Svatba v utajení a bez maškarády

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 12:54
Svatba v utajeni a bez maskarady

Ahoj chtela bych abychom byli s pritelem pravne svoji, ale bez jakekoliv maskarady a lidi, chci proste jen podepsat papir a hotovo, prijmeni si nechat kazdy sve, bez svedku, je to vubec mozne takto zaridit? Diky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineMonchichik
Závislačka 3749 příspěvků 08.02.18 12:55

No já myslím, že ty dva svědci jsou potřeba vždycky, zbytek jde tak jak chceš.

pikola
Neúnavná pisatelka 18736 příspěvků 08.02.18 12:59

Svědky potřebuješ.

fia80
Závislačka 2944 příspěvků 08.02.18 12:59

Svědci jsou ze zákona, ale ani oni nemusí být rodina nebo kamarádi. Zeptej se na úřade, zda jde, aby Vám to odsvědčil někdo od nich.

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1176 příspěvků 1 inzerát 08.02.18 13:00

Svědci jsou ze zákona povinní, těm se nevyhneš. Jestli to chceš tak stroze, tak stačí jen ve 4 přijít na úřad, objednat termín, poté dojít a oddají Vás. Také jsem o tom kdysi uvažovala, protože mě davy lidí dohání k šílenství a měli jsme už dítě.

Zireael
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 08.02.18 13:01

Svědky potřebuješ, ale může ti to odsvědčit někdo z úřadu. U nás na radnici mají pro svatby „bez obřadu“ vyhrazený pátek, „normální“ svatby dělají v soboty. Jinak je to na tobě (vás). Brácha se ženil v prosinci, bylo jich při tom pět (on, ona, její kamarádka svědkyně a jeho kamarád svědek s manželkou).

Kuncicak
Stálice 63 příspěvků 08.02.18 13:01

Svedci musi byt vzdy, ale nikdo jiny na svatbe ze zakona byt nemusi…me se takhle vdala mama- ja s brachou jsme sli za svedky a byl to krasny zazitek :srdce:…neco strasne moc intimniho, zadna jina svatba na ktere jsem byla (asi 15 dalsich) se s tim nedala srovnat…ale mozna to bylo i tim, ze se vdavala prave mama :D

Zireael
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 08.02.18 13:06

Mamčin kolega se kdysi ženil tak, že před radnicí oslovil slušně oblečeného pána slovy: „Dobrý den, máte u sebe občanku a 20 minut času?“ :mrgreen: S novomanželkou pak odjeli na slavnostní oběd tramvají a pak si udělali hezkou svatební cestu do Luhačovic. ;)

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1176 příspěvků 1 inzerát 08.02.18 13:09

@Kuncicak

Mě teda takové svatby příjdou jako z nouze ctnost. Nikomu nic neříct, ututlat to, pomalu se stydět za to, že se vdávám/žením. To už bych se radši nevdávala. Ale to je o lidech. Mám kamarádku, která se vdávala v martenských, v halloweenském kostýmu nevěsty Smrt, její manžel tam byl v motorkářské přilbě :lol: Prostě se ráno vzbudili a řekli si, že by se vzali.

My jsme to brali tak, jak nám to kdysi řekl můj tchán - Lidi se už schází jen na svatbách nebo pohřbech, tak pojďme to oslavit tak, abychom se víc bavili na tom prvním. :palec:

Zireael
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 08.02.18 13:12

@ASAndrea Hele, to máš těžké. Svatba je zejména o vzniku manželství, je to prostě právní úkon. Někdo to oslavit chce, někomu jde „jen“ o ten právní status, někdo není na oslavy nebo třeba má nějaký jiný důvod, proč to slavit „ve velkém“ nechce.

smurfka
Nadpozemská drbna 28993 příspěvků 08.02.18 13:16

ANO JDE TO. tchán měl to samé..jen přišli na úřad, podepsali papír a hotovo..jediné co je že musíš mít svědky ( ale je možné aby vám to na požádání odsvědčili lidi z úřadu - prostě to tam podškrábnou nějaké úřednice ) a taky i když starosta nemusí mít mega proslov, jsou věci které musí ze zákona říct nahlas a přede svědky, takž nejde to uplně bez nějaké řeči..pár vět říct musí

smurfka
Nadpozemská drbna 28993 příspěvků 08.02.18 13:18

@ASAndrea mě zas přijde až směšné utratil tolik peněz za jediný den. :nevim:
mi teda měli něco mezi..ani úřad ani klasika, ale je fakt, že když už bych si měla vybrat, tak raději na úřadě ve 4 než svatba s xdesítkama lidí..

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 08.02.18 13:19

Bez svědků to nelze

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1794 příspěvků 08.02.18 13:24

Svedci být musí, ale klidně to může odsvedcit někdo z úřadu. @Zireael svatba ideál, aspoň pro mě :mrgreen:

chaela
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 08.02.18 13:24

Samozřejmě, že to jde. Ale ty svědky mít musíte, pokud nechcete rodinu ani kamarády, domluvte si někoho z úřadu.
My jsme se brali jen se svědkama (byli to kamarádi, kterým jsme zavolali 3 dny předem) a naším tehdy půlročním synem. Prostě jsme vešli dovnitř do obřadní síně, zaparkovala jsem kočár, pán řekl pár slov s tím, že nějaké fráze jsou povinné, ale co nejvíc to zkrátí, pak jsme si dali prstýnky, pusu, podpis a hotovo. záležitost cca 10 - 15 minut.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

„Kazatel“ Klus se lidem začal zajídat: Nepolitikař a jen zpívej, vzkazují mu!

Najít tu správnou míru. To kdyby Tomáš Klus (32) uměl, nemusel by teď řešit,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama