Svatba v kostele v těhotenství?

Anonymní
21.12.19 20:19

Svatba v kostele v těhotenství?

Zdravím všechny tady na emiminu. Vím, že při dotazu se někteří z vás budou tahat za vlasy, ale za zeptaní nic nedám. S přítelem jsme oba křtění i bořmovaní a návštěvujeme mše (ne pravidelně, ale minimálně 1× za měsíc). Avšak ani ja ani přítel nejsme vychovávaní striktně křesťansky. Takže se nám bohužel, ale i budu dík podařilo otěhotnět. Každopádně ja jsem vždy chtěla mít svatbu uzavřenou před bohem, ale dopustili jsme se s přítelem hříchu a nevím zda je povoleno v těhotenství svatba v kostele. Jsem smířená, že budu muset mít obřad civilní, ale i tak tajně doufám zda to nějak půjde. Dekuji za vaše postřehy a pokud mate na jazyku pouze rypání nechte si ho prosím pro sebe. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

383
21.12.19 20:22

Určitě to nebude problém. Kamarádka měla svatbu v kostele a byla už v 8.měsíci, takže schovat už to opravdu nešlo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
21.12.19 20:26

Proč ne? Jasně, s tím problém nebude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 20:27

V dnesni dobe to uz opravdu neni problem - maximalne, kdybys narazila na farare, kterej ma podivne zastarale mineni… I kdyz vlastne… To by muselo byt hodne zastarale… Moje mama se vdavala v kostele tehotna, moje babi se vdavala v kostele tehotna… Takze smele do toho a krasnou svatbu podle Tvych predstav preji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 20:30
@mrazik6 píše:
Proč ne? Jasně, s tím problém nebude
no přece jen samotný sex je velkým hříchem a těhotenství je toho hříchu následek. Ale zatím me tu úklidňujete a dodáváme sílu se postavit před faráře a vyřešit to nějak.
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.12.19 20:31
@Planetka85 píše:
V dnesni dobe to uz opravdu neni problem - maximalne, kdybys narazila na farare, kterej ma podivne zastarale mineni… I kdyz vlastne… To by muselo byt hodne zastarale… Moje mama se vdavala v kostele tehotna, moje babi se vdavala v kostele tehotna… Takze smele do toho a krasnou svatbu podle Tvych predstav preji ;)

Vážně? No tak to mám ohromnou radost a moc dekuji za tak krásná slova:)

• Nahlásit
  • Citovat
1264
21.12.19 20:32

A v davne minulosti byly vsechny svatby v kostele a tech tehotnych bylo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
813
21.12.19 20:36

Asi záleží jak kde. Naši příbuznou kvůli tomu odmítli oddat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 20:38
@Anonymní píše:
Zdravím všechny tady na emiminu. Vím, že při dotazu se někteří z vás budou tahat za vlasy, ale za zeptaní nic nedám. S přítelem jsme oba křtění i bořmovaní a návštěvujeme mše (ne pravidelně, ale minimálně 1× za měsíc). Avšak ani ja ani přítel nejsme vychovávaní striktně křesťansky. Takže se nám bohužel, ale i budu dík podařilo otěhotnět. Každopádně ja jsem vždy chtěla mít svatbu uzavřenou před bohem, ale dopustili jsme se s přítelem hříchu a nevím zda je povoleno v těhotenství svatba v kostele. Jsem smířená, že budu muset mít obřad civilní, ale i tak tajně doufám zda to nějak půjde. Dekuji za vaše postřehy a pokud mate na jazyku pouze rypání nechte si ho prosím pro sebe. :mavam:

Taky jsem se vdávala v kostele těhotná. Ano, sex před svatbou je hřích, ale „Láska přikryje mnoho hříchů“, jak je psáno v Novém zákoně. To, že Váš svazek posvětíte manželstvím, je právě dobře. Pokud by mohli přijít do kostela jenom ti, kdo jsou bez hříchu, obávám se, že by byly kostely zcela prázdné. :) Přeji Vám krásné a zdravé dítě, a šťastný život. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.12.19 20:38
@yocheved píše:
Asi záleží jak kde. Naši příbuznou kvůli tomu odmítli oddat.

Počítám s tim, že záleží na faráři:) Uvidíme:)

• Nahlásit
  • Citovat
950
21.12.19 20:39

V minulosti byla většina svateb kvůli těhotenství a brali se v kostele :mrgreen: vůbec se neboj a přeji ať vám vše vyjde podle predstav :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 20:40

Záleží na faráři, jestli vás oddá. Já se vdávala v kostele a měla jsem už dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 20:41
@Anonymní píše:
Taky jsem se vdávala v kostele těhotná. Ano, sex před svatbou je hřích, ale „Láska přikryje mnoho hříchů“, jak je psáno v Novém zákoně. To, že Váš svazek posvětíte manželstvím, je právě dobře. Pokud by mohli přijít do kostela jenom ti, kdo jsou bez hříchu, obávám se, že by byly kostely zcela prázdné. :) Přeji Vám krásné a zdravé dítě, a šťastný život. :kytka:

Moc dekuji:) Doufám že takto na to bude pohlížet i pan farář:) V době svatby bych měla byt v 6 měsíci a jelikož jsem robustnější postavy nemuselo by to byt tak strašně vidět :) Ale moc dekuji za dodání síly :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
1408
21.12.19 20:43

Děláme s manželem přípravy snoubenců a páry s dětmi tam máme úplně běžně, občas i nějakou těhotnou. Ale samozřejmě záleží na knězi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3725
21.12.19 20:47

Určitě to problém není. Myslím, že spíš kněze potěší, že chcete uzavřít manželství před Bohem. Hřích to je, ale nikdo není dokonaly. Stejně budete muset před sňatkem ke zpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama