Svatba v těhotenství - vyplatí se?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veruna123
Povídálka 13 příspěvků 21.03.18 11:41
Svatba v těhotenství- vyplatí se?

Ahoj, jsem krátce těhotná a mám přítele. Moje sestra mi doporučila se vzít, že prý se to pak vyplatí na daních a celkově je to lepší i ohledně matriky apod.. Těhotenství bylo neplánované a o svatbě jsem už vůbec neuvažovala. Co si o tom myslíte prosím? :/ :) - ano milujeme se, jednou by jsme se vzali.. to je fuk, probereme to doma, díky za odpovědi :)

Příspěvek upraven 21.03.18 v 11:54

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

TeSudička
Kecalka 276 příspěvků 21.03.18 11:43

Myslim si, ze tohle by byl pro me fakt zasadni duvod, proc se vzit… :roll:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16462 příspěvků 21.03.18 11:48

Neměla by ses vdávat z lásky :think:?

Knedlinka
Povídálka 39 příspěvků 21.03.18 11:50

Milujes ho? A on tebe? Chtel by si te vubec vzit? Premyslet nad svatbou jen protoze by se to mohlo „vyplatit“ mi neprijde jako nejlepsi reseni. :nevim:

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 21.03.18 11:52

Svatba je pro páry, co se milují, věří si a chtějí být spolu v dobrém i zlém. Jestli to pro vás platí, vezměte se. Jinak to nemá smysl.

P4ja
Kelišová 6307 příspěvků 21.03.18 11:54

@Veruna123 No, pokud jste manželé, tak si muž na tebe může uplatňovat daňovou slevu, pokud tvůj přivýdělek nepřesáhne 64 tis (nebo 68 teď nevím přesně.) za rok.
Co se týká daňového odpočtu na dítě, tak tam je to myslím jedno, pokud je zapsaný v rodném listu dítěte.
Jinak to i asi líp vypadá, když s tebou na kontroly chodí manžel a po porodu se nemusí přiznávat k otcovství. Má automaticky právo na informace.

Ale pak zase jsou takové věci jako SJM a dluhy atd. A to už je zase jiná kapitola.

Valsini
Povídálka 38 příspěvků 21.03.18 11:55
daňové zvýhodnění

Manžel má nárok na roční odečet částky 24840,– Kč s daní, jestliže manželka v předchozím roce nevydělala víc než 68t Kč. Také si může na narozené dítě odečíst každý měsíc ze základu daně 1267,– Kč. Za druhé dítě pak dalších 1617,– Kč a za třetí 2017,– Kč.

Veruna123
Povídálka 13 příspěvků 21.03.18 11:56

@P4ja děkuji za odpověď:)

zoidberg
Extra třída :D 11889 příspěvků 21.03.18 11:58

Vyplatí se ti to. Můžeš mu jako jeho žena zakazovat to, co jako přítelkyně nemůžeš.

Eliza.24
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 21.03.18 12:03
@zoidberg píše:
Vyplatí se ti to. Můžeš mu jako jeho žena zakazovat to, co jako přítelkyně nemůžeš.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Veruna123
Povídálka 13 příspěvků 21.03.18 12:12

@zoidberg super

Příspěvek upraven 21.03.18 v 19:01

Russet
Extra třída :D 11627 příspěvků 21.03.18 12:21
@P4ja píše:
@Veruna123 No, pokud jste manželé, tak si muž na tebe může uplatňovat daňovou slevu, pokud tvůj přivýdělek nepřesáhne 64 tis (nebo 68 teď nevím přesně.) za rok.
Co se týká daňového odpočtu na dítě, tak tam je to myslím jedno, pokud je zapsaný v rodném listu dítěte.
Jinak to i asi líp vypadá, když s tebou na kontroly chodí manžel a po porodu se nemusí přiznávat k otcovství. Má automaticky právo na informace.Ale pak zase jsou takové věci jako SJM a dluhy atd. A to už je zase jiná kapitola.

Otcovství je lepší zařídit před porodem. Odpočet na dítě nezávisí na sezdání.
Jinak jestli chceš svatbu, vdej se. Ale neptej se jiných. Ti to za tebe žít nebudou.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 21.03.18 12:55
@Veruna123 píše:
Ahoj, jsem krátce těhotná a mám přítele. Moje sestra mi doporučila se vzít, že prý se to pak vyplatí na daních a celkově je to lepší i ohledně matriky apod.. Těhotenství bylo neplánované a o svatbě jsem už vůbec neuvažovala. Co si o tom myslíte prosím? :/ :) - ano milujeme se, jednou by jsme se vzali.. to je fuk, probereme to doma, díky za odpovědi :)Příspěvek upraven 21.03.18 v 11:54

nebrala bych se jen kvůli těhotenství.. pro nás nějaké prachy nehrály roli - ano, jako manželku bez příjmu si Tě chlap může odečítat, ale třeba tohle bylo pro nás nepodstatné - pracovala jsem jak v těhotenství, tak po porodu :think:

Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 21.03.18 13:11
@zoidberg píše:

Zakazuji mu pouze krmit psy nevhodným jídlem, co bych měla přihodit? Inspiruj mě!

zoidberg
Extra třída :D 11889 příspěvků 21.03.18 13:24
@Satisfaction píše:
Zakazuji mu pouze krmit psy nevhodným jídlem, co bych měla přihodit? Inspiruj mě!

To jo! Já ti to řeknu a on mi rozbije hubu :cert:
Na to přijdeš sama, všechny na to přijdou…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >