemám ráda velké oslavy, x lidí, takže do svatby by se mi taky moc nechtělo, klidně bych si změnila příjmení jen na matrice. Je to divný?? Díky za odpovědi 😁

Proc to s nim neproberes na rovinu? Vi, ze nemas rada velke oslavy? Aby nebyl zklamany, az treba s zadosti prijde…normalne rekni, jak bys to videla a co na to on. Ze treba jen obrad vy a svedci + deti (pripadne rodice) nebo jen ta zmena prijmeni a hotovo. Je to vse jen o komunikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
8.1.21 08:29

Rozumim ti. Chces, aby ti proste sam od sebe rekl, ze te miluje a chce s tebou byt navzdy a ty bys na svatbe netrvala, jen by sis zmenila prijmeni. Mam to podobne, ale ja do svatby sla. Za me je to lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7517
8.1.21 08:34
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jestli to tady má někdo stejně. Jsme s partnerem 5,5 let, máme dvě děti - jmenují se po něm. Což mi přijde úplně v pořádku, nejsem z těch, co by podmiňovaly příjmení sňatkem, jak je to dnes v módě :)). No ale na jednu stranu mi vadí, že se jmenuji jediná jinak. Partner mi přijde trošku nalomený, jenže chci, aby s tím přišel sám. Stačila by mi ale žádost o ruku, že to myslí fakt vážně (netvrdím, že spolu musíme být po zbytek života), ale zároveň nemám ráda velké oslavy, x lidí, takže do svatby by se mi taky moc nechtělo, klidně bych si změnila příjmení jen na matrice. Je to divný?? Díky za odpovědi 😁

Promiň, ale proč kupovat kravku (nemyslím to jako urážku), když mám mlíko zadara?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.21 08:38

@Kosopemi jooo, přesně!!! Konečně to někdo pochopil 😁

• Citovat
  • Nahlásit
5562
8.1.21 08:40

Jo přijde mi to divný. Svatbu můžeš mít i se dvemi náhodnými svědky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24624
8.1.21 08:42

No, dost si protirecis. Na jednu stranu ti bylo jedno, že se děti jmenuji po něm a ty ne, a o ženách, které to tak nechtějí se podvědomě vyjadřujes negativně, na druhou teď ti vadí, že se jediná jmenuješ jinak.
Na jednu stranu chceš, ať tě požádá o ruku, vyjádří svůj zájem do budoucna, na druhou nepočítas s tím, že spolu budete do smrti?
Přijde mi to dost zvláštní. Tvůj partner v podstatě nemá jediný důvod, proč by to dělal. Kdo by se v tobě vyznal?

Jinak já teď mám společné příjmení s jedním dítětem a jiné se dvěma. Protože jsem si v druhém manželství vzala příjmení manžela a první děti mají stále příjmení po svém otci. Uvažovala jsem nechat si obě, ale bylo by to moc dlouhé.
Měli jsme komorní svatbu, jen s nejbližší rodinou, na hradě, oslavu doma na zahradě, bylo to naprosto úžasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7002
8.1.21 08:43
@Anonymní píše:
@Kosopemi jooo, přesně!!! Konečně to někdo pochopil 😁

Jenze tohle chlapa tak uplne nenapadne a pokud jste to nikdy neresili, tak nevi, co se ti honi hlavou a co si predstavujes :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.1.21 08:44

Svatba ale prece nemusi byt zadna velka oslava s tetickama z Moravy.. Staci si na matrice se dvema svedky rict ano a za ctvrt hodiny muzes byt vdana, bez nesmyslu okolo, kdyz o to nestojis. Zmena prijmeni mi pripada padla na hlavu. Vetsi zavazky - deti - uz k sobe mate a se svatbou takovy tiatr?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4155
8.1.21 08:45

Vyrobili jste si společně 2 děti, což v jeho očích se může rovnat: miluju Tě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat