Svatba v jiném, než rodném městě / okresu

Anonymní
20.4.21 09:59

Svatba v jiném než rodném městě / okresu

Ahoj, plánujeme svatbu a došlo mi, že vůbec nevím, jak to funguje :D. Já jsem z Ústeckého kraje, okres Litoměřice, přítel ze Středočeského kraje, okres Kralupy. Vybrali jsme si jako místo zámek Veltrusy a jde mi o to, jak se řeší, že já nespadám pod tento matriční úřad a nejspíš ani přítel (ještě jsem přesně nezkoumala, kam spadá jeho vesnice). Vadí to? Musím to nějak řešit i se svým matričním úřadem nebo jak to vlastně je?
Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28656
20.4.21 10:06

Nevadí to, jen zaplatíš poplatek. Řeší se to jen tam, kde se budete brát. Nejlepší je zavolat si tam a domluvit se s jejich matrikou, kdy si máte přijet domluvit termín a ukázat doklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20166
20.4.21 10:07

Svatbu si domluvíte na místně příslušné matrice a zaplatíte poplatek navíc za to, že jste odjinud. Aspoň u nás to tak je. S vaší matrikou nemusíte řešit nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21077
20.4.21 10:08

Nevadi. Taky se teď budem brát jinde, než kam spadame. Proste sme dojeli tam, kde se chcem brát a vše řešili tam. Žádný problém. V našem okrese sme neřešili vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 10:15

My teda trvalý pobyt Královéhradecký a Liberecký kraj, bereme se v Teplicích, teda na úřadě a nic po nás za to platit nechtějí.

• Citovat
  • Nahlásit
717
20.4.21 10:28

Nevadí to. Jen dokumenty a formuláře musíte řešit na matrice v místě konání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28656
20.4.21 10:31
@Angry_birds píše:
Nevadí to. Jen dokumenty a formuláře musíte řešit na matrice v místě konání.

No hlavně předem se to zařídí a dceři pak rovnou při obřadu dali oddací list, už nikde nic neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
20.4.21 10:41
@vokishka píše:
No hlavně předem se to zařídí a dceři pak rovnou při obřadu dali oddací list, už nikde nic neřešila.

Samozřejmě, že se to zařizuje předem. My jsme na matriku nemuseli ani osobně, partner posílal formulář a ofocené doklady přes datovou schránku. Jinak oddací list nám zaslali poštou asi do týdne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28656
20.4.21 10:48
@Angry_birds píše:
Samozřejmě, že se to zařizuje předem. My jsme na matriku nemuseli ani osobně, partner posílal formulář a ofocené doklady přes datovou schránku. Jinak oddací list nám zaslali poštou asi do týdne.

No já tím myslela, že po svatbě se nic už nemusí zařizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat